Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie apteką

Kontrole w aptekach: nieprawidłowości w realizacji recept

05-09-2017
NFZ na 212 postępowań kontrolnych przeprowadzonych w II kwartale 2017 roku nie stwierdził nieprawidłowości tylko w 25 przypadkach. Pozostałe postępowania kontrolne zakończyły się wystosowaniem do aptek zaleceń pokontrolnych z negatywną oceną (56 postępowań) lub oceną pozytywną i jednoczesnym wskazaniem uchybień, nieprawidłowości (131 postępowań).

WSA: przesłanki odmowy udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej

21-08-2017
Dokonywanie przez aptekę sprzedaży produktów leczniczych, do hurtowni farmaceutycznych to naruszenie Prawa farmaceutycznego. Dopuszczająca się tego procederu spółka prowadząca aptekę utraciła rękojmię należytego prowadzenia apteki - stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

NIA prosi o weryfikację danych w rejestrach aptek i hurtowni

20-08-2017
Naczelna Izba Aptekarska zwróciła się do kierowników aptek oraz kierowników hurtowni farmaceutycznych o weryfikację zgodności ze stanem faktycznym danych dotyczących tych placówek zamieszczonych w rejestrach.

Deklaracja farmacji szpitalnej optymalizuje wyniki leczenia

03-08-2017
Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutów Szpitalnych (European Association of Hospital Pharmacists, w skrócie EAHP) opracowało „Europejską deklarację farmacji szpitalnej”. Jej celem jest optymalizacja wyników leczenia poprzez wspólną pracę w ramach interdyscyplinarnych zespołów, co ma na celu zapewnienie odpowiedzialnego stosowania leków we wszystkich obszarach opieki nad pacjentem.

GIF i NIA: porozumienie w sprawie wydawania opinii o aptekach

27-07-2017
Główny Inspektor Farmaceutyczny Zbigniew Niewójt i prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska podpisali porozumienie w sprawie zasad współdziałania przy wydawaniu opinii dotyczących udzielania i cofania zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych.

Likwidacja apteki efektem wprowadzenia nowych przepisów

25-07-2017
Pod koniec czerwca 2017 roku zlikwidowana została poznańska apteka Galenica, działająca na Starym Mieście od ponad pół wieku. Jest to pierwsza ofiara regulacji „apteka dla aptekarza", która weszła w życie 25 czerwca 2017 roku. Apteka należała do członka władz samorządu aptekarskiego, który był inicjatorem i promotorem powyższej regulacji – informuje Konfederacja Lewiatan.
1  2  3  4  5    26

Produkty polecane

Model wyceny świadczeń zdrowotnych dla lecznictwa szpitalnego

Książka przedstawia propozycję modelu wyceny świadczeń zdrowotnych dla lecznictwa stacjonarnego w...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Zarządzanie podmiotem leczniczym akredytowanym

Sieć szpitali akredytowanych to wysokospecjalistyczne, dobrze zarządzane podmioty lecznicze,...
Cena: 169.00
Promocja: 152.10 zł

Leksykon prawa medycznego

W publikacji w sposób encyklopedyczny wyjaśniono najważniejsze pojęcia z zakresu prawa medycznego i...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł