Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

ProgMedica jest systemem z zakresu compliance, które pozwala na przeprowadzanie testów zgodności oraz zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym. System usprawnia również przepływ informacji w zakresie podstawowych sfer działalności szpitala. Pozwala na monitorowanie etapów prac oraz daje

Więcej informacji

LEX

Ochrona Zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Artykuły

Jest nowy konkurs na stanowisko szefa Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego

29.07.2016
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego, szef resortu Konstanty Radziwiłł wycofał wniosek do premier Beaty Szydło z kandydaturą wyłonioną w poprzednim postępowaniu – przekazała w czwartek 28 lipca 2016 roku rzeczniczka MZ Milena Kruszewska. 

Firmy i budżet państwa tracą na otyłości Polaków kilkanaście miliardów rocznie

28.07.2016
Połowa Polaków zmaga się z nadwagą, a co ósmy jest chorobliwie otyły – alarmuje w najnowszym raporcie Millward Brown. Według danych Economist Intelligence Unit, odsetek otyłych w Polsce wynosi 25 procent. To nie tylko problem społeczny, ale również gospodarczy – leczenie otyłości i powodowanych przez nią chorób pochłania rocznie kilkanaście miliardów złotych. 

Światowe Dni Młodzieży: na krakowskich Błoniach patrole medyczne na quadach

28.07.2016
14 ruchomych patroli na quadach, ponad 50 karetek i 138 pieszych patroli medycznych będzie towarzyszyło pielgrzymom w czwartek 28 lipca 2016 roku na Błoniach podczas spotkania z papieżem Franciszkiem – poinformowała rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka. 

Rusza kampania wczesnego wykrywania WZW C „Nie daj się zaskoczyć”

28.07.2016
Prawie 200 tysięcy osób w Polsce może być zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu C, ale nie więcej niż 15 tysięcy jest zdiagnozowanych – powiedzieli w czwartek 28 lipca 2016 roku w Warszawie eksperci z okazji rozpoczęcia kampanii „Nie daj się zaskoczyć”. 

AOTMiT: zaprasza ekspertów do prac nad taryfikacją świadczeń

28.07.2016
Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zaprasza ekspertów klinicznych różnych dziedzin medycznych, lekarzy specjalistów, praktyków z doświadczeniem do współpracy nad taryfikacją świadczeń.

Reforma zdrowia będzie kosztowała 200 mln zł

28.07.2016
Według ekspertów zmiany systemów informatycznych związane z zapowiedzianą przez ministra Konstantego Radziwiłła rewolucją w systemie ochrony zdrowia mogą kosztować nawet 200 mln zł – informuje Rzeczpospolita.

GIF walczy z przestępczością zorganizowaną

28.07.2016
Główny Inspektorat Farmaceutyczny, zamiast kontrolować jakość leków, walczy z przestępczością zorganizowaną, a inspektorzy spotykają się z groźbami – informuje Dziennik Gazeta Prawna. 

Grupa Aptek: nowa placówka

27.07.2016
Grupa Aptek, prowadząca sieć placówek w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, otworzyła nową aptekę w Obornikach, w województwie wielkopolskim. Placówka jest zlokalizowana w pobliżu marketu Stokrotka.

EMC: umowa o przejęcie sieci przychodni

27.07.2016
25 lipca 2016 roku spółka EMC Instytut Medyczny podpisała umowy dotyczące zakupu siedmiu przychodni specjalistycznych z grupy Aktywne Centrum Zdrowia (ACZ). W placówkach działających we Wrocławiu, Oleśnicy, Bierutowie i Sycowie funkcjonuje ponad 50 poradni specjalistycznych, a z opieki w ramach POZ korzysta ponad 36 tysięcy pacjentów. 

GIF: wycofanie z obrotu serii tabletek Encorton

27.07.2016
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 22/WC/2016 wycofał z obrotu na terenie całego kraju dwie serie produktu Encorton. Powodem decyzji było podejrzenie obecności fragmentów szkła w części fiolek.

Lekarze musza uważać z jakich aplikacji korzystają

26.07.2016
Wielu lekarzy korzysta z dostępnych w internecie programów do prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej. Jednak nie wszystkie z nich, szczególnie te darmowe, powstają by ułatwić pracę lekarzom, ich celem może być wyłudzenie danych – informuje Rzeczpospolita.

Zbiórka krwi w rocznicę powstania warszawskiego

26.07.2016
W kilkunastu polskich miastach i miejscowościach z okazji rocznicy powstania warszawskiego będzie można oddać krew. Organizatorzy zbiórki krwi wspominając walkę powstańców chcą zachęcić młodzież do oddawania swojej krwi potrzebującym. 

Niemcy: pacjent zastrzelił lekarza i popełnił samobójstwo

26.07.2016
W klinice uniwersyteckiej Charite w Berlinie pacjent zastrzelił we wtorek 26 lipca 2016 roku lekarza, a następnie popełnił samobójstwo. Policja poinformowała, że incydent nie miał podłoża terrorystycznego. Nikt inny nie odniósł obrażeń, sprawca strzelaniny działał w pojedynkę.

Światowe Dni Młodzieży: w Krakowie ruszył sztab zabezpieczenia medycznego

26.07.2016
W Krakowie rozpoczął działalność sztab zabezpieczenia medycznego ŚDM, stanowiący odrębną dyspozytornię w strukturach Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Medycy apelują do pielgrzymów, by aby nie zapominali o lekarstwach, jeśli je przyjmują i pili dużo płynów.

Komórki macierzyste stosowane w ortopedii i medycynie sportowej

26.07.2016
Komórki macierzyste są niezwykle cennym materiałem regeneracyjnym, który znajduje zastosowanie już nie tylko w medycynie estetycznej czy chirurgii plastycznej, lecz także w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów i ścięgien oraz rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych. Jedną z głównych zalet tej metody jest jej mała inwazyjność i brak konieczności namnażania komórek w laboratorium.

Wzrost sprzedaży leków OTC i suplementów w lipcu 2016

26.07.2016
Wartość rynku aptecznego w pierwszych jedenastu dniach lipca 2016 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2015 spadła w zakresie sprzedaży leków na receptę o 5,8 procenta oraz w przypadku kosmetyków – o 1 procent. Natomiast wzrost odnotowano w sprzedaży leków OTC oraz suplementów.

Gdańsk: w szpitalu na Zaspie otwarto oddział okulistyczny

26.07.2016
3 miliony złotych kosztował remont oddziału okulistycznego dla dorosłych w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie. Wyremontowany oddział oddano do dyspozycji pacjentów 30 czerwca 2016 roku. 

Radom: Centrum Onkologii z kontraktem na teleradioterapię i brachyterapię

26.07.2016
Radomskie Centrum Onkologii, które działa od jesieni 2015, od 1 lipca 2016 roku oferuje świadczenia teleradioterapii i brachyterapii w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od grudnia 2015 roku placówka oferuje także chemioterapię w trybie ambulatoryjnym w ramach NFZ.

W Warszawie powstanie nowa prywatna przychodnia

26.07.2016
Spółka Blue Medica, prowadząca placówki w Łodzi, planuje otwarcie jesienią 2016 roku nowej przychodni w Warszawie, przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 51. Obecnie w budynku  trwają prace remontowe.

Dziesiątki tysięcy dzieci mogą urodzić się ze skutkami wirusa Zika

25.07.2016
Istnieje ryzyko, że "dziesiątki tysięcy" dzieci urodzą się z deformacjami w obrębie czaszki, mózgu i innymi wadami w wyniku epidemii wirusa Zika w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach - wynika z badania opublikowanego w poniedziałek 25 lipca 2016. 
1  2  3  4  5    950

Produkty

Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego. Komentarz

Książka stanowi kompleksowe i przejrzyste omówienie wszystkich aspektów prawnych regulacji ochrony...
Cena: 199.00

Instytucje rynku farmaceutycznego

Rafał Stankiewicz – doktor habilitowany nauk prawnych, pracownik Instytutu Nauk...
Cena: 159.00

Konstytucyjne prawo dziecka do szczególnej opieki zdrowotnej

Maciej Dercz – doktor nauk prawnych, radca prawny; dyrektor Instytutu Prawa Ochrony Zdrowia na...
Cena: 119.00