Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Wrocław: dyrektor szpitala wstrzymał urlopy lekarzy

Dla lekarzy
Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu profesor Wojciech Witkiewicz podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania urlopów wypoczynkowych lekarzy z tej placówki, a także wyjazdów na konferencje czy szkolenia. Dyrektor chce w ten sposób zapewnić obsadę kadrową w sytuacji, gdy lekarze ze szpitala wypowiedzieli klauzulę opt-out.

W szpitalu zatrudnionych jest około 350 lekarzy, część z nich to rezydenci. Klauzulę opt-out wypowiedzieli wszyscy.

Rzecznik urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego Michał Nowakowski powiedział, że w związku z zarządzeniem dyrektora szpitala o wstrzymaniu urlopów wicemarszałek województwa Jerzy Michalak, któremu podlega ochrona zdrowia, zarządził kontrolę wewnętrzną w placówce.

- Z pewnością dla dyrektora najważniejsze jest dobro pacjentów i że musi on zapewnić ciągłość pracy oddziałów szpitalnych. Nasza kontrola ma wykazać, czy zarządzenie dyrektora jest zgodne z przepisami - powiedział Nowakowski. – Kontrola potrwa kilka dni, po jej przeprowadzeniu będziemy mieli pełniejszy obraz sytuacji – dodał.

Informacje o wypowiedzeniu przez wszystkich lekarzy klauzuli opt-out szpital podał 10 stycznia 2018 roku. Wówczas także podjęto decyzję o wejściu w tryb pracy zmianowej. Dzięki temu wszyscy pacjenci w stanie ostrym, w sytuacjach zagrożenia życia z pewnością będą mieli zapewnioną pomoc, jednak mogą wystąpić utrudnienia w udzielaniu świadczeń w trybie planowym.

 

  Wypowiadanie klauzuli opt-out: zawieszone oddziały, mediacje z lekarzami Wypowiadanie klauzuli opt-out: zawieszone oddziały, mediacje z lekarzami 10-01-2018 Szkolenie

 

 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
Promocja: 0.00 zł

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77

Zdrowie publiczne

Książka obejmuje pełny wykład z zakresu zdrowia publicznego. Omówiono w niej m.in.: wybrane...
Cena: 139.00

Więcej na temat

Lekarze z Matki Polki chcą, aby komisja etyki zajęła się tymi, którzy nie godzą się na wypowiedzenie opt-out

05-01-2018
Ponad 30 położników i ginekologów z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki skierowało pismo do Komisji Etyki Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Proszą w nim "o rozpatrzenie postawy etycznej kolegów", którzy występują wbrew stanowisku Naczelnej Rady Lekarskiej rekomendującej ograniczenie czasu pracy.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

183 produkty zagrożone niedostępnością na liście Ministerstwa Zdrowia