Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

NIK skieruje do prokuratury zawiadomienie ws. prywatyzacji szpitala w Wąbrzeźnie

Najwyższa Izba Kontroli skieruje w marcu zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z prywatyzacją szpitala powiatowego w Wąbrzeźnie - powiedział w Toruniu prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Budżet powiatu miał stracić ponad 0,5 mln zł.
Warto wiedzieć: NIK zakończyła kontrolę doraźną, która dotyczyła przekształcenia szpitala powiatowego w Wąbrzeźnie i negatywnie oceniła działalność starostwa powiatowego w tym mieście.

"W toku kontroli ujawniliśmy, że w naszej ocenie doszło do podejrzenia popełnienia przestępstwa i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w budżecie powiatu. Jeszcze w marcu złożymy wniosek do bydgoskiej prokuratury w związki ze skalą nieprawidłowości" - wskazał Kwiatkowski.

 

Prezes NIK dodał, że podmiot, który dokonał tych przekształceń, to grupa kapitałowa, która prowadzi nie tylko ten szpital, ale i inne placówki w kraju.

 

"Ona jest już nam znana. W ostatnich tygodniach próbowaliśmy dokonać kontroli w szpitalu w Olkuszu, którego właścicielem jest ta sama grupa, ale pierwszy raz, odkąd pracuję w NIK, doszło do sytuacji, w której uniemożliwiono nam przeprowadzenie kontroli" - przypomniał Kwiatkowski.(PAP)

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Restrukturyzacja szpitali

Przedmiotem publikacji jest charakterystyka procesu dostosowania funkcjonowania szpitali, będących...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Prawnogospodarcze konsekwencje komercjalizacji szpitali

Monografia, będąca wznowieniem cenionej publikacji Komercjalizacja szpitali i jej skutki w świetle...
Cena: 59.00
Promocja: 53.10 zł

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

MZ pracuje nad projektem Narodowego Instytutu Onkologii