Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

ProgMedica jest systemem z zakresu compliance, które pozwala na przeprowadzanie testów zgodności oraz zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym. System usprawnia również przepływ informacji w zakresie podstawowych sfer działalności szpitala. Pozwala na monitorowanie etapów prac oraz daje

Więcej informacji

LEX

Ochrona Zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Artykuły

Karczewski: senatorowie PiS pracują nad mniej restrykcyjnym projektem w sprawie aborcji

01.10.2016
Jesteśmy na etapie prac nad przedstawieniem propozycji rozwiązań w sprawie aborcji, mniej restrykcyjnych niż projekt obywatelski - poinformował w piątek 30 września 2016 roku Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Bielan: nie szykujemy nowego projektu ustawy aborcyjnej

01.10.2016
W tej chwili nie ma żadnego nowego projektu ustawy aborcyjnej - powiedział w sobotę 1 października 2016 roku wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Dodał, że "są pewne prace studyjne toczone przez grupę senatorów, zobaczymy, jaki będzie ich efekt".

NRPiP chce opracować rekomendacje w sprawie opieki nad pacjentami z nietrzymaniem moczu

01.10.2016
Dzięki właściwej opiece można zasadniczo wpłynąć na życie pacjentów z nietrzymaniem moczu - przekonują pielęgniarki. Z tego powodu przy samorządzie pielęgniarek i położnych powstaje zespół ekspertów, którzy mają opracować rekomendacje dotyczące opieki nad osobami z NTM.

Aktywność fizyczna w czasie ciąży zmniejsza ryzyko cukrzycy

01.10.2016
Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu i jest on lepiej przygotowany do porodu. Taka aktywność pozytywnie wpływa zarówno na przyszłą mamę, jak i na dziecko. 

Eksperci przekazali Radziwiłłowi postulaty ws. poprawy sytuacji w służbie zdrowia

01.10.2016
Wzrost publicznych wydatków na ochronę zdrowia do 6 procent PKB szybciej niż w ciągu 10 lat, poprawa w edukacji prozdrowotnej - takie postulaty rekomendowali w piątek 30 września 2016 roku ministrowi zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi eksperci podczas I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP.

1 października: III Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy

01.10.2016
W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy już po raz trzeci odbędą się obchody Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy. Wydarzenie ma na celu popularyzację korzyści związanych ze szczepieniami ochronnymi przeciw grypie wśród dzieci, osób starszych oraz przewlekle chorych. Data 1 października została wybrana nieprzypadkowo, tego dnia przypada również Dzień Seniora, a właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na powikłania pogrypowe. 

Pelion Lodołamaczem 2016 w ogólnopolskiej edycji konkursu

01.10.2016
Pelion, firma zajmująca się dystrybucją farmaceutyków,  została wyróżniona w ogólnopolskiej XI edycji konkursu Lodołamacze 2016. Kapituła przyznała spółce drugie miejsce i srebrny medal w kategorii - Rynek otwarty.

Lubelski NFZ będzie wysyłał SMS-em przypomnienie o wizycie

01.10.2016
Od 3 października 2016 roku lubelski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia będzie przypominał pacjentom o zbliżającej się wizycie u lekarza specjalisty, wysyłając im SMS. W wiadomości znajdzie się numer telefonu do przychodni, aby ułatwić pacjentowi, który nie może stawić się u lekarza, odwołanie wizyty.

RPO: Komisja Ekspertów ds. Zdrowia rozpoczęła działalność

01.10.2016
Rzecznik Praw Obywatelskich powołał Komisję Ekspertów ds. Zdrowia. Jej pierwsze posiedzenie odbyło się 28 września 2016 roku. Uczestnicy spotkania zastanawiali się, jaki problemami Komisja powinna zająć się w pierwszej kolejności. Eksperci wskazywali na kwestię kolejek do lekarzy i długi okres oczekiwania na wizytę u specjalisty. 

GIF: wycofanie z obrotu dwóch serii witaminy B compositum

01.10.2016
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 35/WC/2016 wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Vitaminum  B compositum Teva, tabletki drażowe, opakowanie 50 tabletek. 

Nie można lekceważyć depresji poporodowej

30.09.2016
Każdego roku od 10 do 20 procent kobiet, które urodziły dziecko, zapada na depresję poporodową; nieleczona może nawet prowadzić do rozszerzonego samobójstwa alarmują eksperci i apelują, by właśnie na ten problem zwracać większą uwagę.

Pionierskie zabiegi naprawy zastawki aortalnej w Katowicach

30.09.2016
Dwa pionierskie zabiegi naprawy niedomykalnej zastawki aortalnej ze wszczepieniem specjalnego pierścienia przeprowadzili w tym tygodniu lekarze z Oddziału Kardiochirurgii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

Podlaskie: 23. ognisko ASF u trzody chlewnej

30.09.2016
W miejscowości Siemichocze w gminie Nurzec-Stacja w powiecie siemiatyckim (Podlaskie) potwierdzono 23. ognisko wirusa afrykańskiego pomoru świń w Polsce - poinformował w piątek 30 września 2016 wojewódzki lekarz weterynarii w Białymstoku Henryk Grabowski.

Radziwiłł: rozmawialiśmy z panią premier o planach reformatorskich

30.09.2016
Rozmawialiśmy o tym, co robimy, o ustawach, które resort zdrowia przygotowuje, i o naszych planach reformatorskich - powiedział w piątek 30 września 2016 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z premier Beatą Szydło.

Gdańsk: prokuratura zbada czy lekarze wypisując pacjenta, narazili życie dziecka

30.09.2016
Prokuratura Regionalna w Gdańsku zbada czy miejscowi lekarze wypisując ze szpitala mężczyznę nadużywającego narkotyków i cierpiącego na zaburzenia psychiczne, narazili zdrowie i życie jego dziecka. Tuż po wyjściu z placówki Mariusz L. zabił swoją 5-letnią córkę.

Staszów: otwarto filię Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

30.09.2016
Konsultacyjny gabinet onkologiczny – filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii została otwarta w szpitalu w Staszowie. Od października 2016, w każdy wtorek pacjentów z powiatu staszowskiego będzie przyjmować w nim dr Monika Piątkowska, specjalista radioterapii z ŚCO.

Busko-Zdrój: odbywa się XIV Festiwal Zdrowia

30.09.2016
Dzisiaj, 30 września 2016, w Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbywa się XIV Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano konferencję, warsztaty, wystawy oraz kiermasz zdrowej żywności. Wydarzeniu patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Nie tylko małe szpitale nie wejdą do sieci

30.09.2016
Ministerstwo Zdrowia planuje utworzenie sieci  szpitali, do których wejdą tylko duże placówki.  Tylko one będą miały gwarancję kontraktu z NFZ. Poza siecią będą wszystkie małe szpitale, ale nie tylko – informuje Gazeta Wyborcza.

Lekarze rodzinni: jak zmieniać POZ i zachęcić do pracy młodych lekarzy

30.09.2016
O proponowanych zmianach w podstawowej opiece zdrowotnej, której rola wg założeń ministerialnych ma wzrosnąć w systemie ochrony zdrowia, oraz o zmianie wizerunku POZ, by także młodzi lekarze chcieli tam pracować, będą rozmawiać lekarze rodzinni we Wrocławiu.

USA ostrzegają kobiety w ciąży przed podróżami do 11 krajów Azji

30.09.2016
Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób (CDC) ostrzegło w czwartek 29 września 2016 kobiety w ciąży przed podróżami do 11 krajów Azji Południowo Wschodniej ze względu na ryzyko zarażenia wirusem Zika, który - jak stwierdzono - może powodować poważne deformacje u noworodków.
1  2  3  4  5    975

Produkty polecane

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1044.27

Zarządzanie produktami leczniczymi. Teoria i praktyka

W publikacji kompleksowo omówiono problematykę gospodarowania lekiem w podmiotach leczniczych –...
Cena: 79.00

Ustawa o zdrowiu publicznym. Komentarz

W komentarzu autorzy w sposób kompleksowy omówili katalog zadań z zakresu zdrowia publicznego –...
Cena: 99.00