Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Opieka nad pacjentami

Warszawa: nowe sala porodów naturalnych w Szpitalu Św. Rodziny

23-02-2017
Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ulicy A.J. Madalińskiego w Warszawie otwiera salę porodów naturalnych. Sala przeznaczona jest dla kobiet z ciążą niepowikłaną, bez współistniejących chorób, które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu. 

Uprawnienia dla kobiet w ciąży od 1 stycznia 2017

18-02-2017
Ministerstwo Zdrowia przypomina, że od 1 stycznia 2017 roku wszystkie kobiety w ciąży są uprawnione do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach. Więcej informacji w programie LEX Ochrona Zdrowia.

Rzecznik Praw Pacjenta: utrudniony dostęp do legalnej aborcji na Podkarpaciu

16-02-2017
Rzecznik Praw Pacjenta poinformował prezesa NFZ, że dostęp do zabiegu terminacji ciąży na terenie województwa podkarpackiego jest w znacznym stopniu utrudniony, a podkarpacki oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie zapewnia pacjentkom stosownych informacji co do miejsca udzielenia świadczenia.

Rozporządzenie w sprawie opieki hospicyjnej dla noworodków weszło w życie

15-02-2017
9 lutego 2017 roku została ogłoszona treść rozporządzenia zmieniającego obowiązujące już rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej. Ostateczna wersja rozporządzenia różni się od pierwotnego projektu, w szczególności poprzez przyjęcie definicji, której nie zawierał projekt, a która ma odpowiedzieć na pytania, co należy rozumieć poprzez „perinatalną opiekę paliatywną”.

Nowe wymagania dla świadczeń szpitalnych związanych z ciążą

13-02-2017
9 lutego 2017 roku ogłoszono nowelizację rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, która rozszerza wymagania dla świadczeniodawców sprawujących opiekę nad kobietami ciężarnymi w okresie ciąży, porodu i połogu.

Otwarto kolejny referencyjny gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej

09-02-2017
9 lutego 2017 roku w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu otwarto oficjalnie Referencyjny Gabinet Leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej (ZSC).  Jest to jeden z ośmiu tego typu gabinetów, które powstały w roku 2016 dzięki dofinansowaniu zakupu sprzętu w ramach ministerialnego programu dotyczącego wsparcia ambulatoryjnego leczenia zespołu stopy cukrzycowej.
1  2  3  4  5    52

Produkty polecane

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł

Lekarz a prawa pacjenta. Poradnik prawny

W publikacji wyjaśniono, w jaki sposób należy wykonywać zawód lekarza, aby postępowanie to było...
Cena: 119.00
oszczędzasz: : 107.10 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 118.80
oszczędzasz: : 0.00 zł