Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zmiany na rynku aptek

Wyszukaj
Aktualności Artykuły Zmiany w prawie

Lekarze popierają projekt zmian w prawie farmaceutycznym

20-02-2017
Poselski projekt zmian w prawie farmaceutycznym cieszy się poparciem ze strony samorządów: aptekarskiego, pielęgniarek i położnych oraz diagnostów laboratoryjnych. Zmiany w prawie popierają też młodzi farmaceuci z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Do grona zwolenników projektowanych zmian dołączyli także przedstawiciele samorządu lekarskiego.

Przedsiębiorcy apelują o zwołanie Okrągłego Stołu branży aptecznej

18-02-2017
Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaapelowały o zwołanie Okrągłego Stołu branży aptecznej. Jego celem miałoby być opracowanie efektywnych rozwiązań poprawiających działanie systemu detalicznej dystrybucji leków w Polsce. 

Eksperci: zmiany na rynku aptek negatywnie wpłyną na sytuację farmaceutów

09-02-2017
Zaproponowane zmiany w prawie farmaceutycznym mogą negatywnie wpłynąć na sytuację farmaceutów i właścicieli aptek, ale przede wszystkim odczują je pacjenci– przestrzegają eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i PharmaNET, którzy apelują o okrągły stół branży aptecznej. Krytyków projektu jest coraz więcej. Według opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz resortu rozwoju proponowane przepisy nie rozwiążą problemów rynku, o jakich mowa w uzasadnieniu projektu.

Samorząd farmaceutów: apteki nie będą zamykane, ceny leków nie wzrosną

08-02-2017
W efekcie przepisów zawartych w projekcie apteka dla aptekarza" obecnie działające apteki nie będą zamykane, a ceny leków nie wzrosną - przekonywał w środę 8 lutego 2017 roku wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków. Zapewniał, że dzięki nowej regulacji więcej aptek będzie otwieranych na wsiach.

MZ: ustawa „apteka dla aptekarza” dotyczy nowych aptek

08-02-2017
Projekt ustawy nazywanej „Apteką dla aptekarza” dotyczy jedynie nowo powstających aptek, a nie tych już istniejących - powiedział w środę 8 lutego 2017 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Lewiatan apeluje o odrzucenie rozwiązania „apteka dla aptekarza”

07-02-2017
W tym tygodniu Sejm ma zdecydować, czy prace nad nowelizacją Prawa farmaceutycznego będą kontynuowane, czy projekt zostanie odrzucony. Konfederacja Lewiatan uważa, że projekt jest zły i szkodliwy zarówno dla rynku aptecznego, jak i pacjentów, dlatego apeluje o jego odrzucenie.
1  2  3  4  5    7

Produkty polecane

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1077.48

Zarządzanie ewolucyjnymi zmianami w szpitalach publicznych. Teoria i praktyka

W książce ukazano menedżerską perspektywę zarządzania zmianami w publicznych podmiotach ochrony...
Cena: 129.00
oszczędzasz: : 116.10 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 118.80
oszczędzasz: : 0.00 zł