Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie personelem

Radom: redukcja łóżek i etatów w ramach restrukturyzacji szpitala

24-03-2017
Redukcję 30 procent łóżek i zwolnienia 80 osób zakłada plan restrukturyzacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Zarząd tłumaczy zmiany rachunkiem ekonomicznym. Zapewnia, że nie odbiją się one na pacjentach. Plany skrytykowali radni wojewódzcy PiS.

Młodzi lekarze zarabiają mniej niż płaca minimalna

10-03-2017
Lekarz stażysta w Polsce zarabia mniej niż przeciętny kasjer. I mniej niż wynosi płaca minimalna. A mamy najmniej lekarzy w Unii Europejskiej – pisze "Gazeta Wyborcza".

RPO: lekarze z zagranicy mogą zmniejszyć kolejki

01-03-2017
Według Rzecznika Praw Obywatelskich sytuację związana z długim oczekiwaniem na konsultacje lekarskie mogłoby poprawić zatrudnienie lekarzy-specjalistów z zagranicy. Rzecznik zwrócił się w tej sprawie do ministra zdrowia.

Powstaje projekt dotyczący opieki nad dziećmi i młodzieżą

28-02-2017
Resort zdrowia planuje odrębną regulację dotyczącą organizacji systemu opieki nad dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym - poinformowała we wtorek 28 lutego 2017 roku wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Trwa opracowywanie założeń programowych projektu.

Starachowice: sprawa dyscyplinarnie zwolnionych położnych w sądzie

14-02-2017
Pozwy o przywrócenie do pracy sześciu byłych położnych szpitala w Starachowicach (Świętokrzyskie), zwolnionych dyscyplinarnie po tym, gdy pozostawiona bez opieki kobieta rodziła na podłodze jednej z sal martwe dziecko, rozpatruje we wtorek 14 lutego 2017 miejscowy sąd pracy.

Chorzów: miasto zdecydowało o połączeniu szpitali

02-02-2017
Podczas sesji Rady Miasta, która miała miejsce 2 lutego 2017 roku, samorząd Chorzowa podjął uchwałę w sprawie połączenia Zespołu Szpitali Miejskich i Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Powodem decyzji były obawy o finansowanie jednej z placówek po wprowadzeniu sieci szpitali.
1  2  3  4  5    11

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77