Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Kujawsko-pomorskie: 43 mln zł dla szpitali

Szpitale powiatowe z województwa kujawsko-pomorskiego mogą aplikować o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Na ten cel przeznaczone zostało 43 mln zł.
Warto wiedzieć: Nabór wniosków w kolejnym konkursie o dofinansowanie projektów dedykowanych służbie zdrowia rozpocznie się 29 maja 2017 roku, a zakończy 31 lipca 2017 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2017 roku.
Dla lekarzy Dla menedżerów

- To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic w mniejszych miejscowościach. Zależy nam, by znacząco poprawić dostępność diagnostyki i leczenia dla wszystkich mieszkańców  regionu, stąd znaczące nakłady, w ciągu ostatnich lat i obecnie. Nasze szpitale powiatowe przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces - podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Środki mogą otrzymać szpitale powiatowe działające w systemie publicznej służby zdrowia. Pieniądze – do 60 procent wartości projektu - będzie można przeznaczyć zarówno na niezbędne przedsięwzięcia modernizacyjne, jak i zakupy sprzętu medycznego, związane z leczeniem chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych oraz dedykowane ginekologii, położnictwu, neonatologii i pediatrii, a także, stosownie do potrzeb, inne segmenty lecznictwa, wskazane w wyniku diagnozy lokalnej diagnozy demograficzno-epidemiologicznej.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

  Dowiedz się więcej 74,34
Środki unijne w rachunkowości podmiotów leczniczych
Szewieczek Aleksandra,Hass-Symotiuk Maria,Kludacz Magdalena Darmowa dostawa od 50zł Darmowa dostawa już od 50 zł Sprawdź 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz

Komentarz zawiera praktyczne omówienie przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej...
Cena: 129.00

Pozyskiwanie kapitału na innowacyjne przedsięwzięcia w opiece zdrowotnej

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat źródeł i form finansowania projektów innowacyjnych w...
Cena: 69.00

Środki unijne w rachunkowości podmiotów leczniczych

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie tematyki rachunkowości projektów współfinansowanych ze...
Cena: 59.00

Więcej na temat

Kujawsko-pomorskie: samorząd województwa modernizuje szpitale

17-11-2016
Modernizacja najważniejszych szpitali województwa kujawsko-pomorskiego wchodzi w nową fazę. Po wartym ponad 400 milionów złotych pierwszym etapie rozpoczyna się kolejny, który będzie polegał na realizacji inwestycji w szpitalach w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Świeciu.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Paryż: śląscy kardiolodzy zaprezentowali wyniki swoich badań