Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Wykonywanie zawodu

Lekarze złożyli wniosek do TK w sprawie pytań egzaminacyjnych

29-03-2017
24 marca 2017 roku prezes Naczelnej Rady Lekarskiej złożył po raz drugi wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w zakresie, w jakim ograniczają one dostęp do pytań z egzaminów LEK, LDEK i PES.

Lekarze rodzinni chcą działać na rzecz poprawy opieki medycznej

29-03-2017
Do wspólnych działań na rzecz poprawy publicznej opieki medycznej zobowiązują się Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz organizacje zrzeszające pacjentów. List intencyjny w tej sprawie podpisano we wtorek 28 marca 2017 roku w Warszawie.

Enel-Med zawiesił współpracę z lekarzem, który nie wypisał recepty na antykoncepcję

27-03-2017
Lekarz z Centrum Medycznego Enel-Med nie chciał wypisać pacjentce recepty na antykoncepcję. Pacjentka złożyła reklamację, która została uznana, a współpraca z lekarzem – zawieszona – informuje Gazeta Wyborcza.

Czy lekarze w trakcie specjalizacji będą mogli wystawiać zlecenia na wyroby medyczne?

27-03-2017
21 marca 2017 roku minister zdrowia skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, który przewiduje znaczące rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do wystawiania zleceń na te wyroby.

Informacje przekazywane pacjentowi powinny być przystępne

17-03-2017
Podstawowy wymóg dotyczący informacji przekazywanych pacjentowi to ich przystępność. Dotyczy on także formularza zgody na udzielanie świadczenia medycznego. Oznacza to, że wszelkie informacje kierowane do pacjenta powinny być dostosowane do wiedzy i doświadczenia osoby, która nie jest profesjonalistą w zakresie medycyny.

Senat za zmniejszeniem liczby lekarzy orzekających o śmierci mózgu

16-03-2017
O śmierci mózgu będzie orzekać dwóch lekarzy specjalistów, a nie trzech jak obecnie - wynika z nowelizacji, którą w czwartek 16 marca 2017 roku bez poprawek poparł Senat. Dwóch lekarzy będzie także stwierdzać nieodwracalne zatrzymanie krążenia, jeśli od zmarłego mają być pobrane narządy.
1  2  3  4  5    77

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77