Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Opieka nad pacjentami

Będą zmiany w opiece paliatywnej i hospicyjnej

20-02-2017
13 lutego 2017 roku na stronie NFZ opublikowano projekt zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia zasad zawierania i realizacji umów w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Zmiany podyktowane są koniecznością dostosowania obowiązującego zarządzenia do nowej treści rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z tego zakresu.

Uprawnienia dla kobiet w ciąży od 1 stycznia 2017

18-02-2017
Ministerstwo Zdrowia przypomina, że od 1 stycznia 2017 roku wszystkie kobiety w ciąży są uprawnione do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach. Więcej informacji w programie LEX Ochrona Zdrowia.

Rzecznik Praw Pacjenta: utrudniony dostęp do legalnej aborcji na Podkarpaciu

16-02-2017
Rzecznik Praw Pacjenta poinformował prezesa NFZ, że dostęp do zabiegu terminacji ciąży na terenie województwa podkarpackiego jest w znacznym stopniu utrudniony, a podkarpacki oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie zapewnia pacjentkom stosownych informacji co do miejsca udzielenia świadczenia.

Federacja PZ: rola lekarzy rodzinnych w diagnostyce raka nieoceniona

16-02-2017
Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie podkreśla, że rola lekarzy rodzinnych w diagnostyce nowotworów, zwłaszcza we wczesnym stadium, jest nie do przecenienia. Dotyczy to szczególnie nowotworów wykrywanych u dzieci.

Rozporządzenie w sprawie opieki hospicyjnej dla noworodków weszło w życie

15-02-2017
9 lutego 2017 roku została ogłoszona treść rozporządzenia zmieniającego obowiązujące już rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej. Ostateczna wersja rozporządzenia różni się od pierwotnego projektu, w szczególności poprzez przyjęcie definicji, której nie zawierał projekt, a która ma odpowiedzieć na pytania, co należy rozumieć poprzez „perinatalną opiekę paliatywną”.

NFZ zaprasza kobiety do oceny świadczeń okołoporodowych

15-02-2017
Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza kobiety, które urodziły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi opieki okołoporodowej oraz opieki nad noworodkiem sprawowanej w placówkach medycznych udzielających świadczeń finansowanych ze środków publicznych. 
1  2  3  4  5    118

Produkty polecane

Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych

Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1077.48

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł