Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Aktualności

4 procent lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out

13.12.2017
Według danych Ministerstwa Zdrowia klauzulę opt-out wypowiedziało już około 10 procent  lekarzy rezydentów. W porównaniu do wszystkich lekarzy jest to 4 procent (około 3,3 tysiące). Wynika z tego, że od stycznia 2018 szpitale będą mieć problemy z obsadzeniem dyżurów.
Więcej

Rzecznik Praw Pacjenta wydał ulotkę dla osób niewidomych

13.12.2017
Rzecznik Praw Pacjenta wydał ulotkę na temat praw pacjenta, na której pismem brajla zostały zamieszczone dane kontaktowe do Biura Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach współpracy pomiędzy Rzecznikiem a prezesem Polskiego Związku Niewidomych ulotki zostały przekazane do wybranych instytucji.
Więcej

Powstają międzynarodowe ruchy antyszczepionkowe

13.12.2017
Ruchy sprzeciwiające się obowiązkowym szczepieniom zaczynają koordynować swoje działania ponad granicami państw, chcą między innymi organizować protesty w kilku krajach jednocześnie - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Więcej

Ministerstwo Rozwoju  będzie premiować firmy inwestujące w Polsce

13.12.2017
Ministerstwo Rozwoju będzie premiować firmy, które najmocniej przyczyniają się do rozwoju gospodarki, w tym z branży farmaceutycznej. Te, które inwestują w Polsce i zatrudniają polskich naukowców, będą mogły liczyć na wsparcie w polityce refundacyjnej.
Więcej

Premier Morawiecki podkreślił podczas expose kluczowe znaczenie ochrony zdrowia

12.12.2017
Nowy premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego (12 grudnia 2017 roku) expose zapowiedział skokowy wzrost wydatków na służbę zdrowia, do poziomu 6 procent PKB w ciągu kilku lat. Podkreślił ważne miejsce ochrony zdrowia, jednak nie poruszył najważniejszych problemów trapiących branżę.
Więcej

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zespół do spraw ochrony zdrowia osób pozbawionych wolności

12.12.2017
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się z prośbą o rozważenie potrzeby powołania, wspólnie z Ministrem Zdrowia, międzyresortowego zespołu do spraw ochrony zdrowia osób pozbawionych wolności. Zespół ten poddałby kompleksowej analizie problemy więziennej służby zdrowia i zastanowił się nad sposobem ich rozwiązania.
Więcej

Podlaskie: w dwóch szpitalach najwięcej lekarzy wypowiedziało klauzule opt-out

12.12.2017
W dwóch szpitalach w Podlaskiem - Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym (UDSK) w Białymstoku i szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy najwięcej lekarzy w regionie wypowiedziało dotychczas klauzule opt-out - wynika z danych urzędu wojewódzkiego.
Więcej

Całodobowy strajk w służbie zdrowia we Włoszech

12.12.2017
40 tysięcy operacji, zabiegów, badań i setki tysięcy wizyt lekarskich, zaplanowanych na wtorek we Włoszech odwołano z powodu strajku pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. „Zamykamy służbę zdrowia na jeden dzień, by nie zamknąć jej na zawsze”- mówią lekarze.
Więcej

Eksperci: inwestycje przemysłu farmaceutycznego zwiększą bezpieczeństwo lekowe kraju

11.12.2017
Rozwiązania, które zachęcą przemysł farmaceutyczny do inwestowania w badania i rozwój w Polsce, zwiększą bezpieczeństwo lekowe naszego kraju – ocenili uczestnicy debaty ekspercko-systemowej, która odbyła się w poniedziałek w Warszawie.
Więcej

Upadek starszej osoby stwarza ryzyko przedwczesnej śmierci

11.12.2017
Upadek starszej osoby to nie tylko ryzyko złamania kończyny czy żeber, ale realne ryzyko przedwczesnej śmierci. Z powodu powikłań po upadkach umiera w Polsce więcej osób niż z powodu wypadków komunikacyjnych - przekonywali eksperci gerontologii i rehabilitacji na poniedziałkowej (11 grudnia 2017) konferencji.
Więcej

Morawica: lekarze zdecydowali o przesunięciu wypowiedzeń

11.12.2017
Lekarze ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii (ŚCP) w Morawicy zgodzili się przesunąć wypowiedzenia o miesiąc - trzymiesięczny ich okres minie więc 31 marca 2018 roku. W placówce tej wypowiedzenia złożyło większość lekarzy.
Więcej

Olsztyn: lekarze uratowali dziecko dzięki zahamowaniu akcji porodowej

11.12.2017
Zespół lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie zahamował akcję porodową u matki, rozpoczętą po poronieniu jednego z bliźniaków. Dzięki temu kobiecie udało się utrzymać i urodzić drugie dziecko. Dziewczynka jest w stabilnym stanie - podał szpital.
Więcej

Będą zmiany w prawie zamówień publicznych

11.12.2017
Trwają prace nad nowym prawem zamówień publicznych. Do prac nad tym projektem został powołany zespół, w skład którego weszli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Urzędu Zamówień Publicznych - mówił podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną Zbigniew Wiecha dyrektor departamentu kontroli zamówień publicznych w UZP.
Więcej

Eksperci z AGH opracowują komputerowy system wspomagający lekarzy

11.12.2017
Opracowanie klinicznego systemu komputerowego wspomagającego lekarzy podczas procesu leczenia chorób zastawek serca jest celem badań, prowadzonych w ramach europejskiego projektu EurValve, w których uczestniczą eksperci z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH w Krakowie.
Więcej

Wrocław: kardiochirurdzy wszczepili sztuczny pierścień do zastawki aortalnej

10.12.2017
Szef Kliniki Chirurgii Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu profesor Marek Jasiński zorganizował pierwsze szkolenie dotyczące wszczepienia sztucznego pierścienia do zastawki aortalnej w trakcie dorocznych aortalnych warsztatów kardiochirurgicznych.
Więcej

Zachodniopomorskie: dofinansowanie dla 494 szkolnych gabinetów

10.12.2017
Prawie 2,3 mln zł otrzymają 494 szkoły z terenu województwa zachodniopomorskiego na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Wnioski o środki na ten cel złożyły wszystkie gminy i powiaty województwa.
Więcej

GIF wycofał z obrotu serię produktu Febrisan

10.12.2017
Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju serię proszku musującego Febrisan. Decyzja została podjęta, ponieważ seria ta nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu.
Więcej

GIF: wycofanie z obrotu serii produktu Erythromycinum

10.12.2017
Główny Inspektor Farmaceutyczny, decyzją nr 75/WC/2017, wycofał z obrotu na terenie całego kraju serię produktu leczniczego Erythromycinum Intravenosum TZF (Erythromycinum), 300 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji.
Więcej

Sztuczna inteligencja potrafi analizować DNA

10.12.2017
Sztuczna inteligencja, której pierwotnym zadaniem była analiza obrazów w celu ich rozpoznawania, nauczyła się analizować struktury DNA pod kątem występujących w nich mutacji. W tym tygodniu ukazała się najnowsza wersja algorytmu - DeepVariant.
Więcej

Morawiecki: wykupiliśmy zobowiązania z przeszłości szpitali i klinik onkologicznych

08.12.2017
Wykupiliśmy zobowiązania z przeszłości szpitali i klinik onkologicznych - powiedział w piątek 8 grudnia 2017 roku desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki. Dodał, że było to możliwe ze względu na dobrą sytuację budżetu i bardzo dobrą ściągalność podatków.
Więcej
1  2  3  4  5    1147

Produkty polecane

Zdrowie publiczne

Książka obejmuje pełny wykład z zakresu zdrowia publicznego. Omówiono w niej m.in.: wybrane...
Cena: 139.00

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

Leksykon prawa medycznego

W publikacji w sposób encyklopedyczny wyjaśniono najważniejsze pojęcia z zakresu prawa medycznego i...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł