Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Artykuły

Ekspert: cena zdecydowała o wyborze szczepionki przeciwko pneumokokom

09.12.2016
Niższa cena zadecydowała o wyborze 10-walentnej szczepionki przeciwko pneumokokom, która od stycznia 2017 roku będzie refundowana dla dzieci do drugiego roku życia – powiedziała w piątek 9 grudnia 2016 roku w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii profesor Teresa Jackowska. 

Lekarze zachęcają do szczepień

09.12.2016
Szczepienia są jedną z największych zdobyczy medycyny, warto więc wykonywać również szczepienia zalecane, a nie tylko obowiązkowe - przekonywali w piątek 9 grudnia 2016 roku w Naczelnej Radzie Lekarskiej eksperci. Podczas konferencji specjaliści zaszczepili się przeciw pneumokokom. 

Program edukacyjny: Lek bezpieczny oczami dziecka

09.12.2016
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyborów Medycznych i Produktów Biobójczych realizuje nowy program edukacyjny pod nazwą „Lek bezpieczny oczami dziecka” . Jest on skierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych i ma na celu przekazanie w prosty sposób zasad obchodzenia się z produktami farmaceutycznymi. 

CBA: zarzuty dla dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach

09.12.2016
Centralne Biuro Antykorupcyjne postawiło zarzuty dotyczące korupcji dyrektorowi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach. Według dyrektora zarzuty te nie mają oparcia w faktach.

Rzecznik Praw Pacjenta dostępny dla osób głuchych

09.12.2016
Od grudnia 2016 roku osoby głuche oraz głuchonieme mogą kontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta poprzez aplikację mobilną Migam. Użytkownik połączy się wówczas z infolinią Biura za pośrednictwem tłumacza języka migowego.

Katowice: nowa metoda in vitro

09.12.2016
Do Polski weszła nowa, zwana "naturalną", metoda pomagająca w poczęciu dziecka. Eksperci wypowiadają się jednak na jej temat sceptycznie - podaje "Rzeczpospolita". 

Dostęp do nowych technologii wpływa na jakość życie niepełnosprawnych

08.12.2016
Na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych znaczący wpływ ma dostęp do nowych technologii – mówił Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski podczas konferencji „Zdrowie, Aktywność i Zdolność do pracy. Wyzwania polityki zdrowotnej i społecznej wobec osób niepełnosprawnych”, która odbyła się 7 grudnia 2016 roku w Senacie RP.

Aktywność seksualna to wskaźnik funkcjonowania układu krwionośnego

08.12.2016
Eksperci kampanii „Ciśnienie na Życie” podkreślają że aktywność seksualna może być niezwykle miarodajnym wskaźnikiem problemów związanych z funkcjonowaniem układu krwionośnego. Zwłaszcza zmiany miażdżycowe, już na wczesnych etapach, mogą prowadzić do zaburzenia erekcji u mężczyzn i nieprawidłowości seksualnych u kobiet.

Rada Dialogu Społecznego w sprawie ochrony zdrowia zbierze się w styczniu 2017

08.12.2016
Nadzwyczajne styczniowe posiedzenie Rady Dialogu Społecznego poświęcone będzie zagadnieniom związanym z ochroną zdrowia. Rada w czwartek 8 grudnia 2016 roku przyjęła program pracy na rok, w którym jej pracami kierować będą pracodawcy.

Pierwsza w Polsce operacja dwóch zastawek serca

08.12.2016
Lekarze z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przeprowadzili pierwszą w Polsce operację naprawy kilkunastoletniej, sztucznej zastawki mitralnej i wstawienia zastawki aortalnej serca.

Podkarpackie: 15 mln zł z budżetu samorządu na programy profilaktyczne i zdrowotne

08.12.2016
Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie przeznaczył 15 mln zł na projekty obejmujące programy profilaktyczne i zdrowotne. Źródłem tych funduszy jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego

Wyrok w sprawie lekarki oskarżonej o narażenie życia pacjenta

08.12.2016
Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w czwartek 8 grudnia 2016 roku wyrok warunkowego umorzenia postępowania na dwa lata. Wyrok zapadł w procesie lekarki oskarżonej o zwłokę w przekazaniu na specjalistyczny oddział pacjenta z objawami zawału serca. Mężczyzna zmarł.

Biegła lekarka podejrzana o wystawianie fałszywych zwolnień

08.12.2016
119 fałszywych zwolnień lekarskich, z których korzystali atakże dwokaci wystawiła biegła lekarz Beata J. podejrzana w śledztwie prowadzonym przez dolnośląski departament Prokuratury Krajowej. Kobieta została aresztowana – poinformowała prokuratura.

Wrocław: areszt dla szefów upadającej spółki Polskie Centrum Zdrowia

08.12.2016
Cztery osoby, zasiadające w różnych okresach w pozostającej w upadłości spółce Polskie Centrum Zdrowia, zostały aresztowane w śledztwie dotyczącym oszustw na szkodę wierzycieli tej spółki. Chodzi o wyłudzenie mienia na łączna kwotę około 80 mln zł.

Kujawsko-pomorskie: 8,5 mln zł na wyposażenie przychodni

08.12.2016
Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił pierwszy konkurs dla placówek podstawowej opieki medycznej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, oferujących usługi finansowane ze środków publicznych. Do podziału jest ponad 8,5 mln zł, które będą przeznaczone na wyposażenie przychodni.

Garwolin: nowy obiekt szkolno-szpitalny

08.12.2016
Przy Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie Sp. z o o. powstał nowy obiekt szkolno-szpitalny, z którego będzie korzystać ponad 200 pacjentów szpitala uczących się w Zespole Szkół Specjalnych nr 2. Nową siedzibę będzie miał również oddział logopedyczno-foniatryczny. Koszt inwestycji wyniósł prawie 12 mln zł. 

Lubuskie: 21,6 mln zł na radioterapię w Gorzowie Wielkopolskim

08.12.2016
21,6 mln zł, pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, przyznał zarząd województwa na realizację projektu budowy ośrodka radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Koszt całej inwestycji wyniesie prawie 66 mln zł.

Kolejna placówka medyczna w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych PZU

08.12.2016
Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim przystąpił do TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych. TUW PZUW powstało rok temu i działa w oparciu o zasadę non profit, bez nastawienia na zysk, a jego członkowie są jednocześnie jego właścicielami.

Korporacja Zdrowe Zdrowie nagrodzona przez Pracodawców RP

08.12.2016
Korporacja Zdrowe Zdrowie Pracodawców RP została wyróżniona w corocznym konkursie tej organizacji. Nagroda - Optimus 2016 została przyznana korporacji za 10-letnią działalność na rzecz równoprawnego traktowania świadczeniodawców prywatnych i publicznych w systemie opieki zdrowotnej oraz na rzecz wprowadzenia trwałych i przejrzystych kryteriów finansowania świadczeń zdrowotnych ze środków publicznych.

Małe apteki nie wytrzymują konkurencji z sieciami

08.12.2016
Rośnie zadłużenie polskich aptek, spowodowane dużą konkurencją, głównie ze strony sieci, wzrost upadłości w branży to tylko kwestia czasu – stwierdza Dziennik Gazeta Prawna.
1  2  3  4  5    1006

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

Ustawa o akredytacji w ochronie zdrowia. Komentarz

Komentarz zawiera wnikliwą analizę przepisów ustawy o akredytacji w ochronie zdrowia i jej aktów...
Cena: 129.00

Zagrożenia zdrowia publicznego. Część 4. Rola edukacji w prewencji chorób

Książka stanowi kontynuację trzech poprzednich części dotyczących zagrożeń zdrowia publicznego....
Cena: 129.00