Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Serwis Zdrowie: edukacja i profilaktyka

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł 16 lutego 2017 roku na konferencji prasowej zaprezentował Serwis Zdrowie, który powstał w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Prowadzą go dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej.
Warto wiedzieć: Portal jest prowadzony z myślą o wszystkich zainteresowanych zdrowiem – od specjalistów i praktyków służby zdrowia do odbiorców, którzy poszukują informacji o zdrowiu własnym i najbliższych.
Dla lekarzy Dla pielęgniarek Dla menedżerów
lekarz_tablet_00003
lekarz_tablet_00003

- Serwis to duży krok do przodu, jeśli chodzi o zdrowie Polaków – powiedział minister Radziwiłł – to nie będzie rewolucja z dnia na dzień, ale pozwoli konsekwentnie zmieniać sposób, w jaki żyjemy.

Jest to portal, na którym można będzie znaleźć rzetelne i podane w przystępny sposób informacje związane z edukacją zdrowotną i profilaktyką chorób zależnych od stylu życia. Materiały, które są tam publikowane, będą dotyczyły zdrowia w różnych jego aspektach i będą pochodziły z pewnego źródła. Artykuły będą tworzone w oparciu o dowody naukowe i konsultowane z ekspertami.

Minister podkreślił, że działania edukacyjne i informacyjne są bardzo istotne w drugiej dekadzie XXI wieku. Nowa forma komunikacji poświęcona zdrowemu stylowi życia upowszechni wiedzę o czynnikach sprzyjających zdrowiu oraz tych powodujących ryzyko rozwoju chorób. Portal – oprócz funkcji edukacyjno-informacyjnej – będzie wspierał koordynację działań podejmowanych w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Jako ważny element serwisu minister wskazał obalanie mitów medycznych, na przykład mówiących o tym, że szczepienia są szkodliwe.

Publikowane na portalu artykuły będą dotyczyły tematów związanych ze wszystkimi sześcioma celami operacyjnymi Narodowego Programu Zdrowia. Są to między innymi zasady zdrowego odżywania, zdrowie seniorów, oddziaływanie środowiska na społeczeństwo, uzależnienia, zdrowie psychiczne oraz zdrowie prokreacyjne.

 

Źródło: www.mz.gov.pl

  Dowiedz się więcej 89,10
Ustawa o zdrowiu publicznym. Komentarz [EBOOK ePub]
Izdebski Hubert,Dercz Maciej,Rek Tomasz Darmowa dostawa od 50zł Darmowa dostawa już od 50 zł Sprawdź 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Zatrudnianie w podmiotach leczniczych

Szczególne uwarunkowania zatrudnienia w podmiotach leczniczych dotyczą zwłaszcza interesów osób...
Cena: 149.00

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
Promocja: 0.00 zł

Więcej na temat

Narodowy Program Zdrowia zapewni spójność zadań z zakresu zdrowia publicznego

31-03-2015
Projekt ustawy o zdrowiu publicznym zakłada przyjęcie Narodowego Programu Zdrowia, który pozwoli na zapewnienie spójności zadań z tego zakresu. NPZ ma być dokumentem kompleksowo opisującym rozwiązania przyjmowane na rzecz ograniczenia występowania poszczególnych problemów zdrowotnych, czy skali ryzyka zdrowotnego. Projekt ustawy o zdrowiu publicznym został obecnie przekazany do konsultacji społecznych.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Będzie więcej pieniędzy na usuwanie zaćmy