Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

ProgMedica jest systemem z zakresu compliance, które pozwala na przeprowadzanie testów zgodności oraz zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym. System usprawnia również przepływ informacji w zakresie podstawowych sfer działalności szpitala. Pozwala na monitorowanie etapów prac oraz daje

Więcej informacji

LEX

Ochrona Zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Artykuły

Ruda Śląska: w szpitalu miejskim przyszły na świat czworaczki

24.07.2016
21 lipca 2016 roku W Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej Goduli przyszły na świat czworaczki. Dzieci urodziły się w 30. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. W zabiegu brało udział około 25 osób personelu medycznego.

CMJ: zalecenia dla szpitali dotyczące leków silnie działających

24.07.2016
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia opublikowało alert dla szpitali dbających o jakość i bezpieczeństwo opieki, dotyczący leków silnie działających. Odseparowanie leków stężonych od innych leków dożylnych jest wymogiem standardu FA6 w Programie Akredytacji Szpitali Ministra Zdrowia. 

Kolejne szpitale spełniają wymagania Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia

24.07.2016
Minister zdrowia przyznał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia kolejnym dziewięciu szpitalom. Obecnie certyfikat akredytacyjny jest w posiadaniu 232 placówek. Certyfikat jest dowodem na spełnianie przez szpitale kryteriów dotyczących standardów postępowania i dbałości o wysoką jakość usług.

Wojewoda małopolski: służby medyczne przygotowane na Światowe Dni Młodzieży

23.07.2016
Wszystkie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie medyczne i bezpieczeństwo są przygotowane do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży – poinformował wojewoda małopolski Józef Pilch. W sobotę 23 lipca 2016 roku zaprezentowano działanie Wojskowej Jednostki Ewakuacji Medycznej. 

3,5 tysiąca pracowników medycznych będzie zabezpieczać Światowe Dni Młodzieży

23.07.2016
Nad bezpieczeństwem mieszkańców i pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży czuwać będzie 3,5 tysiąca ratowników, ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy, prawie 150 zespołów ratownictwa medycznego, 5 śmigłowców, ponad 500 patroli pieszych, 250 stałych punktów medycznych, 85 namiotów szpitalnych, a także 17 stanowisk dyspozytorskich i kilkanaście patroli mobilnych na quadach. 

Bytom: pionierska operacja w szpitalu wojewódzkim

22.07.2016
Ortopedzi z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu wszczepili pacjentowi z hemofilią endoprotezę stawu kolanowego. To pierwszy taki zabieg w regionie. Operacja wiązała się z dużym ryzykiem, jednak zdaniem specjalistów była jedynym sposobem na ułatwienie choremu sprawniejszego poruszania się. 

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy dotyczącej e-papierosów

22.07.2016
Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy dotyczącej e-papierosów. Stanowi ona, że niepełnoletni nie mogą kupić e-papierosów, nie będzie też ich można używać w miejscach z zakazem palenia. Senat proponował wydłużenie czasu na dostosowanie się do nowych zasad.  Ustawa trafi teraz do prezydenta. 

MedPolonia powiększyła szpital

22.07.2016
Spółka MedPolonia z Poznania otworzyła nowe skrzydło szpitala. Efektem inwestycji jest wydzielona izba przyjęć oraz baza łóżkowa powiększona o kolejne dziesięć miejsc. Więcej miejsca ma też dział diagnostyki oraz rehabilitacja.

EMC kupi siedem przychodni na terenie Dolnego Śląska

22.07.2016
Spółka EMC Instytut Medyczny SA kupi trzy spółki działające pod marką Aktywne Centrum Zdrowia (ACZ). Spółki prowadzą siedem przychodni zlokalizowanych na terenie Wrocławia, Oleśnicy, Bierutowa i Sycowa. EMC obecnie prowadzi 10 szpitali i 19 przychodni.

Mazowsze: inwestycje w ochronę zdrowia częścią RIT-u

22.07.2016
Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął plan inwestycyjny dla poszczególnych subregionów. Wśród planowanych działań są również te, mające na celu poprawę standardu opieki zdrowotnej. W sumie na Regionalne Inwestycje Terytorialne (RIT-y) w całym regionie przeznaczono ponad 950 mln zł.

Zielona Góra: szpital kliniczny przedstawił strategię rozwoju

22.07.2016
Zgromadzenie Wspólników Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze Sp. z o.o. przyjęło strategię rozwoju placówki na lata 2016-2020. Plan uwzględnia krajowe i wojewódzkie strategiczne cele rozwoju systemu ochrony zdrowia, bierze pod uwagę epidemiologię, demografię, statystykę, analizę zasobów oraz prognozowane potrzeby. Przy opracowaniu brano pod uwagę także dokument ministra zdrowia  - Policy Paper.

Wieliczka: akcja krwiodawstwa w kopalni soli

21.07.2016
37 litrów krwi oddali w czwartek 21 lipca 2016 roku honorowi krwiodawcy z okazji Światowych Dni Młodzieży w ramach akcji zorganizowanej przez Kopalnię Soli Wieliczka. Do udziału zgłosiło się 100 osób, ostatecznie krew pobrano od 82. Do Młyna Solnego, gdzie pobierano krew, ustawiała się kolejka. 

Szpital w Skierniewicach wdraża kompleksową opiekę nad kobietami w ciąży

21.07.2016
Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach przystępuje do nowego programu Narodowego Funduszu Zdrowia, który ma na celu kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży oraz noworodkiem do szóstego tygodnia życia.

Będzie debata w Sejmie w sprawie projektu liberalizującego przepisy o aborcji

21.07.2016
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy Kobiety" złoży wymagane podpisy pod projektem liberalizującym przepisy aborcyjne w terminie (9 sierpnia 2016), w Sejmie odbędzie się więc debata na temat projektu – powiedziała w czwartek 21 lipca 2016 roku pełnomocniczka komitetu Barbara Nowacka.

W Balicach powstał szpital polowy

21.07.2016
Nowoczesny szpital polowy rozstawiło wojsko w pobliżu lotniska w podkrakowskich Balicach, by wesprzeć organizatorów Światowych Dni Młodzieży. Obecnie kończy się wyposażanie placówki w niezbędny sprzęt medyczny - poinformowało czwartek 21 lipca 2016 Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Sieć aptek Ziko otworzyła nową placówkę

21.07.2016
W Węgrzcach koło Krakowa powstała nowa apteka sieci Ziko. Placówka czynna jest przez siedem dni w tygodniu. Zlokalizowana jest przy ulicy Stary Trakt 2a. Ziko prowadzi sieć ponad 100 aptek na terenie całego kraju.

Sejm przyjął nowelizację dotyczacą inwestycji w ochronie zdrowia

21.07.2016
Zapewnienie przejrzystego i racjonalnego procesu oceny celowości inwestycji w ochronie zdrowia - to główny cel nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnych ze środków publicznych przyjętej w czwartek przez Sejm.

Za mało produktów na liście darmowych leków dla seniorów

21.07.2016
Na liście darmowych leków dla osób powyżej 75. roku życia znajda się tylko najtańsze leki stosowane przy najczęstszych w tym wieku chorobach. Nie będzie na niej niektórych leków na nadciśnienie, ból czy Parkinsona – informuje Gazeta Wyborcza.

Warszawa: powstaje prywatny szpital onkologiczny

21.07.2016
Grupa Lux Med tworzy na warszawskim Żoliborzu nowy szpital, który będzie się specjalizował w leczeniu onkologicznym. Placówka będzie miała ponad 200 łóżek szpitalnych, w tym ponad 30 – dla pacjentów poddawanych chemioterapii dziennej. Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku.

GIF: wycofanie z obrotu serii kwasu askorbinowego

20.07.2016
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 21/WC/2016 wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Ascorbic Acid Injection B.P/, 500 mg/5 ml, roztwór do wstrzykiwań. Wycofany został produkt o numerze serii: AA-1601 i dacie ważności: 02.2018.
1  2  3  4  5    949

Polecane książki

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1045.50

Instytucje rynku farmaceutycznego

Rafał Stankiewicz – doktor habilitowany nauk prawnych, pracownik Instytutu Nauk...
Cena: 159.00

Ustawa o leczeniu niepłodności. Komentarz

Joanna Haberko - doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa...
Cena: 149.00