Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Internauci mogą finansować badania medyczne

W USA na znalezienie terapii leczenia choroby rzadkiej zebrano ponad 2,5 miliona dolarów od internautów. Od dziś dzięki ScienceShip.com polscy użytkownicy sieci też mogą sfinansować badania naukowe, które pomogą wyleczyć ich bliskich.
Warto wiedzieć: ScienceShip.com to strona internetowa, dzięki której internauci mogą sfinansować projekty naukowe i badania medyczne. Przedsiębiorcy dzięki niej znajdą naukowe rozwiązania problemów, z którymi się mierzą. Dla inwestorów to źródło pomysłów na biznes.
Dla menedżerów

Mindapp to amerykańska aplikacja, która powstała, aby pomóc pacjentom z całego świata, którzy maja deficyty pamięci, między innymi na skutek choroby nowotworowej. Nie byłoby jej, gdyby twórcy projektu nie uzyskali ponad 61 tysięcy dolarów od internautów. Inny przykład to Trudy, czyli urządzenie telemedyczne do opieki nad pacjentami chorymi na serce. Pomysłodawcy potrzebowali 10 tysięcy dolarów, na rozwój stworzonej już technologii. Zebrali niemal 28 tysięcy.

Polscy internauci też już mogą zaangażować się finansowo w rozwój projektów naukowych, które ich zdaniem są potrzebne. 

– Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, rozwija się od kilku lat na całym świecie. Internauci chętnie współfinansują nowe projekty, ale dotychczas były one kojarzone przede wszystkim z nowymi technologiami, wydawaniem gier i płyt oraz organizacją wydarzeń. Tymczasem to rozwiązanie można z powodzeniem wykorzystać do finansowania projektów naukowych – mówią Grzegorz Mączyński i Robert Murzynowski, którzy stworzyli ScienceShip.com.

ScienceShip.com to strona internetowa, dzięki której internauci mogą sfinansować projekty naukowe i badania medyczne. Przedsiębiorcy dzięki niej znajdą naukowe rozwiązania problemów, z którymi się mierzą. Dla inwestorów z kolei to źródło pomysłów na biznes. Twórcy ScienceShip.com chcą w ten sposób wesprzeć proces komercjalizacji nauki w Polsce.
Zdaniem profesora Macieja Banacha, lekarza i przewodniczącego rady naukowej Scienceship.com, tego typu finansowanie oddolne jest już z sukcesem wykorzystywane przez naukowców w USA. 

– Finansującym lub donatorom, w tym małym i dużym przedsiębiorcom, czy osobom prywatnym, pozwala wspierać badania nad innowacyjnymi metodami diagnostycznymi lub leczenia określonej choroby. Znany jest przypadek, w którym na poszukiwanie rozwiązań terapeutycznych w leczeniu choroby rzadkiej zebrano ponad 2,5 miliona dolarów – mówi profesor Banach.
Pomysłodawcy www.ScienceShip.com zachęcają, aby na stronie zamieszać projekty naukowe i badawcze z zakresu medycyny, biotechnologii czy ekologii. Miejsce na platformie znajdą również te, które wpisują się w takie dziedziny jak: edukacja i popularyzacja nauki, fizyka i matematyka, chemia, psychologia, socjologia, projektowanie i sztuka, filozofia i historia, informatyka, nauki polityczne i prawo, ekonomia czy inżynieria.

  Dowiedz się więcej 53,10
Internetowe narzędzia wspomagające opiekę zdrowotną [EBOOK PDF]
Korczak Karol Darmowa dostawa od 50zł Darmowa dostawa już od 50 zł Sprawdź Przy pomocy www.ScienceShip.com finansowania można szukać zarówno w Polsce, jak i na świecie. Model prawny funkcjonowania platformy został uproszczony i sprowadzony do sprzedaży przedpłaconej za produkt lub usługę oferowaną przez projektodawcę, dzięki czemu łatwiejsze powinno być jego stosowanie. ScienceShip.com współpracuje z PayPalem i TPay.com, które umożliwiają realizację przelewów, w tym międzynarodowych. Pieniądze będą wpływały bezpośrednio na konto projektodawcy.

Zainteresowani już mogą zapoznawać się z pierwszymi projektami, a naukowcy wprowadzać swoje projekty.


Źródło: http://scienceship.com

 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Internetowe narzędzia wspomagające opiekę zdrowotną

W publikacji dokonano identyfikacji kluczowych czynników wpływających na rozwój wykorzystania...
Cena: 59.00
Promocja: 53.10 zł

Badania naukowe z udziałem ludzi w biomedycynie. Standardy międzynarodowe

Publikacja w sposób interdyscyplinarny i kompleksowy omawia etyczne i prawne warunki...
Cena: 59.00
Promocja: 53.10 zł

Więcej na temat

NCBR: 55 mln zł na badania naukowe i wdrożeniowe w medycynie

07-01-2014
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki pierwszego konkursu w przedsięwzięciu sektorowym Innomed. 55 mln zł zostanie przeznaczone na badania naukowe, prace rozwojowe oraz wdrożeniowe w zakresie poszukiwania innowacyjnych leków, nowoczesnych metod terapeutycznych, a także nowych technologii produkcji leków generycznych.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

AOTMiT: opublikowano projekty taryf świadczeń