Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Opieka nad pacjentami

Sosnowiec: otwarto Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

15-03-2017
W środę 15 marca 2017 w Sosnowcu otwarto Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży - pierwszy w województwie śląskim ośrodek kompleksowo leczący dzieci i młodzież zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Rzecznik Prawa Dziecka: zmiany w POZ będą mieć negatywne konsekwencje dla dzieci-pacjentów

07-03-2017
Proponowane przez Ministra Zdrowia zmiany w organizacji podstawowej opieki zdrowotnej będą miały negatywne konsekwencje dla zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych dzieci - przekonuje Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak wielokrotnie zwracał na to uwagę Konstantego Radziwiłła, teraz apeluje do Premier Beaty Szydło o „osobiste zaangażowanie” w rozwiązanie problemu.

Radziwiłł: nowe standardy okołoporodowe będą tak dobre jak obecne

06-03-2017
Standardy organizacji opieki okołoporodowej, które zostaną opracowane, mają być co najmniej na takim poziomie jak obecne - zapewnił w poniedziałek 6 marca 2017 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Stobrawskie Centrum Medyczne otworzyło Dzienny Dom Opieki Medycznej

06-03-2017
3 marca 2017 roku w Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup (województwo opolskie) oficjalne otwarty został Dzienny Dom Opieki Medycznej.  Pierwsi pacjenci placówki trafili tutaj już w grudniu 2016. Jednorazowo może ich tutaj przebywać piętnaścioro.

Personel pielęgniarski kluczowy w opiece nad seniorami

03-03-2017
Jakość ma ogromne znaczenie w opiece nad seniorami, a do tego potrzeba odpowiedniej wiedzy – podkreśliła królowa Szwecji Sylwia Sommerlath, która odwiedziła Polskę, aby promować wysokie standardy w opiece nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Jej zdaniem kluczową rolę w budowaniu jakości usług będzie miał wysoko wykwalifikowany personel pielęgniarski. 

Łódź: opieka senioralna, innowacyjny kierunek na Uniwersytecie Medycznym

27-02-2017
Od 1 października 2017 roku będzie można kształcić się na nowym innowacyjnym kierunku studiów, który zostanie uruchomiony na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Będzie to koordynowana opieka senioralna.
1  2  3  4  5    119

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77