Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Wrocław: dyrektor szpitala wstrzymał urlopy lekarzy

Dla lekarzy
Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Wrocławiu profesor Wojciech Witkiewicz podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania urlopów wypoczynkowych lekarzy z tej placówki, a także wyjazdów na konferencje czy szkolenia. Dyrektor chce w ten sposób zapewnić obsadę kadrową w sytuacji, gdy lekarze ze szpitala wypowiedzieli klauzulę opt-out.

W szpitalu zatrudnionych jest około 350 lekarzy, część z nich to rezydenci. Klauzulę opt-out wypowiedzieli wszyscy.

Rzecznik urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego Michał Nowakowski powiedział, że w związku z zarządzeniem dyrektora szpitala o wstrzymaniu urlopów wicemarszałek województwa Jerzy Michalak, któremu podlega ochrona zdrowia, zarządził kontrolę wewnętrzną w placówce.

- Z pewnością dla dyrektora najważniejsze jest dobro pacjentów i że musi on zapewnić ciągłość pracy oddziałów szpitalnych. Nasza kontrola ma wykazać, czy zarządzenie dyrektora jest zgodne z przepisami - powiedział Nowakowski. – Kontrola potrwa kilka dni, po jej przeprowadzeniu będziemy mieli pełniejszy obraz sytuacji – dodał.

Informacje o wypowiedzeniu przez wszystkich lekarzy klauzuli opt-out szpital podał 10 stycznia 2018 roku. Wówczas także podjęto decyzję o wejściu w tryb pracy zmianowej. Dzięki temu wszyscy pacjenci w stanie ostrym, w sytuacjach zagrożenia życia z pewnością będą mieli zapewnioną pomoc, jednak mogą wystąpić utrudnienia w udzielaniu świadczeń w trybie planowym.

 

  Wypowiadanie klauzuli opt-out: zawieszone oddziały, mediacje z lekarzami Wypowiadanie klauzuli opt-out: zawieszone oddziały, mediacje z lekarzami 10-01-2018 Szkolenie

 

 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Funkcjonowanie apteki. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Publicznoprawne źródła finansowania ochrony zdrowia

Publikacja jest pierwszym na rynku kompleksowym opracowaniem monograficznym dotyczącym...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Farmakoekonomika w zarządzaniu zasobami ochrony zdrowia

W publikacji autorzy analizują problemy istotne dla prawidłowego funkcjonowania opieki zdrowotnej w...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Więcej na temat

Lekarze z Matki Polki chcą, aby komisja etyki zajęła się tymi, którzy nie godzą się na wypowiedzenie opt-out

05-01-2018
Ponad 30 położników i ginekologów z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki skierowało pismo do Komisji Etyki Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Proszą w nim "o rozpatrzenie postawy etycznej kolegów", którzy występują wbrew stanowisku Naczelnej Rady Lekarskiej rekomendującej ograniczenie czasu pracy.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

183 produkty zagrożone niedostępnością na liście Ministerstwa Zdrowia