Zbigniew Wroński był jednym z trzech kandydatów zgłoszonych przez Zarząd SFP obok Agnieszki Stępień i Macieja Krawczyka. Natomiast Zarząd PTF zgłosił po raz trzeci kandydatury Zbigniewa Śliwińskiego, Jana Szczegielniaka i Marka Kiljańskiego. Minister zdrowia rozpatrzył wszystkie przedstawione kandydatury i powołał na funkcję konsultanta krajowego Zbigniewa Wrońskiego.

„Nie rozumiemy, dlaczego kwestionowana jest decyzja ministra zdrowia. Kwestionowanie i oprotestowanie tej decyzji w niespełna miesiąc po jej ogłoszeniu jest w naszej opinii nietaktowne i małostkowe. Takie postępowanie świadczy o frustracji kilkunastu osób związanych ze ścisłym gronem zarządu PTF i byłego Krajowego Konsultanta. Nie jest też w żadnym razie odzwierciedleniem panujących nastojów w naszym środowisku” – napisali autorzy oświadczenia.

Stowarzyszenie wyraziło ubolewanie, że takie działania, zwłaszcza gdy przedostają się do szerokiej opinii publicznej, pokazują brak spójności środowiska, dezintegrują i mogą skutkować osłabieniem pozycji negocjacyjnej fizjoterapeutów w procesie regulacji ustawowej tego zawodu.

Stowarzyszenie podkreśla, że Zbigniew Wroński spełnił wszystkie kryteria formalne Ministerstwa Zdrowia, dla pełnienia funkcji do której został powołany. Zarzuty, które kierowane są w stronę nowego konsultanta, takie jak. „brak doświadczenia w zawodzie, brak przynależności do towarzystw naukowych oraz organizacji międzynarodowych” etc., są według autorów oświadczenia całkowicie bezpodstawne.