Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie apteką

W styczniu 2017 wzrosła wartość rynku aptecznego

21-02-2017
Według raportu firmy PEX PharmaSequence wartość sprzedaży statystycznej apteki w styczniu 2017 roku wyniosła 202,5 tys. zł i była wyższa o 15,71 procenta od wartości sprzedaży osiągniętej w styczniu 2016 roku. 

WSA: kolportowanie gazetek przez aptekę to reklama

15-02-2017
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotyczącą stwierdzenia naruszenia zakazu prowadzenia reklamy apteki i nakazania jej zaprzestania oraz nałożenia kary pieniężnej.

Samorząd aptekarski: należy zakazać sprzedaży w sklepach leków osobom do lat 16

09-02-2017
Osoby, które nie ukończyły 16 lat, nie powinny móc kupować leków w sklepach - uważa Naczelna Rada Aptekarska. Uważa też, że leki w sklepach powinny być przechowywane w przeszklonych szafach, do których klucz miałby tylko sprzedawca.

Samorząd farmaceutów: apteki nie będą zamykane, ceny leków nie wzrosną

08-02-2017
W efekcie przepisów zawartych w projekcie apteka dla aptekarza" obecnie działające apteki nie będą zamykane, a ceny leków nie wzrosną - przekonywał w środę 8 lutego 2017 roku wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków. Zapewniał, że dzięki nowej regulacji więcej aptek będzie otwieranych na wsiach.

MZ: ustawa „apteka dla aptekarza” dotyczy nowych aptek

08-02-2017
Projekt ustawy nazywanej „Apteką dla aptekarza” dotyczy jedynie nowo powstających aptek, a nie tych już istniejących - powiedział w środę 8 lutego 2017 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Lewiatan apeluje o odrzucenie rozwiązania „apteka dla aptekarza”

07-02-2017
W tym tygodniu Sejm ma zdecydować, czy prace nad nowelizacją Prawa farmaceutycznego będą kontynuowane, czy projekt zostanie odrzucony. Konfederacja Lewiatan uważa, że projekt jest zły i szkodliwy zarówno dla rynku aptecznego, jak i pacjentów, dlatego apeluje o jego odrzucenie.
1  2  3  4  5    19

Produkty polecane

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
oszczędzasz: : 0.00 zł

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 118.80
oszczędzasz: : 0.00 zł