Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Suwałki: szpital psychiatryczny z certyfikatem ISO

Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach otrzymał certyfikat ISO 9001:2015. Certyfikat potwierdza, że szpital stosuje system zarządzania zgodny z wymaganiami międzynarodowej normy.
W ramach topiku:
GRC Zarządzanie
Warto wiedzieć: Certyfikat jest ważny do 2020 roku, ale pod warunkiem pozytywnych, corocznych kontroli. Dopinguje więc placówkę do ciągłego  podnoszenia jakości swoich działań.
Dla menedżerów

Suwalski szpital poddał się procesowi kontroli w całości oraz odrębnie certyfikacji warsztatów terapii zajęciowej oraz zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego psychiatrycznego. Przeprowadził ją niezależny, zewnętrzny audytor.

- W ramach wdrażania ISO powstała między innymi księga procesów zarządzania i usług medycznych - wyjaśnia Bożena Łapińska, dyrektor suwalskiego szpitala psychiatrycznego. - Co oznacza, że na wszystkich etapach leczenia, procedury zostały dokładnie określone i ustandaryzowane, tak by zminimalizować ryzyko i nie pozostawiać miejsca przypadkowi. Szczególnie ważne jest to w sytuacjach kryzysowych, kiedy cały zespół musi działać wedle bardzo jasno określonych instrukcji, ale ma to też znaczenie przy wydawałoby się prostych zabiegach. Zawsze chodzi przecież o ludzkie zdrowie i życie.

Certyfikat jest ważny do 2020 roku, ale pod warunkiem pozytywnych, corocznych kontroli. Dopinguje więc placówkę do ciągłego  podnoszenia jakości swoich działań.

- Pacjentom zaś daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że sposób leczenia oraz wszelkie aspekty postępowania z chorym w trakcie hospitalizacji, są zgodne z zatwierdzonymi, europejskimi normami - dodaje dyrektor Łapińska.

- Certyfikacja to proces długi i żmudny dlatego jestem pełen podziwu dla władz szpitala i pracowników. Choć to znaczny wysiłek organizacyjny ale daje wymierną korzyść. Wierzę, że w konsekwencji przełoży się on na to co ważne, czyli na pieniądze, bo jak wiadomo, jakość kosztuje – powiedział Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za wojewódzkie placówki ochrony zdrowia.

 

 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Zarządzanie podmiotem leczniczym akredytowanym

Sieć szpitali akredytowanych to wysokospecjalistyczne, dobrze zarządzane podmioty lecznicze,...
Cena: 169.00
Promocja: 152.10 zł

Kontrola zarządcza w placówkach ochrony zdrowia

W książce przedstawiono problematykę stosowania obowiązkowej kontroli zarządczej w placówkach...
Cena: 149.00
Promocja: 111.75 zł

Ustawa o akredytacji w ochronie zdrowia. Komentarz

Komentarz zawiera wnikliwą analizę przepisów ustawy o akredytacji w ochronie zdrowia i jej aktów...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Więcej na temat

Elvita Grupa PZU z certyfikatem ISO

24-09-2015
Spółka Elvita z Jaworzna otrzymała certyfikację zgodną z normami ISO 9001:2008. Elvita jest...

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Rzeszów: powstało nowoczesne Centrum Powiadamiania Ratunkowego