Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Sieć szpitali

Wyszukaj
Aktualności Artykuły Zmiany w prawie

Komisja zdrowia: sieć szpitali bez poprawek

28-03-2017
Senacka komisja zdrowia przyjęła we wtorek 28 marca 2017 roku bez poprawek nowelizację wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Senatorowie opozycji proponowali przeprowadzenie w dwóch województwach pilotażu nowych zasad finansowania szpitali.

Porozumienie Zielonogórskie: przyszłość AOS wciąż niepewna

27-03-2017
Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie zwraca uwagę, że wciąż nierozwiązana jest kwestia zasad funkcjonowania i finansowania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w którą może „uderzyć rykoszetem” powstająca sieć szpitali.

Radziwiłł: ustawa o sieci szpitali gwarantuje placówkom stabilność

27-03-2017
Jednym z celów ustawy o sieci szpitali jest zabezpieczenie bytu szpitali, a nie ich likwidacja - tak minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odniósł się do zarzutów części ekspertów i opozycji, że ustawa może się przyczynić do likwidacji około 400 szpitali.

BCC: konieczne stabilne finansowanie ochrony zdrowia

27-03-2017
Strona związkowa oraz pracodawcy podczas posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego 23 marca 2017 zgodzili się co do konieczności zagwarantowania stabilnego finansowania służby zdrowia, które powinno być zwiększane w kolejnych latach. Podczas spotkania jednomyślnie przyjęto także uchwałę w sprawie kierunków zmian w systemie ochrony zdrowia oraz w sprawie tzw. sieci szpitali.

Pracodawcy RP: sieć szpitali to eksperyment na żywym organizmie

27-03-2017
Według Pracodawców RP przyjęcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali, to kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami. 

Sejm: ustawa o sieci szpitali uchwalona

23-03-2017
Sejm uchwalił w czwartek 23 marca 2017 roku nowelizację wprowadzającą tzw. sieć szpitali. - Ta ustawa stabilizuje sytuację szpitali, a przez to zabezpiecza interesy pacjentów - przekonywał przed głosowaniem minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
1  2  3  4  5    18

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77