Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Czy należy wskazać podwykonawców w zakresie diagnostyki w ofertach dotyczących rehabilitacji leczniczej?

Gdy świadczeniodawca realizujący umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej wykonuje ją z udziałem podwykonawców, to sporządzona oferta powinna wskazywać w formularzu ofertowym wykaz takich podwykonawców wraz z informacją o umowach podwykonawstwa.
Warto wiedzieć: Zgodnie z przepisem § 10 ust. 4 pkt 2 zarządzenia Nr 18/2017/DSOZ, formularz ofertowy zawiera wykaz podwykonawców z informacją o umowach podwykonawstwa.
Dla lekarzy Dla menedżerów

Czy należy wskazać podwykonawców w zakresie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej w ofertach w rodzaju rehabilitacja lecznicza?

Szczególnie interesuje nas ten temat w rehabilitacji dziennej i fizjoterapii domowej. Przepisy dotyczące sporządzania oferty, w tym kryteria ofert tego nie precyzują, podobnie jak ankiety. Podobny problem dotyczy zapewnienia transportu sanitarnego.

W sytuacji, gdy świadczeniodawca realizujący umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej wykonuje ją z udziałem podwykonawców, tak w zakresie badań diagnostycznych, jak i transportu sanitarnego, to zgodnie z postanowieniami zarządzenia Nr 18/2017/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 14 marca 2017 r

Dostęp po zalogowaniu lub rejestracji
Pozostało: 85% treści
lista dokumentów

Produkty polecane

Kara umowna w kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia

Publikacja omawia problematykę odpowiedzialności kontraktowej świadczeniodawców realizujących umowy...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł

Kontraktowanie świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przepisy, praktyka i orzecznictwo [EBOOK...

W książce przedstawiono zasady kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej przez Narodowy Fundusz...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz

Komentarz zawiera praktyczne omówienie przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej...
Cena: 129.00

 

 

Więcej na temat

Grupowa praktyka lekarska nie może przystąpić do konkursu na podwykonawstwo

08-09-2014
Spółka partnerska będąca grupową praktyką lekarską nie może przystępować do konkursu prowadzonego na podstawie artykułu 26 ustawy o działalności leczniczej. Przepis ten dotyczy umowy podwykonawczej. Natomiast spółka partnerska może uczestniczyć w konkursie, jeśli występuje w roli podmiotu tworzącego przedsiębiorstwo lecznicze - wyjasnia Agnieszka Sieńko w komentarzu w Serwisie Prawo i Zdrowie.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Czy szpital musi wykazywać do NFZ informację o skorzystaniu przez pacjenta z wystawienia tzw. recepty zaocznej?