Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Podlaskie: projekt e-zdrowie nagrodzony

Urząd marszałkowski województwa podlaskiego otrzymał nagrodę - Skrzydła IT w Administracji za projekt e-zdrowie. Nagroda przyznawana jest projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych wymiernych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania.
W ramach topiku:
Informatyzacja i technologie IT
Warto wiedzieć: Elektroniczna rejestracja oraz umożliwienie wglądu przez internet do dokumentacji medycznej usprawnia nie tylko procedury związane z ustaleniem terminu wizyty, zapisaniem się do lekarza, ale też umożliwia integrację informacji dotyczących zdrowia.
Dla lekarzy Dla menedżerów

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie, to rozwiązanie, które zostało przygotowane jako efekt współpracy wielu instytucji z terenu całego regionu, w szczególności urzędu marszałkowskiego województwa podlaskiego, 10 starostw powiatowych oraz 27 podmiotów leczniczych, które to, realizując projekt o tej samej nazwie, stworzyły system wspierający dostęp mieszkańców do e-Usług z zakresu ochrony zdrowia.

Portal Pacjenta, utworzony jako jeden z elementów systemu e-Zdrowie, oferuje szereg przydatnych funkcjonalności dla pacjentów, w tym szeroką informację dotyczącą działań prozdrowotnych, akcji profilaktycznych i promocji wszelkich kampanii o charakterze związanym z ochroną zdrowia,  a także możliwość dostępu do elektronicznej rejestracji do poradni specjalistycznych w regionie oraz możliwość nieograniczonego dostępu przez internet do własnej elektronicznej dokumentacji medycznej.  

  Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie już działa Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie już działa 17-03-2016 Szkolenie

Skrzydła IT w Administracji przyznawane były już po raz trzeci. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach e-Administracja, e-Kultura i e-Edukacja, e-Usługi dla obywatela, Oprogramowanie do obsługi urzędu, Narzędzia do komunikacji z obywatelami. Organizatorem nagrody jest czasopismo "IT w Administracji"-  miesięcznik stanowiący uznane w środowisku źródło wiedzy oraz praktycznych porad na temat e-administracji.

„Skrzydła” dla Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie zostały przyznane w kategorii e-Administracja.


Źródło: www.wrotapodlasia.pl

 

 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody pacjenta

W publikacji omówiono prawne aspekty interwencji medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta jako...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Prawo pracy w podmiotach leczniczych. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Poradnik opiekuna seniora. Pogoda na starość

Poradnik zawiera wiele aktualnych informacji i przydatnych wskazówek, które stanowią cenne źródło...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Więcej na temat

E-zdrowie pod lupą śledczych

03-11-2015
Do prokuratury wpłynęły wnioski w związku z nieprawidłowościami w cyfryzacji służby zdrowia wynika z informacji Dziennika Gazety Prawnej i Radia Tok FM.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Białystok: oddziały szpitala wojewódzkiego w nowej siedzibie