AHP to pierwsza w Europie placówka, która uzyskała taką specjalistyczną certyfikację w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, a także druga polska placówka odznaczona certyfikatem jakości przez IHC.

Międzynarodowa Komisja International Healthcare Commission jest niezależną organizacją, zajmującą się oceną jakością i certyfikacją szpitali oraz klinik na całym świecie, powstałą w 2009 roku w Atlancie.

- Jest nam niezmiernie miło, że nasza codzienna praca na rzecz polskich pacjentów jest doceniana nie tylko w naszym kraju, ale również poza nim, przez niezależnych ekspertów z Międzynarodowej Komisji ds. Zdrowia spoza Polski. To dla nas kolejny powód do tego, by utrzymywać tak wysoki poziom jakości leczenia oraz dalej rozwijać metody stosowane w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia – mówi profesor Paweł Buszman, prezes zarządu American Heart of Poland.

Kliniki Serca są pionierem i jak do tej pory jedyną w Polsce placówką, która zdecydowała się udostępnić szerokiej opinii publicznej informację o jakości leczenia w swoich placówkach.

Czytaj także: American Heart of Poland buduje nową strategię rozwoju >>>

Grupa American Heart of Poland od wielu lat zajmuje się działalnością badawczą, polegającą przede wszystkim na testowaniu nowych urządzeń medycznych i leków oraz sposobów leczenia chorób sercowo-naczyniowych w Centrum Badawczo-Rozwojowym (CBR). Projekty realizowane w CBR AHP umożliwiły wprowadzenie na polski rynek wielu innowacyjnych rozwiązań służących zwiększaniu bezpieczeństwa i komfortu chorych, a także pozwalających na bardziej efektywne wykorzystywanie dostępnych w budżecie środków finansowych.

- Na świecie dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych, małoinwazyjnych metod leczenia układu krążenia, nie tylko z zakresu kardiologii czy kardiochirurgii, ale również chirurgii naczyniowej, na której rozwój kładziemy w Klinikach Serca duży nacisk. W Polsce ogromnym problemem są niemal masowe amputacje kończyn dolnych. Naszą misją jest nie tylko ratowanie tych pacjentów, ale także dbanie o to, by jak najszybciej mogli wrócić do normalnego funkcjonowania – mówi prof. Radosław Stefan Kiesz, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland, prezes San Antonio Endovascular & Heart Institute i dyrektor medyczny Stone Oak Center for Angiography & Interventions, San Antonio w Teksasie.

Spółka American Heart of Poland, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca działa od 2000 roku. Prowadzi oddziały kardiologiczne w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach, Chrzanowie i Starachowicach. Prowadzi także uzdrowisko Ustroń.

Czytaj więcej: Śląskie: badania nad nowymi technologiami leczenia chorób serca>>>