Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie personelem

Radom: redukcja łóżek i etatów w ramach restrukturyzacji szpitala

24-03-2017
Redukcję 30 procent łóżek i zwolnienia 80 osób zakłada plan restrukturyzacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Zarząd tłumaczy zmiany rachunkiem ekonomicznym. Zapewnia, że nie odbiją się one na pacjentach. Plany skrytykowali radni wojewódzcy PiS.

Wkrótce 50 tysięcy pielęgniarek przejdzie na emeryturę

16-03-2017
W Polsce statystycznie na tysiąc pacjentów przypada 5,4 pielęgniarki. Taki wskaźnik plasuje nas na jednym z ostatnich miejsc Europy. W dodatku w  najbliższych latach około 50 tysięcy pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne, a braki w tej grupie zawodowej będą ogromne. 

Młodzi lekarze zarabiają mniej niż płaca minimalna

10-03-2017
Lekarz stażysta w Polsce zarabia mniej niż przeciętny kasjer. I mniej niż wynosi płaca minimalna. A mamy najmniej lekarzy w Unii Europejskiej – pisze "Gazeta Wyborcza".

Trwają prace nad przepisami w sprawie tytułu specjalisty

07-03-2017
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Ustawa dotycząca tytułów specjalisty przyjęta przez Senat

03-03-2017
Senat przyjął w piątek 3 marca 2017 roku ustawę o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Regulacja była niezbędna, ponieważ w lipcu 2016 roku przestało obowiązywać rozporządzenie z 2002 roku regulujące tę materię.

Założyciel Elvity w zarządzie Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój

03-03-2017
Krzysztof Lehnort, założyciel i wieloletni prezes spółki medycznej Elvita w Jaworznie, został członkiem zarządu  Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o. Jednym z zadań, jakie postawiono przez zarządem spółki, jest podołanie nowym zadaniom związanych z tworzoną siecią szpitali.
1  2  3  4  5    17

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77