Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Wykonywanie zawodu

Rozporządzenie w sprawie specjalizacji farmaceutów

20-02-2017
15 lutego 2017 roku minister zdrowia podpisał rozporządzenie w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez farmaceutów. Akt nie został jeszcze ogłoszony w Dzienniku Ustaw, jednak można spodziewać się jego publikacji w najbliższym czasie. Przepisy wejdą w życie z siedmiodniowym vacatio legis.

Zmiany w Dobrej Praktyce Wytwarzania

13-01-2017
3 stycznia 2017 roku ukazał się projekt zmieniający rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie Dobrej Praktyki Wytwarzania. Zmiana jest podyktowana koniecznością dostosowania brzmienia obecnych Aneksów 15 i 16 do wytycznych Komisji Europejskiej, wydanych 15 marca 2015 roku oraz 30 października 2015 roku.

Trwa konkurs Lider Nauk Farmaceutycznych

04-01-2017
Do 3 lutego 2017 roku doktoranci farmacji mogą zgłaszać swoje prace do konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych, którego czwarta edycja właśnie trwa. Szansę mają rozprawy doktorskie, które zostały obronione w latach 2015/2016.

Recepty dla pozbawionych wolności nadal papierowe

20-12-2016
20 grudnia 2016 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasad realizacji zapotrzebowań i recept w podmiotach leczniczych dla osób pozbawionych wolności. Oprócz utrzymania recept w formie papierowej wprowadzają one także nowe wzory zbiorczych i imiennych zapotrzebowań na produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia i wyroby medyczne oraz obligatoryjnych ewidencji.

ZPP: nowelizacja prawa farmaceutycznego przyniesie negatywne skutki

17-11-2016
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że proponowana nowelizacja prawa farmaceutycznego przyniesie wiele negatywnych skutków zarówno dla sektora aptecznego jak i dla pacjentów, którzy będą musieli ponosić wyższe koszty zakupy produktów farmaceutycznych przy gorszej ich dostępności.

Porada farmaceuty to nie wizyta u lekarza

16-11-2016
Porady farmaceuty nie można porównywać z wizytą u lekarza, wynika z ankiet przeprowadzonych przez Polski Instytut Badań Jakości. Porady farmaceutów często ograniczały się do zadania podstawowych pytań, nie interesowało ich, czy chory bierze inne leki lub cierpi na inne choroby.
1  2  3  4  5    8

Produkty polecane

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
oszczędzasz: : 0.00 zł

Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych

Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Prawo medyczne. Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych

W książce przedstawiono komentarze i glosy do orzeczeń sądowych odnoszących się do prawa...
Cena: 169.00
oszczędzasz: : 152.10 zł