Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Samorząd zawodowy

Nowa wiceminister zdrowia rozmawia z pielęgniarkami

07-02-2017
Józefa Szczurek-Żelazko, nowa wiceminister zdrowia, w pierwszych dniach swojego urzędowania spotkała się z pielęgniarkami . Nowa wiceminister również jest pielęgniarką – informuje Rzeczpospolita. 

Pielęgniarki: nie ma żadnych powodów do rewolucyjnych zmian w kształceniu

15-09-2016
Nie ma żadnych powodów, dla których Polska musiałaby dokonywać rewolucyjnych zmian w kształceniu pielęgniarek - przekonywała w czwartek prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Grażyna Wójcik. Zdaniem pielęgniarek licea medyczne nie zapewnią im odpowiedniego przygotowania.

Pracownicy medyczni zapowiadają manifestację 24 września 2016

08-08-2016
Natychmiastowego zwiększenia nakładów na publiczne lecznictwo, do poziomu gwarantującego likwidację kolejek i odpowiednie wynagrodzenia personelu medycznego, domagają się pracownicy służby zdrowia, którzy na 24 września 2016 zapowiadają dużą manifestację w stolicy. 

Pielęgniarki postulują wprowadzenie norm zatrudnienia

14-07-2016
Według pielęgniarek, jeśli nie zostaną wprowadzone normy zatrudnienia, śmiertelne pomyłki, podobne do tej, w wyniku której trzymiesięczne dziecko zmarło w krakowskim szpitalu, będą się zdarzać – informuje Rzeczpospolita.

Czy w związku ze zmianami w Kodeksie pracy możliwe jest ponowne zatrudnienie dotychczasowego pracownika (pracującego ponad 20 lat na podstawie umowy na czas nieokreślony) na umowę na czas określony, który rozwiąże stosunek pracy, ze względu na przejście na emeryturę?

22-02-2016
Artykuł 251 § 1 Kodeksu pracy wprowadza limit zarówno okresu jak i ilości możliwych do zawarcia umów okresowych, odpowiednio 33 miesiące i 3 umowy. Przekroczenie tych ograniczeń powoduje, że umowa nabiera charakteru umowy na czas nieokreślony. Jednocześnie art. 14 ust. 4 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw określa, że do okresu zatrudnienia wlicza się okres przypadający od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Ordynacja pielęgniarska od 1 stycznia 2016 r. - zakres praw i obowiązków

11-12-2015
Niniejsza publikacja przybliża najważniejsze zasady przysługującego od 1 stycznia 2016 r. prawa do ordynacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych przez pielęgniarki i położne. W komentarzu wskazano między innymi podstawę prawną nowego uprawnienia, podstawę prawną do wystawiania recept na refundowane produkty lecznicze, przykładowy wykaz produktów, które mogą być ordynowane przez pielęgniarki i położne, a także przybliżono zasady dokonywania wpisów w dokumentacji medycznej oraz zasady odpowiedzialności za ordynację refundowanych produktów.

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

Zarządzanie ewolucyjnymi zmianami w szpitalach publicznych. Teoria i praktyka

W książce ukazano menedżerską perspektywę zarządzania zmianami w publicznych podmiotach ochrony...
Cena: 129.00
oszczędzasz: : 116.10 zł

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
oszczędzasz: : 0.00 zł