Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie apteką

Polsko-francuski startup nagrodzony za rozwiązanie dla farmacji

28-03-2017
Blulog, dostawca rozwiązań z zakresu monitoringu temperatury, został uhonorowany podczas kongresu Pharm Connect - najważniejszego szczytu biznesu farmaceutycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Polsko francuski startup doceniono za koncepcję i praktyczne zastosowanie narzędzia pozwalającego poprawić jakość logistyki w sektorze farmaceutycznym.

Komisja ds. deregulacji – apteka nie tylko dla aptekarza

23-03-2017
Sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się za tym, by prawo prowadzenia aptek mieli nie tylko farmaceuci z prawem do wykonywania zawodu, ale też inne podmioty. Wprowadzone mają zostać ograniczenia demograficzne i geograficzne otwierania nowych aptek.

Prokuratorzy będą ścigać za nielegalny wywóz leków

23-03-2017
Zastępca prokuratora generalnego podpisał pismo skierowane do wszystkich prokuratur regionalnych w kraju, które nakazuje śledczym zaangażowanie w zwalczanie procederu odwróconego łańcucha dystrybucji – informuje Dziennik Gazeta Prawna. 

BCC: nowelizacja prawa farmaceutycznego to drastyczna zmiana zasad rynku aptecznego

22-03-2017
Według Business Centre Club poselski projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego jest drastyczną zmianą zasad funkcjonowania rynku aptecznego w Polsce i jego wprowadzenie zastąpi obecnie obowiązujący model rynku otwartego przestarzałym modelem rynku zamkniętego, od którego odchodzi się już na zachodzie Europy.

Wartość rynku aptecznego wzrosła w porównaniu do 2016 roku

15-03-2017
Wartość rynku aptecznego w pierwszych trzynastu dniach marca 2017 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2016, wzrosła we wszystkich segmentach. Największy wzrost zanotowano w sprzedaży kosmetyków – o 6,5 procenta – podała PharmaSequence.

WSA: uchwała dotycząca godzin pracy aptek musi być uzasadniona

14-03-2017
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uznał, że o jeśli samorząd powiatowy, ustalając godziny pracy aptek zdecydował się na szersze konsultacje z właścicielami aptek, to z uzasadnienia powinno wynikać, dlaczego postulaty nie zostały uwzględnione, w szczególności, jeżeli one są w jakimś zakresie zbieżne z opinią samorządu aptekarskiego.
1  2  3  4  5    21

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77