Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Finanse

Zabiegi endoprotezoplastyki biodra stały się nieopłacalne

21-02-2017
Ministerstwo Zdrowia, aby zmniejszyć kolejkę na zabiegi wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego obniżyło wycenę na to świadczenie. Lekarze mówią, że w efekcie zabieg stał się nieopłacalny – informuje Rzeczpospolita.

NSA: pozyskiwanie, preparowanie i przechowywanie tkanek zwolnione z VAT

20-02-2017
Pozyskiwanie, preparowanie i przechowywanie w warunkach ochronnych tkanek i jej elementów, świadczone przez podmiot leczniczy jest zwolnione z podatku VAT jako usługi ściśle związane ze świadczeniami w zakresie opieki medycznej – tak wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 listopada 2016 roku.

Będzie więcej pieniędzy na usuwanie zaćmy

16-02-2017
Na wniosek ministra zdrowia prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podjął decyzję o zmianie planu finansowego NFZ na  2017 rok i o zwiększeniu planowanych środków na świadczenia opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich o 57.094 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na zmniejszenie kolejek osób oczekujących na operację usunięcia zaćmy.

Lubuskie: środki w ramach Programu Interreg dla szpitali i samorządów

07-02-2017
Szpitale w Zielonej Górze oraz w Gorzowie Wielkopolskim, ta także gmina Gubin będą realizować projekty związane z ochroną zdrowia, finansowane w ramach Programu Współpracy Interreg Brandenburgia - Polska 2014-2020. Wartość projektów wyniesie około 3 mln euro.

Szpital Murcki zakwalifikuje się do pierwszego stopnia sieci

07-02-2017
Miejsce Szpitala Murcki w planowanej sieci szpitali nie jest na razie do końca określone. Obecnie możemy bowiem bazować wyłącznie na projektach aktów prawnych, które wciąż ulegają istotnym zmianom - komentuje Krzysztof Zaczek, prezes zarządu Szpitala Murcki w Katowicach.

Omówienie nowych zasad zamówień publicznych: już wkrótce dostępne

06-02-2017
Opracowanie „Zamówienia publiczne. Nowe zasady” zawiera dokładny instruktarz, jak krok po kroku przygotować i przeprowadzić postępowanie w sprawie zamówienia publicznego z poszanowaniem przepisów prawa i z zabezpieczeniem interesów zamawiającego zobowiązanego do racjonalnego i gospodarnego wydawania pieniędzy publicznych. 
1  2  3  4  5    23

Produkty polecane

Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych

Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Systemy zarządzania jakością w podmiotach leczniczych

W książce przedstawiono zagadnienia związane z wdrażaniem systemu zarządzania jakością oraz...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77