Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Są środki unijne na szkolenie diagnostów, ratowników, dyspozytorów i opiekunów

Resort zdrowia przeznaczy 10 milionów złotych pochodzących z funduszy europejskich na szkolenia dla pracowników medycznych, reprezentujących zawody istotne z punktu widzenia funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.
Warto wiedzieć: Premiowane będą projekty, w których co najmniej jedno ze szkoleń będzie zgodne z co najmniej jednym programem polityki zdrowotnej wdrażanym przez Ministerstwo Zdrowia.
Dla lekarzy Dla menedżerów

Dofinansowanie będą mogły uzyskać szkolenia dla ratowników, dyspozytorów medycznych, pilotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, opiekunów medycznych i terapeutów środowiskowych.

Szkolenia mają dotyczyć pięciu głównych grup schorzeń, które są najczęstszymi przyczynami dezaktywizacji zawodowej, czyli chorób nowotworowych, chorób układu oddechowego, chorób układu krążenia, chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego oraz zaburzeń psychicznych.

O dofinansowanie projektów będą mogły ubiegać się uczelnie kształcące na kierunku: lekarskim lub lekarsko-dentystycznym, pielęgniarskim, zdrowia publicznego, fizjoterapii, analityki medycznej, które nie otrzymały negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej na tych kierunkach.

Premiowane będą projekty, w których co najmniej jedno ze szkoleń będzie zgodne z co najmniej jednym programem polityki zdrowotnej wdrażanym przez Ministerstwo Zdrowia,  na przykład z Narodowym programem leczenia chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne.

Nabór potrwa od 12 marca do 12 kwietnia 2018 roku.

  Dowiedz się więcej 116,10
Zawody medyczne. Pytania i odpowiedzi
Darmowa dostawa od 50zł Darmowa dostawa już od 50 zł Sprawdź 

 

 

 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Zawody medyczne

Prezentowana książka stanowi pierwszą na polskim rynku kompleksową monografi ę dotyczącą statusu...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Zawody medyczne. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Zawody medyczne. Prawo ochrony zdrowia w pytaniach i odpowiedziach

Seria książek Prawo ochrony zdrowia w pytaniach i odpowiedziach powstała z chęci niesienia pomocy...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Więcej na temat

Finansowe wsparcie przychodni - dotacje unijne na inwestycje i szkolenia

19-09-2012
Każda przychodnia, niezależnie od formy organizacyjno-prawnej, w jakiej działa, może ubiegać się o przyznanie jej dotacji ze środków unijnych. Środki przeznaczone na wsparcie istniejących przychodni przewidziane są w regionalnych programach operacyjnych (RPO) oraz programach o zasięgu ogólnopolskim: Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko (POIŚ) oraz Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki (POKL).

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Ministerstwo Zdrowia walczy z otyłością