Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

GRC

Jak zgodnie z prawem zgłaszać incydenty medyczne – bezpłatne szkolenie on-line

20-03-2017
Zgłaszanie incydentów medycznych to obowiązek świadczeniodawcy. Jak robić to zgodnie z prawem i jak zarządzać incydentami w podmiotach leczniczych –między innymi te zagadnienia znalazły się w programie bezpłatnego szkolenia on-line, organizowanego przez Wolters Kluwer.

Cztery szpitale otrzymały akredytację ministra zdrowia

16-03-2017
Minister zdrowia przyznał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia czterem kolejnym szpitalom. Akredytacja jest dowodem na spełnianie przez placówki standardów jakościowych. Obecnie certyfikat akredytacyjny posiadają 222 szpitale. 

Gorzów Wlkp.: system triage poprawia jakość obsługi pacjentów

13-03-2017
Po pół roku funkcjonowania systemu triage w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim poprawia się jakość obsługi pacjentów i skraca średni czas ich oczekiwania.

NIK:  odpady medyczne w Wielkopolsce zagrażają zdrowiu i środowisku

09-03-2017
Naczelna Izba Kontroli stwierdziła, że system unieszkodliwiania odpadów medycznych w szpitalach województwa wielkopolskiego funkcjonuje nieprawidłowo, a szpitale nie wykonują ustawowych obowiązków, szczególnie w zakresie dokumentowania odpadów. Nie przestrzegają własnych przepisów, ani warunków określonych w umowach z usługodawcami. 

Powstaje rozporządzenie w sprawie bakterii "New Delhi"

09-03-2017
Przygotowywane jest rozporządzenie, które ma pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się bakterii "New Delhi" - poinformował w Sejmie zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Hudzik. Regulacja ma dotyczyć wykrywania bakterii oraz warunków, jakie szpitale powinny zapewniać pacjentom - nosicielom.

Minister porządkuje rejestr podmiotów leczniczych

07-03-2017
1 marca 2017 roku opublikowany został projekt rozporządzenia ministra zdrowia, zmieniającego tzw. rozporządzenie w sprawie prowadzenia rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.
1  2  3  4  5    35

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77