Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

ProgMedica jest systemem z zakresu compliance, które pozwala na przeprowadzanie testów zgodności oraz zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym. System usprawnia również przepływ informacji w zakresie podstawowych sfer działalności szpitala. Pozwala na monitorowanie etapów prac oraz daje

Więcej informacji

LEX

Ochrona Zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Artykuły

Gorzów Wlkp.: pozytywna ocena wojewody w sprawie radioterapii

27.08.2016
26 sierpnia 2016 roku wojewoda lubuski wydał pozytywną opinię w sprawie budowy oddziału radioterapii przy gorzowskim szpitalu. Oznacza to, że nie ma już formalno-prawnych przeszkód by rozpocząć inwestycję.

Olsztyn: szpital dziecięcy chce pomóc chorym na EB

27.08.2016
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital dla Dzieci w Olsztynie wyraził gotowość kompleksowej pomocy dzieciom chorym na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (Epidermolysis Bullosa, EB). Do podjęcia działania władze placówki zainspirował Rzecznik Praw Dziecka, który w lipcu 2016 roku spotkał się z chorymi oraz ich rodzinami na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo Zdrowia: szpitale muszą zapewnić pacjentom odpowiednie żywienie

27.08.2016
Resort zdrowia zapewnia, że szpitale mają ustawowy obowiązek zapewniać pacjentom zarówno świadczenia dotyczące samego leczenia, jak i usług towarzyszących, do których zalicza się wyżywienie. Powinno być ono adekwatne do ich stanu zdrowia, przy czym o potrzebie zastosowania odpowiedniej diety decyduje lekarz (ewentualnie dietetyk) na podstawie wskazań medycznych.

Rzecznik Praw Dziecka: ciągle aktualny jest problem kobiet w ciąży pijących alkohol

27.08.2016
Co roku w Polsce rodzi się około 9 tysięcy dzieci z zaburzeniami rozwojowymi powstałymi w wyniku kontaktu z alkoholem w czasie życia płodowego. - Należy zrobić wszystko, co możliwe, aby ograniczyć te statystykę – apeluje do szefów kilku resortów Rzecznik Praw Dziecka.

Nowacka: czeka nas dyskusja o aborcji, liberalny projekt skierowany do czytania

27.08.2016
Jesienią czeka nas dyskusja o prawach kobiet, przygotowany przez komitet "Ratujmy Kobiety" obywatelski projekt liberalizujący prawo dotyczące aborcji został skierowany do pierwszego czytania – poinformowała w piątek 26 sierpnia 2016 roku Barbara Nowacka, jedna z inicjatorek projektu zmian. 

Badanie dna oka umożliwi wczesne wykrycie Alzheimera i Parkinsowa

27.08.2016
Badanie dna oka, które poza diagnostyką chorób narządu wzroku pomaga wykryć wiele ogólnoustrojowych schorzeń – takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy cukrzyca - umożliwi także wczesne wykrycie chorób Alzheimera i Parkinsona. Potwierdzają to na razie badania przeprowadzone na zwierzętach.

MZ: szczepionka na pneumokoki jest skuteczna i bezpieczna

26.08.2016
Ministerstwo Zdrowia zapewnia w komunikacie opublikowanym na stronie resortu, że szczepionka przeciwko pneumokokom, którą będą szczepione dzieci w ramach obowiązkowych szczepień ochronnych, jest jak najbardziej skuteczna i bezpieczna. Rodzice dzieci, które są i będą nią szczepione, mogą być spokojni o zdrowie swoich pociech.

Podlaskie: wykryto 18. w kraju ognisko ASF u świń

26.08.2016
W gospodarstwie w gminie Goniądz (Podlaskie) wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował w piątek 26 sierpnia 2016 roku Henryk Grabowski, wojewódzki lekarz weterynarii w Białymstoku. To w sumie 18. ognisko ASF w Polsce, a 14. w Podlaskiem. 

W Orzeszu powstał nowy punkt pobrań sieci Śląskie Laboratoria Analityczne

26.08.2016
Śląskie Laboratoria Analityczne, prowadzące sieć placówek na terenie Polski południowej, otworzyły 24 sierpnia 2016 nowy punkt pobrań zlokalizowany w Orzeszu. Placówka działa przy ulicy Rynek 17a, na drugim piętrze budynku, w pobliżu marketu Biedronka.

Pacjenci mają problem z zakupem pieluchomajtek

26.08.2016
Tylko 50 procent aptek ma podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na sprzedaż refundowanych środków absorpcyjnych dla dorosłych (pieluch, pieluchomajtek i wkładek absorpcyjnych dla mężczyzn). Powodem jest nadmierna biurokracja – informuje Rzeczpospolita. 

Zawiercie: nowe łóżka porodowe w szpitalu

26.08.2016
Szpital Powiatowy w Zawierciu wzbogacił się o dwa nowoczesne łóżka porodowe z antybakteryjnym materacem. Konstrukcja łóżek pozwala dopasować je do potrzeb rodzącej kobiety. Dzięki temu szpital może zapewnić pacjentkom większy komfort podczas pobytu na sali porodowej.

Człowiek oraz dziki to główne czynnniki szerzenia się ASF

25.08.2016
Aktualna sytuacja epizootyczna oraz konsekwencje ekonomiczne to główne tematy drugiego posiedzenia międzyresortowego zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń, który został powołany 11 sierpnia 2016 przez premier Beatę Szydło. Z danych wynika, że człowiek oraz dziki to dotychczas główne powody szerzenia się ASF w populacji świń w Polsce.

Profesor z SGGW stworzy "bombowe" komórki immunologiczne przeciwko nowotworom

25.08.2016
Profesor Magdalena Król z SGGW w Warszawie chce "założyć" komórkom immunologicznym "plecaki z bombą", które zniszczą nowotwory w miejscach nieosiągalnych dla współczesnej medycyny. Właśnie otrzymała prestiżowy Grant Europejskiej Rady ds. Badań, który pomoże osiągnąć ten cel. 

AOTMiT: nie oceniamy, czy program prokreacyjny może zastąpić in vitro

25.08.2016
Agencja nigdy nie oceniała, czy program prokreacyjny powinien lub czy może zastąpić in vitro, to dwa zupełnie różne etapy leczenia - wyjaśnia Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT). Zapewnia, że swoje analizy opiera o dowody naukowe, a nie ideologię. 

Do łódzkich rodzin trafią podręczniki o zdrowym żywieniu dzieci

25.08.2016
Dwa podręczniki poświęcone zdrowemu żywieniu rodziny i małych dzieci trafią bezpłatnie do mieszkańców Łodzi na początku nowego roku szkolnego. Łódzki magistrat przygotował je w ramach programu profilaktyki chorób wątroby, dofinansowanego z funduszy unijnych. 

Onko-Olimpiada daje dzieciom siłę i nadzieję

25.08.2016
Onko-Olimpiada to jedyna tego typu impreza sportowa na świecie. Rywalizacja schodzi tutaj jednak na drugi plan. Najważniejsze jest to, że najmłodsi pacjenci oddziałów onkologicznych odzyskują wiarę w siebie i w swoje możliwości. Celem zawodów jest budowanie poczucia własnej wartości szczególnie wśród tych, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu. Udział w zmaganiach sportowych to dla nich nie tylko rehabilitacja ruchowa, ale również możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania.

Zawiercie: szpital zapłaci mniej za energię dzięki termomodernizacji

25.08.2016
Szpital Powiatowy w Zawierciu zakończył realizację inwestycji termomodernizacji placówki. Dzięki inwestycji możliwe będzie zmniejszenie zużycia energii przez szpital o 59,35 procent, czyli o 5.476.254,15 kWh/rok, a  także  zmniejszenie emisji CO2 o 55 procent, czyli  o 1859,91 MgCO2/rok.

Nowy Dwór Mazowiecki: szpital realizuje projekt e-zdrowia

25.08.2016
W 2017 roku pacjenci Nowodworskiego Centrum Medycznego będą korzystać z e-usług, dzięki realizacji projektu o wartości ponad 7,2 mln zł. Otrzyma on wsparcie unijne w wysokości ponad 5,8 mln zł. Umowa w sprawie dofinansowania została podpisana 24 sierpnia 2016 roku.

Tuchola: szpital kupił nową karetkę

25.08.2016
Szpital Tucholski kupił ambulans typu „S”. Nowa karetka marki Mercedes Sprinter zastąpiła dotychczas jeżdżącego z zespołem specjalistycznym VW Crafter. Zakup został sfinansowany ze środków własnych szpitala.

Eksperci twierdzą, że lista 75 + wydłuży kolejki

25.08.2016
Według ekspertów od września 2016 trzeba się liczyć z wydłużeniem kolejek do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ponieważ seniorzy będą do nich wracać od specjalistów po receptę na nieodpłatne leki – przestrzega Rzeczpospolita. 
1  2  3  4  5    960

Produkty polecane

Zagrożenia zdrowia publicznego. Część 3. Naukowe podstawy promocji zdrowia

Książka stanowi trzecią część opracowania dotyczącego zagrożeń zdrowia publicznego. Dwie pierwsze...
Cena: 129.00

Krajowe systemy ochrony zdrowia a Unia Europejska. Przykład Polski

Publikacja jest pierwszą w polskiej literaturze przedmiotu monografią poświęconą wszystkim...
Cena: 129.00

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1044.27