Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie personelem

Starachowice: sprawa dyscyplinarnie zwolnionych położnych w sądzie

14-02-2017
Pozwy o przywrócenie do pracy sześciu byłych położnych szpitala w Starachowicach (Świętokrzyskie), zwolnionych dyscyplinarnie po tym, gdy pozostawiona bez opieki kobieta rodziła na podłodze jednej z sal martwe dziecko, rozpatruje we wtorek 14 lutego 2017 miejscowy sąd pracy.

Chorzów: miasto zdecydowało o połączeniu szpitali

02-02-2017
Podczas sesji Rady Miasta, która miała miejsce 2 lutego 2017 roku, samorząd Chorzowa podjął uchwałę w sprawie połączenia Zespołu Szpitali Miejskich i Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Powodem decyzji były obawy o finansowanie jednej z placówek po wprowadzeniu sieci szpitali.

Chorzów: władze miasta chcą połączyć szpitale

17-01-2017
Władze Chorzowa do końca czerwca 2017 roku planują połączyć dwa szpitale: Zespół Szpitali Miejskich oraz Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii. Jak przekonują, po zapowiadanej zmianie przepisów tylko takie rozwiązanie zapewni utrzymanie wszystkich oddziałów szpitalnych.

Wielka Brytania ściąga polskich lekarzy

16-01-2017
NHS, czyli brytyjski odpowiednik Narodowego Funduszu Zdrowia planuje ściągnięcie lekarzy z zagranicy, głównie z Polski, Litwy i Grecji. W tym tygodniu zaczynają się szkolenia, na których medycyny poznają brytyjski system ochrony zdrowia – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Rzecznik Praw Dziecka: wydłużenie stażu laryngologów utrudni dostęp do specjalistów

12-01-2017
Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do ministra zdrowia, o zapewnienie dostępności małych pacjentów do lekarzy laryngologów oraz uwzględnienie głosu środowiska lekarzy w tej sprawie. Rzecznik alarmuje, że wydłużenie sześcioletniego stażu o dwa lata podspecjalizacji może wpłynąć na zmniejszenie liczby lekarzy.

Zsady prowadzenia rejestru ukaranych fizjoterapeutów

12-01-2017
5 stycznia 2017 roku minister zdrowia skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu prowadzenia rejestru ukaranych fizjoterapeutów oraz sposobu i trybu wykonania prawomocnych orzeczeń sądów dyscyplinarnych, który określa sposób wykonywania kar orzekanych w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej.
1  2  3  4  5    10

Produkty polecane

Zarządzanie ewolucyjnymi zmianami w szpitalach publicznych. Teoria i praktyka

W książce ukazano menedżerską perspektywę zarządzania zmianami w publicznych podmiotach ochrony...
Cena: 129.00
oszczędzasz: : 116.10 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 118.80
oszczędzasz: : 0.00 zł