Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zmiany na rynku aptek

Wyszukaj
Aktualności Artykuły Zmiany w prawie

Komisja ds. deregulacji – apteka nie tylko dla aptekarza

23-03-2017
Sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się za tym, by prawo prowadzenia aptek mieli nie tylko farmaceuci z prawem do wykonywania zawodu, ale też inne podmioty. Wprowadzone mają zostać ograniczenia demograficzne i geograficzne otwierania nowych aptek.

BCC: nowelizacja prawa farmaceutycznego to drastyczna zmiana zasad rynku aptecznego

22-03-2017
Według Business Centre Club poselski projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego jest drastyczną zmianą zasad funkcjonowania rynku aptecznego w Polsce i jego wprowadzenie zastąpi obecnie obowiązujący model rynku otwartego przestarzałym modelem rynku zamkniętego, od którego odchodzi się już na zachodzie Europy.

Przedsiębiorcy popierają modyfikację systemu dystrybucji leków

13-03-2017
Według Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNet oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP)  należy zmodyfikować system detalicznej dystrybucji leków w Polsce, jednak zmiany w tak istotnym obszarze dla polskiej gospodarki oraz polskich pacjentów, muszą być wprowadzane w sposób przemyślany i rozsądny.

Sejm przeciw odrzuceniu projektu "apteka dla aptekarza"

09-03-2017
Sejm nie zgodził się w czwartek 9 marca 2017 roku na odrzucenie projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który przyznaje prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom. Odrzucenie projektu rekomendowała komisja nadzwyczajna ds. deregulacji. W rezultacie projekt wraca do komisji.

Farmaceuci popierają zmiany na rynku aptek

07-03-2017
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne uważa, że odejście od polityki liberalnej na rynku aptecznym jest w pełni uzasadnione dobrem pacjentów. Farmaceuci uważają też, że apteka powinna być elementem składowym systemu świadczeń zdrowotnych i traktowana jako placówka ochrony zdrowia.

Lekarze popierają projekt zmian w prawie farmaceutycznym

20-02-2017
Poselski projekt zmian w prawie farmaceutycznym cieszy się poparciem ze strony samorządów: aptekarskiego, pielęgniarek i położnych oraz diagnostów laboratoryjnych. Zmiany w prawie popierają też młodzi farmaceuci z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Do grona zwolenników projektowanych zmian dołączyli także przedstawiciele samorządu lekarskiego.
1  2  3  4  5    8

Produkty polecane

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77