Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Aktualności

GIF: wycofanie z obrotu serii produktu Natriumchlorid

19.10.2017
Główny Inspektor Farmaceutyczny, decyzją nr 61/WC/2017, wycofał z obrotu na terenie całego kraju dwie serie produktu leczniczego Natriumchlorid Braun 10 procent, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 20 razy 100 ml.
Więcej

Polska na szóstym miejscu w Europie pod względem otyłości

19.10.2017
Otyłość dotyczy jednej czwartej polskiego społeczeństwa, co umiejscawia nas na szóstym miejscu w Europie. Osób otyłych jest najwięcej w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czechach. Najlepszą formę mają natomiast obywatele Serbii, Holandii i Danii.
Więcej

Rumunia: 10 tysięcy lekarzy protestuje przeciwko redukowaniu ich dochodów

19.10.2017
Około 10 tysięcy rumuńskich lekarzy uczestniczyło w czwartek 19 października 2017 roku w proteście w stolicy kraju, Bukareszcie, przeciwko ustawie, która - według jego organizatorów - podnosząc płace lekarzy o 25 procent, jednocześnie poważnie ogranicza ich dochody z tytułu nadgodzin i dyżurów.
Więcej

Szpital Specjalistyczny w Pile przebuduje SOR

19.10.2017
Około 7 mln zł kosztować ma przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Pile. Prace budowlane powinny ruszyć na początku 2018 roku, otwarcie oddziału po remoncie planowane jest na październik 2018.
Więcej

Rezydenci proszą prezydenta o zwołanie okrągłego stołu w ochronie zdrowia

19.10.2017
Lekarze rezydenci poprosili prezydenta Andrzeja Dudę o zwołanie okrągłego stołu w ochronie zdrowia. Jego celem miałoby być "wypracowanie rozwiązań, które będą funkcjonować dłużej niż tylko jedną kadencję parlamentarną".
Więcej

NFZ otrzyma w 2017 roku 1,5 mld zł na nadwykonania

19.10.2017
Zapadła decyzja, że około 1,5 mld zł zostanie skierowane do NFZ w ramach nowelizacji budżetu jeszcze na rok 2017. Środki te zostaną przeznaczone na nadwykonania - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Więcej

Rezydenci nie wezmą udziału w pracach rządowego zespołu

19.10.2017
Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Krzysztof Hałabuz oświadczył, po spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem i ministrem w KPRM Henrykiem Kowalczykiem, że lekarze nie wezmą w piątek 20 października 2017 roku udziału w pracach zespołu do spraw systemowych rozwiązań w służbie zdrowia.
Więcej

Radcowie prawni i adwokaci oferują mediacje między lekarzami i rządem

19.10.2017
Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych i prezes Naczelnej Rady Adwokackiej wydali oświadczenie, w którym zgłosili gotowość do podjęcia się mediacji pomiędzy protestującymi lekarzami--rezydentami a odpowiedzialnymi za funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej w Polsce.
Więcej

OZZPiP popiera protest medyków i proponuje pilne rozmowy w RDS

19.10.2017
Popieramy protest medyków i proponujemy rozpoczęcie w trybie pilnym natychmiastowych rozmów i działań w Radzie Dialogu Społecznego - oświadczyła w czwartek 19 października 2017 roku przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok.
Więcej

Stały Komitet Rady Ministrów: wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 procent PKB w 2025 roku

19.10.2017
Wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 procent PKB w 2025 roku przewiduje projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który Stały Komitet Rady Ministrów w czwartek 19 października 2017 roku rekomendował rządowi. W 2018 roku na ochronę zdrowia będzie przeznaczone 4,67 procenta PKB.
Więcej

Szpiczak może być chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną

19.10.2017
Szpiczak plazmocytowy to jeden z najczęściej występujących nowotworów krwi, który z choroby śmiertelnej staje się chorobą przewlekłą. Nowoczesne terapie są w stanie wydłużyć życie chorych nawet o kilka lat oraz zminimalizować negatywny wpływ leczenia na organizm. Jednak ta najbardziej przełomowa metoda leczenia nie jest dostępna w Polsce.
Więcej

Radziwiłł: analizujemy, czy możliwe jest szybsze dojście do poziomu 6 procent PBK na zdrowie

19.10.2017
Toczą się prace analityczne, czy możliwe jest szybsze dojście do poziomu 6 procent PBK nakładów na ochronę zdrowia - poinformował w czwartek 19 października 2017 roku w Senacie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. W przygotowanej ustawie ten poziom finansowania został wyznaczony na 2025 rok.
Więcej

Ograniczenie reklamy piwa i zakaz sprzedaży alkoholu nie zmniejszą konsumpcji

19.10.2017
Ministerstwo Zdrowia chce walczyć z nadmiernym spożyciem alkoholu i planuje ograniczyć reklamę piwa i zaostrzyć zakazy dotyczące sprzedaży i spożycia napojów alkoholowych. Według ekspertów nie zmniejszy to konsumpcji alkoholu.
Więcej

NRPiP chce pilnych zmian w ustawie dotyczącej wynagrodzeń pracowników medycznych

18.10.2017
Pilnych zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych - domaga się Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Postuluje też zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia i wyraża solidarność z protestującymi lekarzami rezydentami.
Więcej

World Medical Association zaniepokojony sytuacją w Polsce

18.10.2017
Światowe Stowarzyszenie Lekarskie (WMA) przyjęło Nadzwyczajną Rezolucję w sprawie sytuacji w Polsce i wyraziło w niej zaniepokojenie w związku ze sporem, jaki ma miejsce pomiędzy lekarzami odbywającymi szkolenie specjalizacyjne a rządem, dotyczący finasowania opieki zdrowotnej oraz wynagrodzeń lekarzy rezydentów.
Więcej

Suwałki: apelacja w sprawie lekarki skazanej za przyjmowanie łapówek

18.10.2017
Prokuratura, oskarżona oraz jej adwokaci odwołali się od wyroku skazującego lekarkę z Suwałk (Podlaskie) za przyjmowanie łapówek. W czerwcu 2017 roku sąd skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a od części zarzutów uniewinnił.
Więcej

Rezydenci: do końca tygodnia protest głodowy w kolejnych miastach

18.10.2017
Do końca tygodnia mają się otworzyć punkty protestu głodowego w Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Lesznie - poinformowali w środę 18 października 2017 roku protestujący rezydenci. Powtórzyli, że nie będą uczestniczyć w zespole powołanym przez resort zdrowia, ale zgodziliby się na zespół "w mniejszym składzie, bardzo merytoryczny".
Więcej

Warszawa: rezydenci zmienili miejsce protestu

18.10.2017
Lekarze rezydenci, prowadzący głodówkę w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie - na prośbę władz szpitala - zmienili miejsce protestu. Z hallu głównego placówki, przenieśli się do części administracyjnej szpitala.
Więcej

Coraz mniej jest stacji krwiodawstwa

18.10.2017
W całej Polsce likwidowane są stacjonarne punkty krwiodawstwa, w zamian w wielu miejscowościach pojawiają się krwiobusy, jednak cieszą się one mniejszym powodzeniem krwiodawców – informuje Rzeczpospolita.
Więcej

NIK prowadzi kontrolę dotyczącą zakażeń w podmiotach leczniczych

18.10.2017
Departament Zdrowia NIK prowadzi kontrolę w podmiotach leczniczych dotyczącą zakażeń szpitalnych. Jej wyniki będą znane wiosną 2018 roku. Zakażenia związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych to poważny problem zdrowia publicznego, ponieważ obejmują około 5 - 10 procent wszystkich hospitalizowanych.
Więcej
1  2  3  4  5    1128

Produkty polecane

Prawo medyczne. Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych

W książce przedstawiono komentarze i glosy do orzeczeń sądowych odnoszących się do prawa...
Cena: 169.00
Promocja: 152.10 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Model wyceny świadczeń zdrowotnych dla lecznictwa szpitalnego

Książka przedstawia propozycję modelu wyceny świadczeń zdrowotnych dla lecznictwa stacjonarnego w...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł