Zmiany mają dotyczyć między innymi usprawnienia procedur, aktywizacji i wzmicnienia w zakresie udziału w zamówieniach publicznych sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Proces ten został już rozpoczęty przez ostatnią dużą nowelizację ustawy z 2016 roku i będzie nadal kontynuowany.

W nowelizacji zostanie również zwrócona uwaga na planowanie zamówień publicznych przez zamawiających, a także na innowacje, ponieważ jest to obszar, który bardzo szybko się zmienia i wymaga wsparcia. 
- Na chwilę obecną postępowania, w zakresie partnerstwa innowacyjnego, są bardzo rzadkie lub ich właściwie nie ma - zauważył dyrektor Wiecha.

Według przedstawiciela UZP w przypadku stosowania trybu partnerstwa innowacyjnego zamawiający zaprasza wykonawców do składania ofert wstępnych, prowadzi z nimi negocjacje, a następnie zaprasza do składania ofert na opracowanie innowacyjnego produktu, przez co samo postępowanie trwa też dłużej. Istotne jest zaangażowanie zamawiającego w proces udzielenia zamówienia, jak i wykonawcy w proces badawczo-rozwojowy.


Cały artykuł www.edgp.gazetaprawna.pl

 [-OFERTA_HTML-]