Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Aktualności

Dziewięć szpitali i przychodnia otrzymały akredytację ministra zdrowia

20.02.2018
Minister Zdrowia przyznał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dziewięciu szpitalom oraz jednemu podmiotowi oferującemu świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.
Więcej

UOKiK ukarał firmy oferujące bezpłatne badania

20.02.2018
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał pięć firm, które pod pozorem wykonywania bezpłatnych badań czy prowadzenia prelekcji o zdrowym stylu życia, naciągały starszych ludzi na zakupy drogich towarów. Zarzuty wobec firm dotyczyły ukrywania prawdziwego celu spotkań, wprowadzania w błąd co do właściwości produktów oraz wykorzystywania sprzecznych z prawem weksli.
Więcej

NRL: lekarz ma prawo odmówić aborcji i skierowania pacjentki do innego lekarza

20.02.2018
Naczelna Rada Lekarska proponuje nowelizację deklaracji Światowego Stowarzyszenia Lekarzy (Word Medical Association – WMA) w sprawie „aborcji terapeutycznej” polegającą na tym, że lekarz ma prawo odmówić dokonania aborcji oraz skierowania pacjentki do innego lekarza, który wykona zabieg.
Więcej

Kontrole działania NFZ wykazały niewiele nieprawidłowości

20.02.2018
Niewiele nieprawidłowości wykazały kontrole prowadzone przez dziewięć instytucji w Narodowym Funduszu Zdrowia. Kontrole objęły zarówno Centralę jak i oddziały wojewódzkie NFZ (oprócz oddziału dolnośląskiego).
Więcej

We Wrocławiu zoperowano nowotwory echolaserem

19.02.2018
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu wykonane zostały pierwsze w Polsce operacje z wykorzystaniem echolasera. Operacje guzów tarczycy, prostaty oraz wątroby zostały przeprowadzone przez zespoły polsko – włoskie.
Więcej

Przychodnie poszukiwane do programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi

19.02.2018
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach realizuje program, który ma przyczynić się do zwiększenia wykrywalności nowotworów głowy i szyi na wczesnym etapie oraz umożliwić skuteczniejsze i mniej okaleczające leczenie. W związku z tym uczelnia rekrutuje placówki podstawowej opieki zdrowotnej z województw śląskiego, dolnośląskiego i małopolskiego do współpracy przy projekcie.
Więcej

Kujawsko-pomorskie realizuje program opieki senioralnej

19.02.2018
W województwie kujawsko-pomorskim rozpoczęła się realizacja pilotażowego programu opieki senioralnej. W ramach programu opieką zostanie objętych 386 niesamodzielnych osób starszych w trzydziestu gminach, program będzie dotyczył takich rozwiązań jak opiekun domowy, sieć wsparcia sąsiedzkiego, wolontariat opiekuńczy i wsparcie opieki rodzinnej.
Więcej

NIK skontroluje dodatki do żywności

19.02.2018
NIK przygotowuje kontrolę dotyczącą wykorzystywania w żywności chemicznych dodatków. Jej celem ma być sprawdzenie jakości sprzedawanych w Polsce produktów spożywczych., Najwyższa Izba Kontroli zamierza też przyjrzeć się organizacji nadzoru państwa nad obrotem żywnością zawierającą substancje dodatkowe.
Więcej

Rzeszów: 50 osób podejrzanych o wręczanie łapówek w sprawie lekarza psychiatry i rejestratorki

17.02.2018
Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie 13 i 14 lutego 2018 roku zostało zatrzymanych 50 osób podejrzanych o wręczenie korzyści majątkowych w zamian za wystawienie zwolnień lekarskich. Zatrzymania to kolejny etap postępowania przeciwko rzeszowskiemu psychiatrze Markowi G. oraz rejestratorce medycznej Annie W.
Więcej

Minister Szumowski zapowiada ogólnopolską debatę o zdrowiu

16.02.2018
Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w marcu 2018 roku ruszy ogólnopolska debata, która ma wypracować strategię zmian w systemie ochrony zdrowia na kolejne lata. Minister zapowiedział też wsparcie szkolenia podyplomowego wszystkich zawodów medycznych.
Więcej

Ministerstwo Zdrowia: terapia chorych na SM będzie wydłużona

16.02.2018
Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że terapia chorych na stwardnienie rozsiane (SM) w drugiej linii leczenia, czyli refundacja w programie lekowym: fingolimodu – produktu leczniczego Gilenya oraz natalizumabu – produktu leczniczego Tysabri, nie zakończy się w lutym 2018 roku. Resort zapewnia, że pracuje nad wydłużeniem czasu leczenia w tym programie powyżej 60 miesięcy.
Więcej

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie źle przechowywanych szczepionek

16.02.2018
Prokuratura Regionalna w Szczecinie  wszczęła śledztwo w sprawie podania pacjentom placówek na terenie województwa lubuskiego szczepionek, które były przechowywane niezgodnie z zasadami zawartymi w karatach charakterystyki produktu leczniczego, czyli w temperaturze powyżej 8 stopni Celsjusza.
Więcej

Seria szczepionki Pentaxim wstrzymana w obrocie na terenie województwa świętokrzyskiego

15.02.2018
Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Kielcach wstrzymana została w obrocie i stosowaniu na terenie województwa seria szczepionki Pentaxim. Szczepionka jest stosowana między innymi w szczepieniach przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi.
Więcej

Siedlce: oddział ginekologiczny i pracownia rezonansu po remoncie

15.02.2018
W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach zakończyła się inwestycja dotycząca przebudowy i rozbudowy oddziału położniczo-ginekologicznego i oddziału neonatologicznego. Szpital ma również nową pracownię diagnostyki obrazowej i aparat do rezonansu magnetycznego.
Więcej

Uczelnia Łazarskiego tworzy zaplecze naukowe dla studentów medycyny

14.02.2018
Na warszawskiej Uczelni Łazarskiego otwarte zostało Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych, które będzie stanowiło zaplecze naukowe dla studentów wydziału medycznego. To pierwsze w Polsce tego typu centrum naukowe uczelni niepublicznej.
Więcej

Szpitale będą przyjmować darowizny na zakup leków

14.02.2018
Fundacja Onkologiczna Alivia otrzymała odpowiedzi od sześciu ośrodków onkologicznych z całego kraju, które wyraziły gotowość przyjęcia darowizny na zakup leków nierefundowanych. Kilkanaście innych placówek dotychczas nie odpowiedziało, jednak żaden ze szpitali nie odpowiedział negatywnie na otrzymanie zapytanie.
Więcej

Są środki unijne na szkolenie diagnostów, ratowników, dyspozytorów i opiekunów

14.02.2018
Resort zdrowia przeznaczy 10 milionów złotych pochodzących z funduszy europejskich na szkolenia dla pracowników medycznych, reprezentujących zawody istotne z punktu widzenia funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.
Więcej

Ministerstwo Zdrowia walczy z otyłością

14.02.2018
Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia wspiera lokalne inicjatywy samorządów, dotyczące walki z otyłością.  Programy dotyczące tego problemu realizowane były między innymi w Toruniu, Chorzowie, Mysłowicach, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu i Lesznowoli.
Więcej

Kolejne szpitale spełniają normy jakości CMJ

13.02.2018
Minister zdrowia przyznał akredytację kolejnym ośmiu szpitalom, które spełniają wymogi dotyczące jakości. Siedem placówek to szpitale publiczne, jeden należy do Grupy EMC. Certyfikat akredytacyjny posiada obecnie 191 szpitali.
Więcej

Reklamy Magmisiów mogły wprowadzać w błąd

12.02.2018
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że reklamy suplementu diety Magmisie sugerowały, że powszechnym powodem kłopotów dzieci z koncentracją jest brak magnezu i że zaradzi mu podanie żelków. UOKiK uznał, że taka informacja mogła wprowadzać w błąd.
Więcej
1  2  3  4  5    1159

Produkty polecane

Zawody medyczne. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Zdrowie publiczne

Książka obejmuje pełny wykład z zakresu zdrowia publicznego. Omówiono w niej m.in.: wybrane...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł

Zatrudnianie w podmiotach leczniczych

Szczególne uwarunkowania zatrudnienia w podmiotach leczniczych dotyczą zwłaszcza interesów osób...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł