Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie personelem

Starachowice: sprawa dyscyplinarnie zwolnionych położnych w sądzie

14-02-2017
Pozwy o przywrócenie do pracy sześciu byłych położnych szpitala w Starachowicach (Świętokrzyskie), zwolnionych dyscyplinarnie po tym, gdy pozostawiona bez opieki kobieta rodziła na podłodze jednej z sal martwe dziecko, rozpatruje we wtorek 14 lutego 2017 miejscowy sąd pracy.

Czy praca na stanowisku dyrektora ds. pielęgniarstwa jest wykonywaniem zawodu?

04-02-2017
Zadania realizowane przez dyrektora ds. pielęgniarstwa są zadaniami stanowiącymi wykonywanie zawodu pielęgniarki. Wynika tak z ustawy z 15 lipca 2011 roku o zawodach pielęgniarki i położnej.

Katowice: pracownicy szpitala Murcki przeciwko połączeniu placówki z GCM

02-02-2017
Planowane połączenie należącego do samorządu Katowic szpitala Murcki Sp. z o.o. z Górnośląskim Centrum Medycznym (GCM) oznacza de facto likwidację tej pierwszej placówki - mówili pracownicy szpitala w Murckach podczas sesji rady miasta.

Chorzów: miasto zdecydowało o połączeniu szpitali

02-02-2017
Podczas sesji Rady Miasta, która miała miejsce 2 lutego 2017 roku, samorząd Chorzowa podjął uchwałę w sprawie połączenia Zespołu Szpitali Miejskich i Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Powodem decyzji były obawy o finansowanie jednej z placówek po wprowadzeniu sieci szpitali.

Normy zatrudniania pielęgniarek nie powinny być dowolne

24-01-2017
Według pielęgniarek sztywne limity dotyczące ich zatrudniania w szpitalach powinny obowiązywać na wszystkich oddziałach, a nie tylko na intensywnej terapii oraz neonatologicznych – informuje Rzeczpospolita.

Chorzów: władze miasta chcą połączyć szpitale

17-01-2017
Władze Chorzowa do końca czerwca 2017 roku planują połączyć dwa szpitale: Zespół Szpitali Miejskich oraz Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii. Jak przekonują, po zapowiadanej zmianie przepisów tylko takie rozwiązanie zapewni utrzymanie wszystkich oddziałów szpitalnych.
1  2  3  4  5    15

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

Systemy zarządzania jakością w podmiotach leczniczych

W książce przedstawiono zagadnienia związane z wdrażaniem systemu zarządzania jakością oraz...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Prawo farmaceutyczne. Komentarz

Komentarz w przystępny sposób omawia zasady funkcjonowania systemu prawa farmaceutycznego – od...
Cena: 199.00
oszczędzasz: : 179.10 zł