Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

GRC

Spór o giżycki szpital: gotowa opinia biegłych

16-02-2017
Sąd Okręgowy w Olsztynie otrzymał opinię biegłych z zakresu finansów, konieczną do rozstrzygnięcia sporu sądowego między Grupą Nowy Szpital, a powiatem giżyckim. Proces, jaki wytoczyła powiatowi firma dotyczy tego, kto ma zarządzać placówką medyczną.

Kielce: certyfikat europejski dla kliniki szpitala wojewódzkiego

14-02-2017
Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach otrzymała certyfikat akredytacyjny przyznany przez Europejską Radę i Kolegium Położnictwa i Ginekologii. Kielecka klinika jest jedną z sześciu placówek medycznych w Polsce posiadających to wyróżnienie. 

Starachowice: sąd rozpatrywał sprawę dyscyplinarnie zwolnionych położnych

14-02-2017
Kobieta, która pozostawiona bez opieki rodziła martwe dziecko na podłodze jednej z sal szpitala w Starachowicach (Świętokrzyskie), zeznawała we wtorek 14 lutego 2017 roku jako świadek w sprawie o przywrócenie do pracy zwolnionych dyscyplinarnie z lecznicy położnych. - Uważam, że zostałam bardzo pokrzywdzona – podkreślała.

Szpital Murcki zakwalifikuje się do pierwszego stopnia sieci

07-02-2017
Miejsce Szpitala Murcki w planowanej sieci szpitali nie jest na razie do końca określone. Obecnie możemy bowiem bazować wyłącznie na projektach aktów prawnych, które wciąż ulegają istotnym zmianom - komentuje Krzysztof Zaczek, prezes zarządu Szpitala Murcki w Katowicach.

Prokuratura bada sprawę śmierci dziewczynki w szpitalu w Chełmży

31-01-2017
7-letnia dziewczynka z Pluskowęs w powiecie toruńskim, która zmarła w czwartek w szpitalu w Chełmży, nie czekała na przyjęcie kilka godzin - zdementował we wtorek 31 stycznia 2017 roku wcześniejsze informacje w tej sprawie dyrektor placówki. Prokuratura sprawdza czy doszło do błędu w sztuce lekarskiej.

Rejestry medyczne potrzebne do oceny jakości leczenia

30-01-2017
Projekt założeń do projektu ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta przewiduje między innymi tworzenie i prowadzenie rejestrów medycznych. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że będą one tworzone według zasad dobrej praktyki, w celu monitorowania jakości realizowanych świadczeń oraz stymulowania do jej poprawy.
1  2  3  4  5    34

Produkty polecane

Systemy zarządzania jakością w podmiotach leczniczych

W książce przedstawiono zagadnienia związane z wdrażaniem systemu zarządzania jakością oraz...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Biologiczne produkty lecznicze. Aspekty prawne

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje kluczowe problemy prawne z obszaru leków biologicznych...
Cena: 129.00
oszczędzasz: : 116.10 zł

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77