Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Król: będzie modyfikacja planu finansowego NFZ dzięki dobrej ściągalności składki

Dzięki dobrej ściągalności składki na ubezpieczenie zdrowotne wzrósł przychód Narodowego Funduszu Zdrowia i planowana jest modyfikacja jego planu finansowego - poinformował w środę w Katowicach wiceminister zdrowia Zbigniew J. Król.

"Obserwujemy, że ściągalność składki ze względu na obniżanie bezrobocia o tyle wzrosła, że miesiąc do miesiąca przychód do NFZ przez pierwszy kwartał był rzędu około 8 proc. Najniżej było w lutym - 4,5 proc., a styczeń i marzec - 8 proc. To są konkretne dodatkowe pieniądze" - powiedział wiceminister podczas poświęconego finansowaniu ochrony zdrowia panelu, odbywającego się w ramach trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

"W tej chwili czekamy na prognozy finansowe realizowane przez Ministerstwo Finansów, powinny być do 15 maja wydane, i modyfikujemy plan finansowy NFZ. Te wszystkie problemy, które w tej chwili są w oddziałach, powinny być modyfikowane, więc jest ten oddech" – dodał Król.

  LEX Ochrona Zdrowia Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie LEX Ochrona Zdrowia Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Świadczenia szpitalne w powiązaniu z procesami zaopatrzenia medycznego i niemedycznego

Celem książki jest pokazanie uwarunkowań świadczeń szpitalnych w powiązaniu z procesami...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz

Książka została przygotowana przez prawników praktyków pracujących w Narodowym Funduszu Zdrowia od...
Cena: 259.00
Promocja: 233.10 zł

Więcej na temat

RODO: Jakie prawa daje pacjentowi i jak je realizować?

09-05-2018
RODO oznacza utrudnienia dla placówek medycznych, bo pacjentom daje nowe prawa. Zdaniem radcy prawnego Macieja Łokaja wnioski pacjentów mogą skutkować koniecznością przygotowania kopii całej dokumentacji. Zdaniem radcy prawnego, co do zasady, pierwsze żądanie kopii danych - uzasadnione i nienadmierne - jest nieodpłatne. Każde kolejne podlega już „rozsądnej” opłacie.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Rewolucja w leczeniu bólu, lekarz będzie musiał zapytać czy boli i zaproponować leczenie