Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

ProgMedica jest systemem z zakresu compliance, które pozwala na przeprowadzanie testów zgodności oraz zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym. System usprawnia również przepływ informacji w zakresie podstawowych sfer działalności szpitala. Pozwala na monitorowanie etapów prac oraz daje

Więcej informacji

LEX

Ochrona Zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Artykuły

Opole: 30 listopada 2016 ruszy nowa baza LPR

24.10.2016
30 listopada 2016 roku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem rozpocznie funkcjonowanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz śmigłowiec ratowniczy z załogą. Tymczasowa baza, składająca się z kontenerów i namiotu, ma już skompletowaną załogę – pilota, ratownika oraz lekarza. 

Mazowsze: ponad 5 mln zł dla szpitali

24.10.2016
Ponad 5 mln zł z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali. Środki zostaną przeznaczone na kolejne remonty i modernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu. Wszystko dzięki stabilnej sytuacji finansowej Mazowsza.

Jedynie 20 procent chorych na osteoporozę jest leczonych

24.10.2016
Osteoporoza tylko w niewielkim stopniu jest leczona w naszym kraju, leki przewlekle przyjmuje zaledwie 20 procent chorych, a na dodatek ich zużycie ostatnio spada – powiedział w poniedziałek 24 października 2016 na śniadaniu prasowym w Warszawie profesor Roman Lorenc.

Ministerstwo Zdrowia: pierwsza umowa w Programie Infrastruktura i Środowisko

24.10.2016
W Ministerstwie Zdrowia podpisano pierwszą umowę o dofinansowanie w ramach Programu   Infrastruktura i Środowisko. Projekt zrealizuje Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wartość inwestycji to ponad 4 mln zł.

Na kierunkach medycznych będzie więcej o bezpieczeństwie pacjenta

24.10.2016
Resort zdrowia chce wprowadzić do programu studiów medycznych zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pacjentów, związanego między innymi z farmakoterapią i zakażeniami szpitalnymi. - Do tej pory to było kompletnie pomijane - powiedział w poniedziałek 24 października 2016 wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Kraków: nowatorskie badania genetyczne wcześniaków

24.10.2016
119 wcześniaków z Polski przebadali lekarze szukając genetycznych przyczyn przewlekłej choroby płuc i retinopatii wcześniaczej. „Organizmy tych dzieci w zależności od stopnia dojrzałości produkowały inne zastawy białek, a to może wpływ na ich dalszy rozwój” - mówili w poniedziałek 24 października 2016 roku specjaliści.

Minister zdrowia wyróżnił specjalistów roku 2015

24.10.2016
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wręczył listy gratulacyjne lekarzom, farmaceutom, diagnostom laboratoryjnym i osobom wykonującym inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia, którzy w 2015 roku uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu specjalizacyjnego. Najwięcej wyróżnień otrzymali lekarze. 

EMA umożliwia dostęp do raportów klinicznych

24.10.2016
Europejska Agencja Leków (EMA) od 20. października 2016 roku umożliwia otwarty dostęp do raportów klinicznych dla leków stosowanych u ludzi wprowadzonych do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Falck rozważa ograniczenie działalności w Polsce

24.10.2016
W związku z planami resortu zdrowia, dotyczącymi prowadzenia działalności w zakresie ratownictwa medycznego tylko przez publiczne jednostki, firma Falck rozważa, czy nie ograniczyć działalności prowadzonych tutaj placówek, na przykład centrum IT, i nie przenieść ich do innych państw – informuje Dziennik Gazeta Prawna. 

Nadal jest zbyt mało przeszczepień szpiku kostnego

24.10.2016
W Polsce nadal zbyt mało jest wskazań do przeszczepu szpiku kostnego, choć liczba tych zabiegów zwiększa się i w 2016 roku będzie ich prawdopodobnie ponad 1200 – powiedziała profesor Sławomira Kyrcz-Krzemień ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ŚUM) w Katowicach.

Zmiana prawa farmaceutycznego uderzy w sieci apteczne

24.10.2016
Nowelizacja prawa farmaceutycznego ma na celu osłabienie sieci aptecznych oraz wzmocnienie roli indywidualnych farmaceutów. Jedną ze zmian jest warunek prowadzenia apteki tylko przez farmaceutów – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Centrum Medyczne Aldemed stosuje nową metodę operacji zatok

24.10.2016
Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry przeprowadziło pierwsze operacje zatok za pomocą nowej metody endoskopowej, czyli tzw. FESS. Zabieg ten jest wykonywany w niewielu ośrodkach w Polsce. Zabieg jest mniej inwazyjny i  bardziej precyzyjny niż tradycyjnie wykonwane.

Rada Przejrzystości przygotuje opinie na temat efektywności

24.10.2016
Na 39. posiedzeniu, które odbędzie się 28 października 2016 roku, Rada Przejrzystości przygotuje opinię w sprawie efektywności oraz danych do rankingu leków wskazanych w zleceniu ministra zdrowia.

Nowe zasady refundacji poprawią dostęp do terapii chorób rzadkich

24.10.2016
Nowelizacja ustawy refundacyjnej zakłada odejście od dotychczasowego badania efektywności kosztowej danej terapii i postawienie nacisku na efektywność kliniczną. Zastosowanie innego kryterium dostępności może poprawić sytuację 2 milionów osób w Polsce cierpiących na choroby rzadkie i ultrarzadkie. Eksperci podkreślają, że nowe koncepcje powinny uwzględnić ograniczenia budżetowe. 

Pierwsi mieszkańcy na osiedlu Senior Apartments

24.10.2016
Osiedle Senior Apartments działające w podwarszawskiej gminie Wiązowna ma już pierwszych mieszkańców. Z oferty anaprtamentów senioralnych korzystają osoby wymagające stałej lub okresowej pomocy osób trzecich, które jednak dalej chcą cieszyć się swobodą i niezależnością. 

Lux Med otworzył nowoczesny Dział Pomocy Doraźnej w Warszawie

24.10.2016
Lux Med otworzył nowoczesny Dział Pomocy Doraźnej w swoim największym centrum medycznym. Placówka mieści się w Wiśniowym Business Park przy ulicy 1 Sierpnia 8 w Warszawie. Na terenie Centrum znajduje się 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych. 

Białystok: studenci Uniwersytetu Medycznego nauczą się zespołowej opieki nad seniorem

23.10.2016
Jak w praktyce powinna wyglądać opieka nad seniorem i jak dokonuje się oceny geriatrycznej - tego między innymi będą uczyć się studenci z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pracując w interdyscyplinarnych zespołach. Na specjalny projekt uczelnia zdobyła fundusze unijne.

Łanda: koncepcja w sprawie hospicjów perinatalnych będzie gotowa 27 października 2016

23.10.2016
Koncepcja działalności hospicjów perinatalnych w Polsce w czwartek 27 października 2016 zostanie przedstawiona ministrowi zdrowia - zapowiedział wiceszef resortu Krzysztof Łanda. Hospicja te funkcjonują obecnie poza systemem opieki zdrowotnej.

Warszawa: bezpłatne badania profilaktyczne w Centrum Onkologii

22.10.2016
W związku z obchodzonym w październiku Miesiącem Walki z Rakiem Piersi stołeczne Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza w sobotę 22 października 2016 roku na badania profilaktyczne w ramach Dnia Drzwi Otwartych. 

Eksperci: dobra opieka medyczna to korzyść dla firm, pracownika i budżetu

21.10.2016
Dobrej jakości opieka medyczna dopasowana do potrzeb pacjentów przynosi wymierne korzyści finansowe zarówno pracodawcom, jak i pracownikom oraz budżetowi państwa – przekonywali eksperci podczas spotkania prasowego zorganizowanego w piątek 21 października 2016 roku w Warszawie.
1  2  3  4  5    986

Produkty polecane

Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz

W komentarzu zawarto szczegółowe i kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień dotyczących zawodu...
Cena: 149.00

Zagrożenia zdrowia publicznego. Część 4. Rola edukacji w prewencji chorób

Książka stanowi kontynuację trzech poprzednich części dotyczących zagrożeń zdrowia publicznego....
Cena: 129.00

Zarządzanie produktami leczniczymi. Teoria i praktyka

W publikacji kompleksowo omówiono problematykę gospodarowania lekiem w podmiotach leczniczych –...
Cena: 79.00