Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Wykonywanie zawodu

Szkolenie: rola i uprawnienia pielęgniarek i położnych

21-02-2017
Wolters Kluwer organizuje szkolenie on-line dotyczące uprawnień pielęgniarek i położnych w praktyce placówek leczniczych. Szkolenie jest bezpłatne dla klientów wybranych produktów wydawnictwa.

Kraków: demonstracja pielęgniarek Szpitala im. Jana Pawła II

21-02-2017
Ponad 200 pielęgniarek demonstrowało we wtorek 21 lutego 2017 roku przed Szpitalem im. Jana Pawła II w Krakowie. Domagały się włączenia obecnego dodatku 800 zł do pensji zasadniczej. Według dyrekcji placówki spełnienie postulatu pielęgniarek jest w tej chwili niemożliwe.

Ministerstwo Zdrowia: 90 mln zł dla uczelni, które kształcą pielęgniarki

09-02-2017
Ministerstwo Zdrowia przeznaczy w 2017 roku 90 mln zł na realizację programów rozwojowych dla uczelni, które kształcą pielęgniarki i położne. Projekty zostaną sfinansowane z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Czy można pobierać opłaty od pacjentów nieubezpieczonych w ramach SOR oraz nocnej pomocy lekarskiej?

06-02-2017
Pobieranie opłat w szpitalny oddziale ratunkowym za świadczenia udzielone pacjentom nieubezpieczonym jest niezgodne z prawem. W przypadku nocnej i świątecznej pomocy osoby, które zadeklarują, że nie przysługuje im prawo do świadczeń opieki zdrowotnej, nie mają podstaw do uzyskania świadczenia finansowanego ze środków publicznych.

Czy praca na stanowisku dyrektora ds. pielęgniarstwa jest wykonywaniem zawodu?

04-02-2017
Zadania realizowane przez dyrektora ds. pielęgniarstwa są zadaniami stanowiącymi wykonywanie zawodu pielęgniarki. Wynika tak z ustawy z 15 lipca 2011 roku o zawodach pielęgniarki i położnej.

RPP: za prawo do świadczeń odpowiada system ratownictwa i SOR

30-01-2017
Rzecznik Praw Pacjenta przypomina, że każdy ma prawo do świadczeń zdrowotnych odpowiadających wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej oraz ma prawo do natychmiastowego udzielenia świadczenia zdrowotnego, jeśli zagrożone jest jego zdrowie lub życie. Za prawidłową realizację tego prawa odpowiedzialny jest system ratownictwa medycznego oraz szpitalny oddział ratunkowy.
1  2  3  4  5    23

Produkty polecane

Biologiczne produkty lecznicze. Aspekty prawne

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje kluczowe problemy prawne z obszaru leków biologicznych...
Cena: 129.00
oszczędzasz: : 116.10 zł

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1077.48

Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów leczniczych

Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont...
Cena: 99.00
oszczędzasz: : 89.10 zł