Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Sto odpowiedzi na pytania o zatrudnianie pracowników medycznych

Już wkrótce wydawnictwo Wolters Kluwer opublikuje opracowanie dotyczące najważniejszych zagadnień związanych z zatrudnianiem pracowników wykonujących zawody medyczne w różnorodnych podmiotach leczniczych, a także z wykonywaniem tych zawodów.
Warto wiedzieć: Publikacja omawia problemy wynikające z przepisów ustawy z 8 czerwca 2017 roku o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Dla menedżerów

Książka "Zawody medyczne. Pytania i odpowiedzi" stanowi zbiór około stu odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce problemami dotyczącymi pracowników medycznych. Zawarte w publikacji odpowiedzi z uzasadnieniami pomogą w znalezieniu rozwiązania najbardziej nurtujących problemów.

Autorka omawia między innymi zagadnienia dotyczące czasu pracy i dyżury pracowników medycznych, wynagrodzenia, odprawy, składki ZUS, urlopy i zasady obliczania wynagrodzenia za urlop. Porusza zagadnienia wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich pracowników medycznych, a także zasady wystawiania zwolnień lekarskich i recept.


Książka dostępna jest w ramach przedsprzedaży w księgarni Profinfo>>>


Jeden z rozdziałów omawia praktyczne problemy wynikające z przepisów ustawy z 8 czerwca 2017 roku o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Do publikacji dodano także wykaz orzeczeń.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób wykonujących zawody medyczne - lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, techników radiologów, a także dla kierowników podmiotów leczniczych oraz prawników zajmujących się problematyką związaną z wykonywaniem zawodów medycznych. Może być również przydatna dla studentów, uczniów i wykładowców szkół prowadzących kształcenie w poszczególnych zawodach medycznych.

Autor

Monika Kwiatkowska - radca prawny, mediator, arbiter sadu polubownego, specjalista z zakresu prawa farmaceutycznego, prawa pracy i prawa medycznego, współautorka publikacji Meritum. Prawo farmaceutyczne (Warszawa 2016); ekspert współpracujący między innymi z Serwisem Prawo i Zdrowie Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

 

 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Prawo pracy w podmiotach leczniczych. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Poradnik opiekuna seniora. Pogoda na starość

Poradnik zawiera wiele aktualnych informacji i przydatnych wskazówek, które stanowią cenne źródło...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody pacjenta

W publikacji omówiono prawne aspekty interwencji medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta jako...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Więcej na temat

GUS: przedstawicieli zawodów medycznych jest więcej, ale są coraz starsi

03-01-2018
Z raportu Głównego Urzędu Statycznego „Zdrowie i ochrona zdrowia w 2016 roku” wynika, że w roku tym zwiększyła się liczba osób wykonujących zawody medyczne, zarówno lekarzy i pielęgniarek jak i położnych i diagnostów. Przedstawiciele wszystkich tych grup zawodowych są jednak coraz starsi.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

W grudniu 2017 roku poziom refundacji leków niższy niż w grudniu 2016