Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Białystok: Centrum Onkologii otworzyło Punkt Obsługi Pacjenta

Od 4 października 2017 roku w Białostockim Centrum Onkologii działa Punkt Obsługi Pacjenta. Punkt znajduje się na parterze w głównym holu budynku przychodni, obok rejestracji i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.25 do 15.00.
W ramach topiku:
Zarządzanie
Warto wiedzieć: Białostockie Centrum Onkologii, jako jedyne w województwie, posiada  Podlaskie Biuro Rejestracji Nowotworów, które dostarcza wiedzy o zachorowaniach i zgonach z powodu nowotworów złośliwych  z terenu województwa podlaskiego.
Dla menedżerów

W punkcie można między innym otrzymać dokumentację medyczną, uzyskać pomoc w dotarciu do odpowiedniej poradni, a także zarejestrować się w elektronicznym systemie rejestracji e-zdrowie.

Białostockie Centrum Onkologii jest jedną tego typu placówką w regionie. Prowadzi oddziały: chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, onkologii ginekologicznej oraz radioterapii. Działa tutaj specjalistyczna przychodnia onkologiczna, zakłady diagnostyczne, zakład rehabilitacji, zakład medycyny nuklearnej, fizyki medycznej i pracownia psychologii.

Centrum, jako jedyne w województwie, posiada  Podlaskie Biuro Rejestracji Nowotworów, które dostarcza wiedzy o zachorowaniach i zgonach z powodu nowotworów złośliwych  z terenu województwa podlaskiego władzom samorządowym, wojewodzie oraz Krajowemu Rejestrowi Nowotworów w Warszawie.

Na bazie Centrum działa Stowarzyszenie do Walki z Rakiem, które gromadzi i przekazuje środki pieniężne na rzecz poprawy jakości i komfortu leczenia chorych onkologicznych.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

 

 

 

 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Prawo pracy w podmiotach leczniczych. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

System Prawa Medycznego. Tom I. Pojęcie, źródła i zakres prawa medycznego

Jest to opracowanie ujmujące wszechstronnie zagadnienia z zakresu prawa medycznego. W tomie I...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Farmakoekonomika w zarządzaniu zasobami ochrony zdrowia

W publikacji autorzy analizują problemy istotne dla prawidłowego funkcjonowania opieki zdrowotnej w...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Więcej na temat

Gorzów Wielkopolski: szpital wojewódzki z tytułem „Szpital Przyjazny”

13-08-2017
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie został uhonorowany tytułem „Szpital Przyjazny”. Tytuł ten w całej Polsce przyznano go zaledwie 20 lecznicom, w województwie lubuskim otrzymała go tylko ta jedna placówka. Tytuł przyznali organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” - Pracodawcy RP.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Rezydenci w ramach protestu oddają krew