W Centrum, będącym częścią Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, dziennie wykonywanych będzie ok. 50 operacji poprawiających słuch. Znacząco wzrośnie także liczba długotrwałych zabiegów z dziedziny m.in. chirurgii szczękowo-twarzowej, rekonstrukcyjnej oraz otoneurochirurgii wykonywanych przez Instytut. Na realizację trzech projektów wspomagających powstanie Światowego Centrum Słuchu pozyskał on łącznie ponad 87 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

Do dyspozycji pacjentów oddane zostały sale i pracownie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i multimedialny oraz oddziały z nowoczesnymi salami przed- i pooperacyjnymi, które projektowane były z myślą, by być przyjazne szczególnie dla dzieci. Dla najmłodszych pacjentów Światowego Centrum Słuchu powstały także pokoje, place i parki zabaw oraz zaplecze specjalne.

Centrum świadczy zarówno usługi medyczne, jak również prowadzi działalność badawczą i edukacyjną. W Światowym Centrum Słuchu szkolić się będą specjaliści w dziedzinie medycyny, inżynierii klinicznej, logopedii, surdopedagogiki i surdopsychologii.

Na terenie placówki znajdują się jedyne w Polsce studia multimedialne telemedycyny, a także siedem sal konferencyjnych, w których jednorazowo może się szkolić 800 osób. Na uwagę zasługuje m.in. Pracownia Anatomii Klinicznej wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń chirurgicznych na preparatach anatomicznych i symulatorach komputerowych. Jest to największa o tym profilu pracownia na świecie.

Źródło: www.premier.gov.pl