Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Wykonywanie zawodu

Resort zdrowia rozważa przywrócenie stypendiów fundowanych dla studentów medycyny i lekarzy

17-02-2017
Resort zdrowia zastanawia się nad przywróceniem stypendiów fundowanych dla studentów medycyny i młodych lekarzy - poinformował w piątek 17 lutego 2017 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Lekarze rodzinni protestują przeciwko podważaniu ich kompetencji do leczenia dzieci

12-02-2017
Środowisko lekarzy rodzinnych wyraziło zdecydowany sprzeciw wobec wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka, który zakwestionował ich kompetencje dotyczące leczenia dzieci. Rzecznik wyraził taki pogląd w wystąpieniu do ministra zdrowia.

Norwegia: polska lekarka bez prawa do klauzuli sumienia

09-02-2017
Norweski sąd rejonowy regionu Telemark orzekł w czwartek 9 lutego 2017 roku, że gmina Sauherad postąpiła słusznie, zwalniając polską lekarkę za odmowę zakładania środków antykoncepcyjnych i kierowania na aborcję. Wyrok jest nieprawomocny.

MZ: miejsca rezydenckie dotyczą głównie deficytowych specjalności

09-02-2017
Ministerstwo Zdrowia informuje, że wyznaczone limity miejsc rezydenckich mają przyczynić się do wzrostu liczby specjalistów w dziedzinach deficytowych – w których występuje największe zapotrzebowanie na specjalistów. Do takich dziedzin należy w szczególności  medycyna rodzinna, choroby wewnętrzne, chirurgia ogólna, pediatria, oraz pozostałe dziedziny określone w rozporządzeniu jako dziedziny priorytetowe.

Minister Gowin wraca do pomysłu płatnych studiów medycznych

09-02-2017
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin ponownie rozważa pomysł wprowadzenia płatnych studiów medycznych, które byłyby finansowane za pomocą stypendiów – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
1

Dwóch lekarzy będzie stwierdzać śmierć mózgu

08-02-2017
Śmierć mózgu lub nieodwracalne zatrzymanie krążenia przed pobraniem narządów będzie stwierdzać dwóch lekarzy specjalistów - zakłada projekt ustawy, który w środę 8 lutego 2017 roku poparła sejmowa komisja zdrowia. Obecnie o śmierci mózgu orzeka komisja złożona z trzech lekarzy.
1  2  3  4  5    73

Produkty polecane

Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych

Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 118.80
oszczędzasz: : 0.00 zł

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77