Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Artykuły

Epidemia grypy we Francji

21.01.2017
Francja walczy z epidemią grypy, już u ponad miliona Francuzów stwierdzono tę chorobę, wirus jest szczególnie niebezpieczny dla starszych osób - mówi Serge Smadja, sekretarz generalny SOS Lekarze. Coraz głośniej mówi się o obowiązkowych szczepieniach przeciw grypie dla personelu medycznego.

Większość spraw o zadośćuczynienie dotyczy błędów okołoporodowych

21.01.2017
Z roku na rok zwiększa się liczba spraw, w których pacjenci lub rodziny występują z roszczeniami w związku z błędami medycznymi. Zadośćuczynienia są coraz bardziej adekwatne do szkód - mówi mecenas Joanna Smereczańska-Smulczyk. Najwięcej spraw dotyczy błędów okołoporodowych.

Warszawa: w sobotę i niedzielę bezpłatne badania cytologiczne

21.01.2017
W sobotę i w niedzielę 21 i 22 stycznia 2017 w specjalnym cytobusie stojącym obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie każda kobieta będzie mogła wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne. Badania wykonywane będą w ramach VIII Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Piękna, bo zdrowa".

Radziwiłł: obecność pediatry w POZ jest niezbędna

21.01.2017
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł potwierdził, że obecność pediatry w podstawowej opiece zdrowotnej jest niezbędna. O zapewnienie dzieciom dostępu do pediatry apelował Rzecznik Praw Dziecka. W piątek 20 stycznia 2017 resort poinformował, że projekt ustawy o POZ zostanie skorygowany.

GIF: wstrzymanie w obrocie kilku serii gumy Nicorette

20.01.2017
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 1/WS/2017 wstrzymał w obrocie i stosowaniu na terenie całego kraju dwie serie leczniczej gumy do żucia Nicorette Classic Gum (Nicotinum).

Rzeszów: 15 mln zł na programy profilaktyczne

20.01.2017
Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów konkursowych dotyczących wdrażania programów zdrowotnych w zakresie profilaktyki raka piersi, raka szyjki macicy lub raka jelita grubego.

Słupsk: w szpitalu znowu będzie porodówka

20.01.2017
Po około 15 latach w Słupsku ponownie będą mogły się rodzić dzieci na miejscowej porodówce. Teraz mieszkanki Słupska i powiatu słupskiego rodzą w oddalonej o około 17 km Ustce. Oddział położniczo-ginekologiczny za około rok ma przenieść się z Ustki do Słupska.

Coraz więcej Europejczyków sięga po nowe substancje psychoaktywne

20.01.2017
Z badania rynku narkotykowego w Unii Europejskiej w roku 2016, opublikowanego prze Europol, wynika, że Europejczycy najczęściej spośród substancji zakazanych sięgają po marihuanę i kokainę. Eksperci ostrzegają również, że na rynku używek sukcesywnie zwiększa się udział nowych substancji psychoaktywnych - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Izba Lekarska złoży wniosek do TK w sprawie pytań egzaminacyjnych

20.01.2017
Naczelna Rada Lekarska upoważniła prezesa Macieja Hamankiewicza do wniesienia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności przepisów regulujących dostęp do pytań z już przeprowadzonych egzaminów LEK (Lekarskiego Egzaminu Końcowego), LDEK (Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego) oraz PES (Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego).

Profesor Alicja Chybicka osobowością roku 2016 w ochronie zdrowia

20.01.2017
Kapituła XVI edycji konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” uznała profesor Alicję Chybicką za osobowość roku 2016 w ochronie zdrowia. W czwartek 19 stycznia 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów.

W 2018 roku powstanie Urząd Zdrowia Publicznego

20.01.2017
Ministerstwo Zdrowia zapowiada powołanie Urzędu Zdrowia Publicznego, który będzie odpowiedzialny za cały obszar promocji i profilaktyki zdrowia, w tym za zadania realizowane obecnie przez Państwową Inspekcję Sanitarną. 

GIF: wycofanie z obrotu serii tabletek Alka-Prim

19.01.2017
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 6/WC/2017 wycofał z obrotu na terenie całego kraju serię tabletek musujących Alka-Prim (Acidum acetylosalicylicum), 330 mg, 10 tabletek. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Niemcy: pacjenci dostaną marihuanę na receptę

19.01.2017
Lekarze w Niemczech będą mogli przepisywać ciężko chorym pacjentom marihuanę refundowaną przez kasy chorych. Bundestag przyjął w czwartek 19 stycznia 2017 roku jednomyślnie ustawę w tej sprawie. Uprawa konopi do celów leczniczych będzie kontrolowana przez państwo.

Żyrardów: pierwsze ognisko zjadliwej ptasiej grypy w województwie mazowieckim

19.01.2017
Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie, że wykryto w Polsce 32. ognisko grypy ptaków. Ognisko zostało wykryte w gospodarstwie, w miejscowości Popielarnia (gmina Wiskitki, powiat żyrardowski, województwo mazowieckie).

PO: zmiany w ochronie zdrowia to powrót do PRL

19.01.2017
Kolejki do lekarzy zamiast maleć - rosną, proponowane obecnie kierunki zmian systemu, to powrót do PRL - ocenił Tomasz Grodzki (PO). Krytykował m.in. plany MZ zmian w ustawie o ratownictwie medycznym; wskazywał na rosnące ceny leków i wciąż zbyt małe nakłady na ochronę zdrowia.

Wzrost nakładów to priorytet w ochronie zdrowia

19.01.2017
Należy jak najszybciej zwiększyć nakłady na publiczną opiekę medyczna w naszym kraju – podkreślali w czwartek 19 stycznia 2017 roku eksperci podczas debaty na konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2017” w Warszawie.

Radziwiłł: preparaty z marihuany będą dostępne na zlecenie

19.01.2017
Nie ma dowodów, że marihuana jest lekiem; wydaje się jednak dopuszczalne, by dla niewielkiej grupy pacjentów sprowadzać preparaty marihuanowe jako surowce farmaceutyczne i po przygotowaniu w aptekach, zapewnić ich stosowanie – uważa minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Radziwiłł: przywrócimy ratownictwu medycznemu charakter publiczny

19.01.2017
Ratownictwo medyczne nie tylko powinno na co dzień udzielać pomocy, lecz także odpowiadać na zagrożenia wynikające ze zdarzeń masowych - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z premier Beatą Szydło w czwartek, 19 stycznia 2017 roku.

Przemyśl: szpital wprowadzi koordynowaną opiekę kardiologiczną

19.01.2017
Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu otrzyma prawie 15 mln złotych na realizację projektu związanego z koordynowana opieką kardiologiczną. Przedsięwzięcie będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Minister zdrowia przedstawił projekt ustawy likwidującej NFZ

19.01.2017
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił w czwartek 19 stycznia 2017 roku premier Beacie Szydło projekt dotyczący likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Szefowa rządu przekazała, że projekt ten jest na wstępnym etapie prac.
1  2  3  4  5    1021

Produkty polecane

Lekarz a prawa pacjenta. Poradnik prawny

W publikacji wyjaśniono, w jaki sposób należy wykonywać zawód lekarza, aby postępowanie to było...
Cena: 119.00

Zagrożenia zdrowia publicznego. Część 4. Rola edukacji w prewencji chorób

Książka stanowi kontynuację trzech poprzednich części dotyczących zagrożeń zdrowia publicznego....
Cena: 129.00

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1077.48