Występującym w niej dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową w wieku od 4 do 18 lat towarzyszyli ich rodzice i rodzeństwo. Wraz z podopiecznymi dziecięcych ośrodków onkologicznych w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu na scenie pojawili się też Marika i zespół Carrantuohill. 

- W tym roku poszliśmy po prostu tropem marzeń dzieci, wybierając na motyw przewodni koncertu ich ukochane bajki – wyjaśniła dyrektor biura organizującej coroczne koncerty Fundacji Iskierka Aneta Klimek-Jędryka. 

Na scenie pojawił się między innymi mistrz dubbingu Jarosław Boberek, przypominając kultową postać króla Juliana z bajki „Madagaskar”. Orkiestrę od lat wspierają znakomici muzycy – dyrektor artystyczny całego przedsięwzięcia profesor Piotr Sutt, a także kompozytor muzyki elektronicznej, chórmistrz Benedykt Odya i pianista Michał Kuzimski. Co roku orkiestrę wspomaga chór reprezentujący inną grupę zawodową. Tym razem był to Chór Konstruktorów Jutra, składający się z pracowników Kopexu i Mostostalu Zabrze. 

Jak mówił prowadzący koncert Mirosław Neinert, wydarzenie jest dla chorujących poważnie dzieci jak „dobra chemia”. Ma naładować je wiarą w to, że wszystko idzie w dobrym kierunku – podkreśliła Klimek-Jędryka. 

Koncert jest także okazją do podziękowań dla osób, firm i instytucji wspierających Fundację Iskierka. 
Nad występującymi dziećmi czuwają lekarze, którzy muszą wyrazić zgodę na występ swojego podopiecznego. Dzieci, które nie mogły wystąpić, bo są właśnie w szpitalu, oglądały koncert na żywo dzięki internetowej transmisji. 

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna tworzy się i koncertuje raz w roku. Wydała już trzy profesjonalne płyty (między innymi z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem, Raz Dwa Trzy). Nagrany przez nią utwór gościł na liście przebojów radiowej „Trójki”.(pap)