Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Aktualności

GIF: wycofanie z obrotu kilku serii emulsji Ivoxel

16.01.2018
Główny Inspektor Farmaceutyczny, decyzją nr 1/WC/2018 wycofał z obrotu na terenie całego kraju kilka serii produktu leczniczego Ivoxel (Mometasoni furoas), 1 mg/g, emulsja na skórę.
Więcej

Niewiele skarg na kolejki w nocnej i świątecznej pomocy trafia do NFZ

15.01.2018
Pomimo że w mediach pojawiło się wiele informacji dotyczących trudności z dostaniem się do lekarza w święta, oficjalne skargi, które dotarły do oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczyły zaledwie pojedynczych przypadków. Na kilka szpitali nałożono kary.
Więcej

URPL: środki gadolinowe ważne do listopada 2018 roku

15.01.2018
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Środków Biobójczych poinformował, że środki kontrastowe zawierające gadolinę pozostają ważne do listopada 2018.
Więcej

W lutym zostanie ogłoszony przetarg na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

15.01.2018
Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka, które powstanie w Poznaniu, będzie największym nowo wybudowanym szpitalem pediatrycznym w Polsce. Prawdopodobnie jeszcze w lutym 2018 zostanie ogłoszony przetarg na jego wykonanie.
Więcej

Białystok: coraz więcej defibrylatorów w instytucjach i centrach handlowych

15.01.2018
W Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku przy ulicy Krakowskiej 9 zamontowano aparat do defibrylacji AED. To pierwsza uczelnia w regionie z takim urządzeniem. Aparaty zamontowano także centrach handlowych i instytucjach Białegostoku.
Więcej

Białystok: skaner PET/CT w Parku Naukowo-Technologicznym

15.01.2018
Spółka Cyklosfera uruchomiła pracownię PET/CT w Białostockim Parku Naukowo-Technicznym. Działa tutaj także ośrodek diagnostyczny Bio-skaner PET/MR. Współpraca tych dwóch najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń jest unikatowa w skali światowej. Jednak badania PET/CT nie są refundowane przez NFZ.
Więcej

Kielce: będzie rozbudowa wydziału lekarskiego uniwersytetu Jana Kochanowskiego

15.01.2018
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach rozpoczyna inwestycję związaną z rozbudową wydziału lekarskiego. W jej wyniku powstanie nowy budynek o powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych. Znajda się w nim pracownie terapeutyczne i diagnostyczne, na potrzeby onkologii, terapii radiacyjnej, rehabilitacji i posturologii.
Więcej

Sosnowiec: lekarz odpowie za wystawianie fikcyjnych zaświadczeń

15.01.2018
Do sądu w Sosnowcu trafił akt oskarżenia w sprawie 82-letniego lekarza, który wystawiał za łapówkę fikcyjne zaświadczenie potwierdzające - bez przeprowadzenia badań - zdolność przyszłego kierowcy do prowadzenia samochodu.
Więcej

Kluczbork: praca dla lekarza za 15 tys. zł z mieszkaniem

14.01.2018
Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku szuka internistów do pracy na czasowo zawieszonym oddziale chorób wewnętrznych. Stawka za godzinę pracy na oddziale wynosi 70 zł (do negocjacji), co w przypadku 220 godzin daje 15 400 zł miesięcznie.
Więcej

Pomorskie: powołano zespół do spraw bakterii odpornych na antybiotyki

14.01.2018
Wojewoda pomorski powołał zespół, którego zadaniem jest monitorowanie sytuacji epidemiologicznej dotyczącej zakażeń spowodowanych przez bakterie odporne na antybiotyki. Pod koniec 2017 roku w tym regionie u 8 pacjentów stwierdzono zakażenie antybiotykooporną bakterią.
Więcej

Wrocław: dyrektor szpitala wstrzymał urlopy lekarzy

12.01.2018
Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu profesor Wojciech Witkiewicz podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania urlopów wypoczynkowych lekarzy z tej placówki, a także wyjazdów na konferencje czy szkolenia. Dyrektor chce w ten sposób zapewnić obsadę kadrową w sytuacji, gdy lekarze ze szpitala wypowiedzieli klauzulę opt-out.
Więcej

183 produkty zagrożone niedostępnością na liście Ministerstwa Zdrowia

12.01.2018
Resort zdrowia opublikował listę produktów, które zagrożone są brakiem dostępności. Produkty te nie mogą być wywożone za granicę. Na liście znalazły się między innymi insuliny, leki przeciwnowotworowe i przeciwzakrzepowe a także szczepionki.
Więcej

Minister zdrowia deklaruje dialog z lekarzami

12.01.2018
Naczelna Rada Lekarska spotkała się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Rada otrzymała deklarację ministra dotyczącą otwarcia na dialog z samorządem zawodowym lekarzy.
Więcej

Wartość rynku farmaceutycznego w roku 2017 to 38,3 mld zł

12.01.2018
Według raportu firmy IQVIA w 2017 roku wartość rynku farmaceutycznego, obejmująca segment apteczny (Rx i CH czyli leki na receptę i bez recepty) a także szpitalny oraz sprzedaże wysyłkowe e-aptek wynosił 38,3 mld zł, co oznacza wzrost o 4,9 procenta (o 1,8 mld zł) w stosunku do roku poprzedniego.
Więcej

Sosnowiec: śmierć ordynatora podczas dyżuru w szpitalu

11.01.2018
67-letni ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu zmarł w czwartek 11 stycznia 2018 roku pod koniec 24-godzinnego dyżuru. Lekarz chorował wcześniej i leczył się na serce.
Więcej

Wielkopolska zainwestuje w zdrowie 45 mln zł ze środków unijnych

11.01.2018
Zarząd województwa wielkopolskiego zdecydował o dofinansowaniu 11 przedsięwzięć dotyczących opieki zdrowotnej. Projekty uzyskały unijne dofinansowanie w wysokości około 45 mln zł. Środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 (WRPO 2014+).
Więcej

Sejm nie zajmie się projektem liberalizacji przepisów w sprawie aborcji

11.01.2018
Obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017”, zakładający liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji nie będzie procedowany. Propozycja Komitetu Obywatelskiego #ZatrzymajAborcję, zaostrzająca przepisy, trafi do dalszych prac w komisji.
Więcej

Wypowiadanie klauzuli opt-out: zawieszone oddziały, mediacje z lekarzami

10.01.2018
Z powodu wypowiadania klauzuli opt-out zawieszona została działalność oddziałów szpitalnych internistycznych w placówkach w Kluczborku oraz w Oleśnie. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu powołano zespół mediacyjny. W jednym ze szpitali wrocławskich wszyscy lekarze wypowiedzieli umowy.
Więcej

Przed Sejmem protesty w sprawie zmian prawa aborcyjnego

10.01.2018
Drugi dzień trwają protesty zwolenników zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji oraz osób popierających ich liberalizację. W pikietach bierze udział łącznie ponad sto osób. Obie manifestacje odbywają się w dniu, w którym posłowie dyskutują nad zmianą przepisów aborcyjnych.
Więcej

Rzecznik Praw Pacjenta interweniuje w związku z wypowiadaniem klauzuli opt-out

10.01.2018
Do Rzecznika Praw Pacjenta od początku 2017 roku wypłynęły trzy zgłoszenia dotyczące ograniczania praw pacjentów do świadczeń medycznych, które były bezpośrednio związane z wypowiadaniem klauzuli opt-out przez lekarzy.
Więcej
1  2  3  4  5    1153

Produkty polecane

Zdrowie publiczne

Książka obejmuje pełny wykład z zakresu zdrowia publicznego. Omówiono w niej m.in.: wybrane...
Cena: 139.00

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
Promocja: 0.00 zł

Leksykon prawa medycznego

W publikacji w sposób encyklopedyczny wyjaśniono najważniejsze pojęcia z zakresu prawa medycznego i...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł