Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Opole: nowy sprzęt w szpitalu ginekologiczno-położniczym

Oddział neonatologiczny Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu został wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Sprzęt został zakupiony w ramach dotacji  z Ministerstwa Zdrowia, kosztował 2,2 mln zł.
W ramach topiku:
Zarządzanie
Warto wiedzieć: Urząd marszałkowski województwa opolskiego wspomaga szpital  w pozyskiwaniu dotacji z zewnątrz, przekazał między innymi pieniądze na wkłady własne dla projektów, które zamierza realizować Centrum.
Dla lekarzy Dla menedżerów

– Nowy sprzęt to około 45 procent całej aparatury medycznej wykorzystywanej na oddziale, na którym przebywają noworodki. Korzystamy teraz z nowocześniejszego i lepszego sprzętu medycznego. Dzięki dotacji zakupiliśmy również  system do nieinwazyjnej kontrolowanej terapii termicznej oraz aparat EEG, których wcześniej nie posiadaliśmy – mówi dyrektor Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu Edward Puchała. –  Do ratowania życia i zdrowia pacjentów potrzebujemy przede wszystkim personelu medycznego, czyli lekarzy i pielęgniarek, ale ich praca jest  skuteczniejsza, jeśli mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt medyczny  – dodaje.

Większość nowej aparatury medycznej jest wykorzystywana na pododdziale patologii noworodków, na którym przebywają dzieci przedwcześnie urodzone. To one w pierwszych tygodniach życia najbardziej potrzebują nowoczesnego sprzętu medycznego wspomagającego ich funkcje życiowe.

– Wcześniaki po urodzeniu mogą ważyć nawet poniżej 1 kilograma. Muszą przebywać  w inkubatorze, ich funkcje życiowe wspomaga i podtrzymuje ta specjalistyczna aparatura. Zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi, do których należą między innymi zaburzenia oddychania, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążenia, niedokrwistość, wady serca i wzroku. W takiej sytuacji nowoczesny sprzęt jest niezastąpiony – mówi ordynator oddziału neonatologicznego Zofia Kucharska.

– Dzisiejsza opieka medyczna nad najmłodszymi jest na bardzo wysokim poziomie, ale zawsze warto dbać o jeszcze lepszy sprzęt. Cieszę się, że opolski szpital właśnie taki sprzęt otrzymał. Doposażenie szpitali plus program wsparcia dzieci w ramach programu „Opolskie dla Rodziny”, jaki oferujemy – czyli  możliwości szczepień, badań prenatalnych, rehabilitacji czy szkół rodzenia – to coraz lepsza opieka nad najmłodszymi w regionie – mówi wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

Urząd marszałkowski wspomaga szpital  w pozyskiwaniu dotacji z zewnątrz, przekazał między innymi pieniądze na wkłady własne dla projektów, które zamierza realizować Centrum. W 2017 roku na ten cel z budżetu województwa przeznaczono około pół miliona zł.

  Dowiedz się więcej 116,10
Zarządzanie ewolucyjnymi zmianami w szpitalach publicznych. Teoria i praktyka
Darmowa dostawa od 50zł Darmowa dostawa już od 50 zł Sprawdź 

 

 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Infrastruktura techniczna szpitala

Niniejsza książka powstała na podstawie artykułów pisanych do specjalistycznej prasy medycznej. W...
Cena: 48.00
Promocja: 43.20 zł

Strategia, finanse i koszty szpitala

"Kenneth J. Arrow, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, zwraca uwagę na to, że problemy...
Cena: 73.00
Promocja: 65.70 zł

Racjonalizacja kosztów w ochronie zdrowia

Książka stanowi cenne źródło wiedzy o kosztach ponoszonych w systemie ochrony zdrowia. Jej walorem...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł

Więcej na temat

Opole: nowa pracownia PET-TK w Centrum Onkologii

09-03-2017
W Opolskim Centrum Onkologii otwarto 8 marca 2017 roku nową pracownię wyposażoną  w tzw. PET-TK czyli urządzenie stosujące pozytonową tomografię emisyjną połączoną z tomografią komputerową. To obecnie najbardziej nowoczesna metoda diagnostyki obrazowej, wykorzystywana przy wykrywaniu, monitorowaniu i leczeniu nowotworów.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Wiceminister zdrowia: bez samorządów nie zmienimy polskiej służby zdrowia