Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie personelem

Tylko 5 pielęgniarek przypada na 1000 mieszkańców Polski

21-03-2017
Jak wynika z danych Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych obecnie na 1000 mieszkańców w Polsce przypada zaledwie 5,2 pielęgniarki. To jeden z najniższych wskaźników w całej Unii Europejskiej. 

Bochenek: trwają prace nad uregulowaniem wynagrodzeń w służbie zdrowia

13-03-2017
Trwają prace nad ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne; sprawa była wstępnie omawiana na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Empatia: niezbędna umiejętność osoby wspierającej innych w cierpieniu

13-03-2017
Pozytywny wpływ empatii na wyniki terapii i opieki jest znany od dawna. Szczególnie w zawodach medycznych stawia się pracownikom wysokie wymagania odnośnie do umiejętności interpersonalnych, wśród których jedną z najważniejszych jest empatia pozwalająca zrozumieć perspektywę pacjenta. Jest tona tematem publikacji pt. „Empatia pracowników medycznych”, opublikowanej przez wydawnictwo Wolters Kluwer.

Rozporządzenie o samodzielnych czynnościach pielęgniarek i położnych wchodzi w życie

13-03-2017
8 marca 2017 roku zostało ogłoszone rozporządzenie ministra zdrowia z 28 lutego 2017 roku w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną samodzielnie bez zlecenia lekarskiego.

Szkolenie: rola i uprawnienia pielęgniarek i położnych

10-03-2017
Wolters Kluwer organizuje szkolenie on-line dotyczące uprawnień pielęgniarek i położnych w praktyce placówek leczniczych. Szkolenie jest bezpłatne dla klientów wybranych produktów wydawnictwa.

Konkurs dla studentów pielęgniarstwa na temat potrzeb osób starszych

06-03-2017
Spółka MEDI-system, prowadząca sieć placówek opiekuńczych i rehabilitacyjnych, ogłosiła konkurs dla studentów ostatniego roku pielęgniarstwa. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prezentacji na temat  potrzeb pielęgnacyjnych osób starszych. Nagrodą dla autorów czterech najlepszych prac będzie wyjazd do Paryża.
1  2  3  4  5    25

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77