Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Naczelna Rada Lekarska ogłosiła dzień solidarności z protestującymi

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej ogłosiło dzień 13 października 2017 roku „Dniem Solidarności z Protestującymi Lekarzami” i zaapelowało do lekarzy i lekarzy dentystów, aby w tym dniu w sposób szczególny poparli protestujących.
Warto wiedzieć: W środę 11 października 2017 rezydenci spotkali się z premier Beatą Szydło; rozmowy nie przyniosły jednak przełomu. Szefowa rządu zaproponowała powołanie zespołu, który rozpatrzy postulaty protestujących. Będzie miał czas do 15 grudnia 2017.
Dla lekarzy

Prezydium proponuje, aby lekarze i lekarze dentyści w celu wyrażenia poparcia dla protestujących 13 października 2017 roku zawiesili na drzwiach gabinetów kartkę z napisem "popieram protest lekarzy #protestmedyków" lub przyjęli w swoich miejscach pracy inną formę poparcia dla protestujących, tak aby pacjentom, pracodawcom, władzom państwowym i całemu społeczeństwu pokazać, że postulaty zgłaszane w czasie protestu są wspólne dla całego środowiska lekarzy i lekarzy dentystów.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podkreśla, że młodzi lekarze podjęli niezwykle trudną decyzję o rozpoczęciu protestu w nadziei, że zmusi on władze państwowe do zajęcia się wreszcie rozwiązywaniem nawarstwiających się od lat problemów służby zdrowia.
„Wsparcie udzielone przez całe nasze środowisko będzie dla protestujących wyraźnym sygnałem, że w swych działaniach mogą liczyć na solidarność ze strony swoich koleżanek i kolegów” – apeluje Rada.

Lekarze rezydenci protestują od 2 października 2017 roku. Spotkane z premier Beatą Szydło, 11 października 2017, nie przyniosło rezultatu w postaci porozumienia i zakończeniu protestu. Żądania lekarzy to wyższe zarobki i większe nakłady z budżetu państwa na ochronę zdrowia.

Źródło: www.nil.org.pl

  Naczelna Rada Lekarska: pensja rezydenta równa dwukrotnej średniej krajowej Naczelna Rada Lekarska: pensja rezydenta równa dwukrotnej średniej krajowej 10-10-2017 Szkolenie

Magdalena Okoniewska
lista dokumentów
 

Produkty polecane

Prawo medyczne. Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

W książce przedstawiono komentarze i glosy do orzeczeń sądowych odnoszących się do prawa...
Cena: 185.90
Promocja: 0.00 zł

Lekarski obowiązek udzielenia pomocy

Tematem książki jest unormowanie granic lekarskiego obowiązku udzielenia pomocy w prawie polskim,...
Cena: 105.00

Lekarz a prawa pacjenta. Poradnik prawny [EBOOK PDF + EBOOK ePub]

W publikacji wyjaśniono, w jaki sposób należy wykonywać zawód lekarza, aby postępowanie to było...
Cena: 99.96
Promocja: 0.00 zł

Więcej na temat

Szczurek-Żelazko w sprawie rezydentów: w innych zawodach nie ma płatnych specjalizacji

06-10-2017
Wynagrodzenie za rezydenturę nie jest zapłatą za pracę - lekarze to jeden z niewielu zawodów, które mają finansowane zdobywanie dodatkowych kwalifikacji, specjalizacji; inni na przykład prawnicy, takiej możliwości nie mają – mówiła w piątek 6 października 2017 roku wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Poznań: pierwsze w Polsce zabiegi żylnej ablacji alkoholowej w terapii arytmii