Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

We wtorek 21 lutego 2017 roku rząd zajmie się projektem dotyczącym sieci szpitali

Na wtorkowym (21 lutego 2017) posiedzeniu Rady Ministrów, które poprowadzi premier Beata Szydło, pojawi się projekt ustawy dotyczący sieci szpitali - poinformował w piątek 17 lutego 2017 roku rzecznik rządu Rafał Bochenek.
W ramach topiku:
Sieć szpitali
Warto wiedzieć: Rząd miał się zająć projektem o sieci szpitali 7 lutego 2017, później przesunięto to o tydzień, na 14 lutego 2017, jednak wówczas także nie zajęto się tym tematem. Przyczyną była nieobecność premier Beaty Szydło, która przebywała w szpitalu po wypadku.
Dla lekarzy Dla menedżerów

Briefing Bochenka odbył się w piątek wieczorem po tym jak premier Szydło opuściła szpital w Warszawie, gdzie przebywała po wypadku w Oświęcimiu.

- Tak jak pani premier powiedziała, będzie w najbliższym czasie przebywała w Warszawie. W najbliższy wtorek poprowadzi posiedzenie Rady Ministrów. Po Radzie Ministrów planujemy również konferencję prasową - powiedział Bochenek.

W związku - jak zaznaczył - z licznymi pytaniami dziennikarzy, czy projekt ustawy dotyczącej sieci szpitali będzie omawiany na wtorkowym posiedzeniu rządu, podał, że tak się stanie.
- Tak, ten projekt pojawi się we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów i będzie przedmiotem dyskusji ministrów - zapowiedział.

  Radziwiłł: wokół sieci szpitali narosło wiele mitów Radziwiłł: wokół sieci szpitali narosło wiele mitów 16-02-2017 Szkolenie

 

Rzecznik rządu podkreślił, że mimo pobytu w szpitalu premier była cały czas aktywna, w szpitalu również spotykała się ze swoimi ministrami, podejmowała decyzje, "chociażby te dotyczące składu Komisji Nadzoru Finansowego".
- Tutaj odbywały się spotkania z ministrami, teraz będą odbywały się w Kancelarii Premiera - dodał Bochenek. (pap)

Czytaj także: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>

  LEX Ochrona Zdrowia Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie LEX Ochrona Zdrowia Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych

Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Zarządzanie ewolucyjnymi zmianami w szpitalach publicznych. Teoria i praktyka

W książce ukazano menedżerską perspektywę zarządzania zmianami w publicznych podmiotach ochrony...
Cena: 129.00
oszczędzasz: : 116.10 zł

Zagrożenia zdrowia publicznego. Część 4. Rola edukacji w prewencji chorób

Książka stanowi kontynuację trzech poprzednich części dotyczących zagrożeń zdrowia publicznego....
Cena: 129.00

Więcej na temat

Radziwiłł: celem sieci szpitali jest dobro pacjenta

16-02-2017
Głównym celem projektu dotyczącego tzw. sieci szpitali jest dobro pacjenta; sieć przyczyni się do skrócenia kolejek w szpitalnych oddziałach ratunkowych i lepszej opieki po hospitalizacjach – powiedział w czwartek 16 lutego 2017 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.


Czytaj kolejny
artykuł

Ministerstwo Rodziny analizuje przepisy dotyczące kontroli zwolnień lekarskich