Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Samorząd zawodowy

Naczelna Rada Aptekarska: reklama wprowadzająca w błąd musi zniknąć

22-06-2016
Całkowity zakaz reklamy nikomu nie przyniesie korzyści, konieczne są jednak zmiany w przepisach, które chroniłyby pacjenta przed reklamą wprowadzającą go w błąd – stwierdził Michał Byliniak, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej podczas spotkania zespołu ds. uregulowania reklamy leków, suplementów diety i innych środków spożywczych oraz wyrobów medycznych. 

Naczelna Izba Aptekarska: opinia prokuratora generalnego o reklamie aptek nietrafna

20-02-2016
Zdaniem Naczelnej Izby Aptekarskiej opinia prokuratora generalnego dotycząca zakazu reklam aptek jest nietrafna, powierzchowna i nie uwzględnia skomplikowanego kontekstu faktycznego i prawnego zagadnienia, a przede wszystkim pomija fakty, które uzasadniały wprowadzenie tego przepisu.

CSIOZ: dostępny jest Centralny Rejestr Farmaceutów

19-02-2016
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony zdrowia poinformowało, że na Platformie Rejestrów Medycznych udostępniony został Centralny Rejestr Farmaceutów (CRF). W ramach rejestru w jednym miejscu gromadzone są wpisy o farmaceutach zarejestrowanych na terytorium Rzeczpospolitej.

Naczelna Rada Aptekarska apeluje o przekazywanie informacji o stratach

07-01-2016
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Grzegorz Kucharewicz zwrócił się do aptekarzy z prośbą o przesyłanie informacji na temat strat poniesionych w związku z przeceną leków refundowanych będących w magazynach aptek.

Farmaceuci apelują o udział w wyborach do samorządu aptekarskiego

06-05-2015
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030 zaapelowało o udział w wyborach do samorządu aptekarskiego. VII Krajowy Zjazd Aptekarzy, który wyłoni nowe władze, odbędzie się w styczniu 2016 roku.

Naczelna Izba Aptekarska żąda równego dostępu do leków

20-04-2015
Naczelna Izba Aptekarska opublikowała na swojej stronie protest i żądanie równego dostępu do leków. Izba protestuje przeciwko reglamentacji leków refundowanych ze środków publicznych. Protest aptekarzy związany jest z uchwaloną przez Sejm na początku kwietnia 2015 nowelizacją Prawa farmaceutycznego.
1  2    

Produkty polecane

Prawo medyczne. Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych

W książce przedstawiono komentarze i glosy do orzeczeń sądowych odnoszących się do prawa...
Cena: 169.00
oszczędzasz: : 152.10 zł

Prawo farmaceutyczne. Komentarz

Komentarz w przystępny sposób omawia zasady funkcjonowania systemu prawa farmaceutycznego – od...
Cena: 199.00
oszczędzasz: : 179.10 zł

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77