Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Bezpłatne leki dla seniorów

Wyszukaj
Aktualności Artykuły Zmiany w prawie

Leki stosowane w cukrzycy na liście produktów dla pacjentów 75 +

08-09-2016
Od 1 września 2016 roku obowiązuje lista bezpłatnych leków dla osób po 75 roku życia. Na wykazie znalazły się trzy preparaty do leczenia cukrzycy, w tym między innymi analog długodziałający – glargina. Jak podkreślają eksperci, to dobra wiadomość dla pacjentów, ponieważ dzięki temu poprawi się dostępność, szczególnie do długodziałających analogów insuliny. 

Minister zdrowia: seniorzy zyskali lepszy dostęp do leków

02-09-2016
Mówiąc o lekach dla seniorów, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zaznaczył, że obecnie „cały szereg innych leków, które są stosowane w chorobach przewlekłych u tych osób, jest dostępnych za symboliczną opłatą 3 zł 20 gr. Praktycznie rzecz biorąc większość pacjentów będzie mogła być leczona bezpłatnie lub prawie bezpłatnie”. 

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło portal na temat leków dla pacjentów 75+

02-09-2016
1 września 2016 został uruchomiony przez resort zdrowia portal informacyjny dotyczący darmowych leków dla pacjentów, którzy ukończyli 75 lat. Tego dnia weszła w życie ustawa wprowadzająca ten system. Celem portalu jest informowanie na temat leków dla seniorów, ich przepisywania, recept itp.

Insulina długodziałająca na liście leków dla pacjentów 75+

01-09-2016
Od 1 września 2016 obowiązuje lista bezpłatnych leków dla seniorów, na której znajduje się długodziałająca insulina glargine. Oznacza to, że każdy senior, który ukończyły w dniu wystawienia recepty 75 lat i spełnia warunki refundacyjne może nabyć insulinę glargine bez dopłaty. 

Od 1 września 2016: bezpłatne leki dla seniorów

01-09-2016
Osoby, które ukończyły 75. rok życia mają od dzisiaj, 1 września 2016 roku, prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na liście ogłoszonej przez Ministra Zdrowia. Należy jednak pamiętać, że lek będzie bezpłatny jedynie w określonych wskazaniach, a specjalną receptę wystawi lekarz POZ.

Ministerstwo Zdrowia: budżet na leki 75+ w 2017 roku zgodnie z planem

31-08-2016
W nawiązaniu do pojawiających się wątpliwości dotyczących finansowania programu bezpłatnych leków dla seniorów, którzy ukończyli 75 lat, Ministerstwo Zdrowia zapewniło, że przyszłoroczny budżet na ten cel jest zagwarantowany – zgodnie z zapowiedziami.
1    2  3  4  5  6    10

Produkty polecane

Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz

W komentarzu zawarto szczegółowe i kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień dotyczących zawodu...
Cena: 149.00
oszczędzasz: : 134.10 zł

Lekarz a prawa pacjenta. Poradnik prawny

W publikacji wyjaśniono, w jaki sposób należy wykonywać zawód lekarza, aby postępowanie to było...
Cena: 119.00
oszczędzasz: : 107.10 zł

Prawo medyczne. Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych

W książce przedstawiono komentarze i glosy do orzeczeń sądowych odnoszących się do prawa...
Cena: 169.00
oszczędzasz: : 152.10 zł