Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

LEX Ochrona Zdrowia to unikatowa na rynku, baza najistotniejszych informacji z zakresu ochrony zdrowia oraz rynku farmaceutycznego - zarówno w aspekcie prawnym, jak i zarządczym. LEX Ochrona Zdrowia to unikalny produkt dopasowany do codziennych obowiązków dyrektorów szpitali, który gwarantuje wiarygodną, aktualną, rzetelną informację z zakresu prawa i zarządzania podmiotem leczniczym. To źródło informacji, które będzie podstawą do działania i podejmowania decyzji w ramach zawodowych zadań każdego dyrektora, kierownika oraz pracownika szpitala.

Więcej informacji

LEX

Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zmiany w ratownictwie medycznym

Wyszukaj
Aktualności Artykuły Zmiany w prawie

Falck: mała nowelizacja ustawy o ratownictwie to krok w dobrym kierunku

13-02-2017
Mała nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym w wersji ogłoszonej 6 lutego 2017 roku na stronie Ministerstwa Zdrowia, obejmująca wprowadzenie systemu wspomagania dowodzenia oraz na nowo zdefiniowane działanie dyspozytorni medycznych, jest krokiem w dobrym kierunku – uważa Falck Medycyna.

MZ: lekarze nadal pozostaną w karetkach

09-02-2017
Upaństwowienie systemu ratownictwa medycznego, pozostawienie lekarzy w karetkach, trzyosobowe zespoły ratownictwa i koncentracja dyspozytorni - to niektóre rozwiązania, jakie resort zdrowia planuje wprowadzić w systemie ratownictwa.

Resort zdrowia łagodzi zmiany w ratownictwie

07-02-2017
Ministerstwo Zdrowia złagodziło nieco planowane zmiany przepisów dotyczących ratownictwa medycznego. W efekcie część lekarzy będzie jak dotychczas jeździć w ambulansach – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Rada Dialogu Społecznego zajmie się zmianami w ochronie zdrowia

18-01-2017
Kierunki zmian w systemie ochrony zdrowia - to główny temat, którym zajmie się w czwartek 19 stycznia 2017 roku na posiedzeniu plenarnym Rada Dialogu Społecznego. Rada będzie pracować w nowej formule, zaproponowanej przez przewodniczącą Henrykę Bochniarz.

MZ: zatrudnieni w prywatnych jednostkach ratowniczych znajdą pracę w publicznych

09-01-2017
Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że osoby zatrudnione obecnie w podmiotach niepublicznych, oferujących świadczenia w zakresie ratownictwa medycznego, po wejściu w życie proponowanych zmian w tym zakresie, znajdą zatrudnienie w podmiotach z większościowym udziałem kapitału publicznego. 

FALCK złożył petycję w KPRM w sprawie zmian w systemie

09-01-2017
Pracownicy zespołów ratownictwa medycznego zatrudnieni w FALCK Medycyna złożyli w poniedziałek 9 stycznia 2017 roku w kancelarii premiera petycję, w której krytykują plan zmian w systemie ratownictwa. Boją się utraty pracy. Przekonują też, że na zmianach mogą stracić pacjenci.
1  2  3    

Produkty polecane

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
oszczędzasz: : 0.00 zł

Biologiczne produkty lecznicze. Aspekty prawne

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje kluczowe problemy prawne z obszaru leków biologicznych...
Cena: 129.00
oszczędzasz: : 116.10 zł

Prawo farmaceutyczne. Komentarz

Komentarz w przystępny sposób omawia zasady funkcjonowania systemu prawa farmaceutycznego – od...
Cena: 199.00
oszczędzasz: : 179.10 zł