Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Aktualności

EMA potwierdziła ograniczenia w stosowaniu leku Zinbryta

21.11.2017
Europejska Agencja Leków (EMA) zakończyła ocenę leku Zinbryta (daklizumab) stosowanego w leczeniu stwardnienia rozsianego i potwierdziła dalsze ograniczenia, których celem jest zmniejszenie ryzyka ciężkiego uszkodzenia wątroby.
Więcej

Stomatolog z Inowrocławia odpowie za wyłudzanie pieniędzy z NFZ

21.11.2017
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi śledztwo dotyczące wyłudzania środków pieniężnych z Narodowego Funduszu Zdrowia przez Krzysztofa B., lekarza stomatologa z Inowrocławia. Lekarz został 20 listopada 2017 roku zatrzymany na polecenie prokuratora. Usłyszał zarzuty popełnienia 7109 przestępstw.
Więcej

Eksperci: smog zagraża dzieciom i wpływa na przyszłe zdrowie

21.11.2017
Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też inteligencję dzieci i całe późniejsze życie. Aby to zmienić, obok systemowych rozwiązań potrzebna jest zmiana nawyków – mówili eksperci na konferencji "Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie dzieci:".
Więcej

URPL: kampania w sprawie zgłaszania objawów niepożądanych leków

21.11.2017
W dniach od 20 do 24 listopada 2017 roku Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych bierze udział w kampanii prowadzonej w mediach społecznościowych, mającej na celu promowanie zgłaszania objawów niepożądanych leków.
Więcej

Pacjenci chorzy na szpiczaka czekają na nowe leki

21.11.2017
W Ministerstwie Zdrowia trwają rozmowy dotyczące wpisania na styczniową listę refundacyjną pomalidomidu – leku zarejestrowanego w leczeniu szpiczaka, rzadkiego nowotworu układu krwiotwórczego. Polscy pacjenci czekają na jego refundację od ponad czterech lat. Spośród sześciu nowoczesnych terapii w leczeniu szpiczaka, które zarejestrowano w Europie w ostatnich latach, wciąż żadna nie jest dostępna w Polsce – podkreślają onkolodzy.
Więcej

Bank Światowy może uratować polskie szpitale

21.11.2017
Bank Światowy zaproponował pomoc w oddłużeniu naszych lecznic. Ich łączne zobowiązania to 11,5 mld zł - podaje wtorkowy (21 listopada 2017) "Dziennik Gazeta Prawna".
Więcej

Łódzkie: klinika rehabilitacji inwestuje w nową placówkę

21.11.2017
Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór w Nowym Kawęczynie koło Skierniewic inwestuje w nową placówkę. Obiekt powstaje kilkaset metrów od dotychczasowej siedziby. Obecnie jest w stanie surowym zamkniętym.
Więcej

Kielce: teren po dawnym szpitalu dziecięcym będzie sprzedany

20.11.2017
Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego zgodzili się podczas poniedziałkowej (20 listopad 2017 roku) sesji na sprzedaż w przetargu nieruchomości po dawnym szpitalu dziecięcym w Kielcach. Według założeń teren ma być sprzedany wspólnie z sąsiednimi działkami należącymi do miasta.
Więcej

Pomorskie: powstała nowa placówka medyczna

20.11.2017
W Sierakowicach, w powiecie kartuskim (około 75 km od Gdańska), powstała nowa placówka medyczna Medicus Clinic, która oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną, konsultacje specjalistyczne i diagnostykę.
Więcej

Europejska Agencja Leków zostanie przeniesiona po Brexicie z Londynu do Amsterdamu

20.11.2017
Europejska Agencja Leków (EMA) zostanie przeniesiona po Brexicie z Londynu do Amsterdamu. W ostatniej rundzie Amsterdam i Mediolan we Włoszech zdobyły równą liczbę głosów i o wyniku zadecydowało losowanie.
Więcej

OZZL: milion złotych na wsparcie dla lekarzy w trudnej sytuacji finansowej

20.11.2017
Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zarezerwował milion złotych dla lekarzy, którzy po wypowiedzeniu klauzuli opt-out znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej - poinformował w poniedziałek 20 listopada 2017 roku szef OZZL Krzysztof Bukiel.
Więcej

Wirus RS atakuje 90 procent wcześniaków

20.11.2017
Wirus RS jest odpowiedzialny za 75 procent hospitalizacji dzieci z zapaleniem oskrzelików. Szczególnie groźny jest dla wcześniaków, których niska odporność zwiększa podatność na rozwój choroby. Infekcja wirusem RS grozi zapaleniem płuc, oskrzeli, a nawet niewydolnością oddechową i astmą oskrzelową.
Więcej

FoodRentgen wykrył pestycydy w płatkach śniadaniowych

20.11.2017
Organizatorzy akcji FoodRentgen sprawdzili 197 płatków śniadaniowych, które można kupić w polskich sklepach i przeanalizowali ich skład. Do etapu badań laboratoryjnych zostało zakwalifikowanych 26, z czego 10 okazało się czyste. Efektem jest szczegółowy, pierwszy taki w Polsce raport.
Więcej

Lekarze w Krakowie będą rozdawać bezpłatnie maski antysmogowe

20.11.2017
Chcemy pomóc mieszkańcom zabezpieczyć się przed smogiem oferując im bezpłatne maseczki - powiedział dyrektor biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa Maciej Grzyb. - Chcemy, aby to lekarz zadecydował, kto taką maseczkę otrzyma - podkreślił.
Więcej

Refundacja nowego leku na szpiczaka potrzebna jak najszybciej

20.11.2017
U kilkuset chorych na szpiczaka, który jest częstym nowotworem krwi, wyczerpały się już możliwości leczenia i aby przedłużyć im życie potrzebna jest szybka refundacja nowej terapii – ocenili eksperci.
Więcej

Poznańskie centrum GSK wspiera badania nad nowymi lekami

20.11.2017
Poznań atrakcyjnym miejscem do rozwoju innowacyjności. Potwierdzają to kolejne inwestycje GSK, szczególnie w obszarze nowych technologii. Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które w sumie zatrudnia 700 osób, tylko w ciągu ostatniego roku pozyskało 200 pracowników. Nowo zatrudnieni specjaliści z branży IT zapewniają między innymi wsparcie technologiczne dla 11 tysięcy naukowców prowadzących badania nad nowymi lekami.
Więcej

Ministerstwo Rodziny: w roku 2017 powstało 131 placówek dla seniorów

19.11.2017
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że w ramach realizowanego wieloletniego programu Senior+ w roku 2017 powstało 35 nowych Dziennych Domów „Senior+” i 96 nowych Klubów „Senior +”.
Więcej

Zakopane: mieszkania terapeutyczne dla pacjentów szpitala rehabilitacyjnego

19.11.2017
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem zrealizował inwestycję, w wyniku które z myślą o pacjentach powstały cztery mieszkania terapeutyczne w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz ośrodek dziennej rehabilitacji ogólnoustrojowej, gdzie pod opieką specjalistów chorzy będą mogli wracać do zdrowia.
Więcej

Gdynia: w Szpitalu Morskim powstanie bank mleka

19.11.2017
Jedyny na Pomorzu bank mleka kobiecego powstanie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Placówka ta umożliwia karmienie naturalnym pokarmem noworodki i niemowlęta, które nie mogą być karmione przez mamy.
Więcej

Zielona Góra: pierwsze koło naukowe medycyny kosmicznej na polskiej uczelni

19.11.2017
Studencki kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim założyli pierwsze w Polsce koło naukowe medycyny kosmicznej. Jego uczestnicy chcą przeprowadzać różnorodne projekty badawcze, między innymi projekt badający wpływ promieniowania kosmicznego na tkanki ludzkie.
Więcej
1  2  3  4  5    1141

Produkty polecane

Zarządzanie podmiotem leczniczym akredytowanym

Sieć szpitali akredytowanych to wysokospecjalistyczne, dobrze zarządzane podmioty lecznicze,...
Cena: 169.00

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

Leksykon prawa medycznego

W publikacji w sposób encyklopedyczny wyjaśniono najważniejsze pojęcia z zakresu prawa medycznego i...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł