Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Działalność techniczna

Toruń: rozpoczęła się rozbudowa szpitala wojewódzkiego

05-01-2017
5 stycznia 2017 roku rozpoczęła się rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Realizacja inwestycji potrwa 36 miesięcy, w jej wyniku powstanie nowy kompleks lecznicy, nowoczesny i funkcjonalnie dopracowany, przyjazny dla pacjentów i ich rodzin. Liczba łóżek zwiększy się dwukrotnie.

Ostrołęka: zespół poradni specjalistycznych po modernizacji

30-12-2016
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zakończył realizację inwestycji związanej z przebudową i modernizacją budynku na potrzeby przychodni, rejestracji, szatni oraz administracji.

Radom: 4 mln zł na inwestycje w szpitalu

28-12-2016
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma z budżetu województwa mazowieckiego ponad 4 mln zł. Środki te będą przeznaczone na wkład własny do projektu termomodernizacji budynku głównego placówki. Dzięki wsparciu samorządu szpital będzie mógł się ubiegać o dofinansowanie unijne w ramach RPO WM 2014–2020.

Przedłużenie okresu dostosowawczego dla uzdrowisk

22-12-2016
Opublikowane 19 grudnia 2016 roku w Dzienniku Ustaw rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wymagań, jakim powinny odpowiadać zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego, przedłuża okres przejściowy na dostosowanie uzdrowisk do wymogów rozporządzenia do końca 2018 roku.

NSA: zamknięcie bloku operacyjnego tylko w szczególnych przypadkach

16-12-2016
Zamknięcie bloku operacyjnego może nastąpić tylko w razie rażących naruszeń warunków higienicznych zagrażających życiu lub zdrowiu pacjentów- stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny, który uchylił decyzję Wojewódzkiego Małopolskiego Inspektora Sanitarnego, dotyczącą zamknięcia bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego w Rabce.

Toruń: 240 mln zł kredytu na rozbudowę szpitala wojewódzkiego

18-11-2016
17 listopada 2016 roku w Warszawie podpisana została umowa kredytowa z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, dotycząca rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Prawie 240 milionów złotych będzie pochodziło z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych w ramach tzw. planu Junckera. 
1  2  3  4  5    12

Produkty polecane

Zagrożenia zdrowia publicznego. Część 4. Rola edukacji w prewencji chorób

Książka stanowi kontynuację trzech poprzednich części dotyczących zagrożeń zdrowia publicznego....
Cena: 129.00

Lekarz a prawa pacjenta. Poradnik prawny

W publikacji wyjaśniono, w jaki sposób należy wykonywać zawód lekarza, aby postępowanie to było...
Cena: 119.00
oszczędzasz: : 107.10 zł

Prawo farmaceutyczne. Komentarz

Komentarz w przystępny sposób omawia zasady funkcjonowania systemu prawa farmaceutycznego – od...
Cena: 199.00
oszczędzasz: : 179.10 zł