Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

ProgMedica jest systemem z zakresu compliance, które pozwala na przeprowadzanie testów zgodności oraz zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym. System usprawnia również przepływ informacji w zakresie podstawowych sfer działalności szpitala. Pozwala na monitorowanie etapów prac oraz daje

Więcej informacji

LEX

Ochrona Zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Aktualności

Ukaże się kolejna publikacja dotycząca zagrożeń zdrowia publicznego

27.09.2016
Na 30 września 2016 roku planowane jest wydanie czwartej części opracowania na temat zagrożeń zdrowia publicznego. Tym razem podstawowym analizowanym problemem jest prewencja mająca na celu zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie czynników ryzyka oraz ich wczesne wykrywanie i leczenie.

Ministerstwo Zdrowia: zmiany w POZ nie utrudnią dostępu do specjalistów

27.09.2016
Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że wyodrębnienie budżetu powierzonego na dwa realizowane przez podstawową opiekę zdrowotną zadania: badania diagnostyczne i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną nie spowoduje likwidacji ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS).

SN: lekarka słusznie ukarana za recepty wystawiane oszustowi

26.09.2016
Lekarka z Wrocławia została zawieszona na rok w wykonywaniu zawodu przez sąd dyscyplinarny. Powód: wypisanie 150 recept na leki o działaniu narkotycznym na nazwisko Gulbinowicz, a wręczane oszustowi w koloratce. SN uznał, że kara nie jest zbyt surowa.

Spadek wartości rynku aptecznego we wrześniu 2016

26.09.2016
Wartość rynku aptecznego w pierwszych trzynastu dniach września 2016 roku, w porównaniu do pierwszych 13 dni sierpnia 2016 roku, spadła w każdym segmencie: leków na receptę o 8,6 procenta, leków OTC – o 1,2 procenta, suplementów – o 1,4 procenta i kosmetyków -  o 11,6 procenta. 

Kardiolog: 80 procentom schorzeń układu sercowo-naczyniowego można zapobiec

25.09.2016
Odpowiednia profilaktyka mogłaby zapobiec 80 proc. schorzeń układu sercowo-naczyniowego, które są ogromnym problemem – mówi prof. Jadwiga Nessler, przewodnicząca krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Będą badania przesiewowe na wykrycie choroby Alzheimera metodą analizy głosu

25.09.2016
10 tys. osób starszych zostanie przebadanych metodą akustycznej analizy głosu i artykulacji mowy, która pozwala na wczesne wykrycie objawów m.in. choroby Alzheimera czy zespołu otępiennego - poinformowali lekarze. Badania odbędą się w stolicy, Wrocławiu i Łodzi.

Minister do związkowców: stan służby zdrowia to efekt wieloletnich zaniedbań

24.09.2016
Służba zdrowia jest w bardzo złej kondycji, to efekt wieloletnich zaniedbań; rząd z wielka energią i wolą przystępuje do zmian - powiedział w sobotę minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas manifestacji Porozumienia Zawodów Medycznych w Warszawie.

Eksperci: choroby sercowo-naczyniowe nadal główną przyczyną zgonów

24.09.2016
Główną przyczyną zgonów nadal są choroby sercowo-naczyniowe, szczególnie u kobiet, a ich rozwój w znacznym stopniu zależy od stylu życia – zwraca uwagę dr n. med. Grzegorz Skonieczny w przededniu Światowego Dnia Serca (25 września).

Koszty barierą w leczeniu zębów

24.09.2016
Najczęstszym powodem unikania wizyt u dentysty jest brak pieniędzy. Ze względów finansowych z leczenia rezygnuje aż 90 proc. Polaków. Spośród tych, którzy się leczą, co czwarty płaci za leczenie kartą, a co dziesiąty zaciąga kredyt – pisze "Gazeta Wyborcza".

Zawał przed 55-60. rokiem życia sugeruje hipercholesterolemię rodzinną

24.09.2016
Wczesny zawał serca w rodzinie u osób przed 55-60. rokiem życia może świadczyć o hipercholesterolemii rodzinnej, z której nie zdaje sobie sprawy aż 99 proc. cierpiących na nią osób – alarmuje Stowarzyszenie Pacjentów z Hiperlipidemią Rodzinną z siedzibą w Gdańsku.

Radziwiłł: jesteśmy otwarci na rozmowę z pracownikami medycznymi

23.09.2016
Jesteśmy otwarci na rozmowę ze wszystkimi - zapewnił w Sejmie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przed zaplanowanym na piątek spotkaniem z przedstawicielami Porozumienia Zawodów Medycznych. W sobotę w stolicy ma odbyć się manifestacja pracowników ochrony zdrowia.

NSA uchylił całkowity zakaz aborcji w wołomińskim szpitalu

23.09.2016
Naczelny Sąd Administracyjny 22 września 2016 r. uznał, że zapis „Szpital Powiatowy w swojej działalności kieruje się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego" jest nieważny.

NIK: dostęp do leczenia chorób układu oddechowego jest niewystarczający

22.09.2016
Dostęp do profilaktyki, diagnozowania i leczenia chorób układu oddechowego jest niewystarczający i ulegał w ostatnich latach stopniowemu pogorszeniu m.in. z powodu niskich wartości umów oraz niskiej wyceny profilaktycznych porad specjalistycznych - wynika z raportu NIK.

USA: Zuckerbergowie przeznaczą 3 mld USD na badania medyczne

22.09.2016
Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan zadeklarowali, że w ciągu dekady przeznaczą 3 mld dolarów na badania medyczne. Jak oświadczyli, ich celem jest "zapobieżenie i wyleczenie wszystkich chorób do końca wieku".

Raport: Polacy obawiają się wpływu szkodliwych warunków domowych na swoje zdrowie

21.09.2016
46 proc. Polaków obawia się szkodliwych dla zdrowia warunków domowych, szczególnie zagrzybienia i pleśni (46 proc.) oraz hałasu, przeciągów i chłodu (37 proc.) – wynika z raportu „Barometr zdrowych domów 2016”, jaki ogłoszono w środę w Warszawie.

Wrocław: usunięcie fragmentu nerwu trzewnego poprawiło u chorej wydolność serca

21.09.2016
Dzięki usunięciu fragmentu nerwu trzewnego stan chorej na ciężką niewydolność serca znacząco się poprawił – może swobodnie oddychać i chodzić nawet po schodach. Pierwsze takie operacje - łączące chirurgię z kardiologią wykonano w czeskiej Pradze i we Wrocławiu.

Rynek prywatnych usług medycznych szybko rośnie

21.09.2016
Już 5 mld euro jest wart rynek usług prywatnych i rośnie u nas najszybciej w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Hitem stają się usługi zdalnego monitoringu zdrowia i telerehabilitacji.

SN broni szpitali przed windykatorami

21.09.2016
Prawo jest jasne – obrót należnościami szpitalnymi wymaga zgody organu założycielskiego, najczęściej samorządu. Szpitale nie będą musiały płacić części należności wartych miliony złotych. Sąd Najwyższy zarzucił firmom „parabankowym” nielegalny handel długami.

Eksperci: zamiast skriningu lepiej sfinansować szczepienia przeciwko HPV

20.09.2016
Badanie przesiewowe raka szyjki macicy w Polsce nie ma sensu, przynajmniej w tej postaci, w jakiej jest prowadzone. Lepiej byłoby sfinansować szczepienia chroniące przed wirusem HPV – oceniła we wtorek w Warszawie dr hab. Bogdan Michalski z Katowic.

Ekspert: marihuana ma znaczenie medyczne; wiceminister: nie ma dowodów

19.09.2016
Marihuana ma duże znaczenie medyczne - przekonywał w poniedziałek w Warszawie na konferencji o uprawie i wykorzystaniu konopi w Polsce prof. Jerzy Vetulani. Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas ripostował, że nie ma żadnych na to dowodów naukowych.
1  2  3  4  5    138

Produkty polecane

Zagrożenia zdrowia publicznego. Część 3. Naukowe podstawy promocji zdrowia

Książka stanowi trzecią część opracowania dotyczącego zagrożeń zdrowia publicznego. Dwie pierwsze...
Cena: 129.00

Instytucje rynku farmaceutycznego

Rafał Stankiewicz – doktor habilitowany nauk prawnych, pracownik Instytutu Nauk...
Cena: 159.00

Sprawozdawczość podmiotów prowadzących działalność leczniczą

Publikacja ukazuje kompleksowo sprawozdawczość finansową i niefinansową (statystyczną, medyczną i...
Cena: 99.00