Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Informatyzacja i technologie IT

Telemedycyna powinna być narzędziem badania a nie pośrednikiem

08-02-2018
Telemedycyna nie jest w pełni wykorzystana przez lekarzy do udzielania konsultacji, gdyż uniemożliwia wystawianie recept. Według eksperta Instytutu Zdrowia i Demokracji wystarczyłoby uznać system teleinformatyczny za takie samo narzędzie badania jak stetoskop czy ciśnieniomierz. Obecnie jest mowa o pośrednictwie, co ogranicza możliwości telemedycyny.

PFSz: dane pacjentów powinny być na serwach NFZ, a nie szpitala

05-02-2018
Jeden z postulatów Polskiej Federacji Szpitali, związanych z wprowadzanym rozporządzeniem RODO, dotyczy tego, aby dane pacjentów ubezpieczonych były przechowywane na serwerach Narodowego Funduszu Zdrowia, a nie szpitali. Placówki nie mają na to środków – uważa Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Zintegrowany Informator Pacjenta teraz dostępny dzięki Profilowi Zaufanemu

08-01-2018
Konto w serwisie Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) można teraz założyć online, dzięki posiadaniu Profilu Zaufanego. ZIP istnieje od 1 lipca 2013 roku, system ten umożliwia każdemu sprawdzenie, gdzie i kiedy leczył się w ramach NFZ i jaki był koszt tych usług.

NIK: Podlaski System e-Zdrowie niewykorzystany i z błędami

04-01-2018
Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie nie zadziałał w zakładanej formie, dotyczy to zarówno elektronicznej rejestracji na wizyty, dostępu do kompletnej elektronicznej dokumentacji medycznej jak i zarządzania i nadzoru nad szpitalami.

W styczniu 2018 - prezentacja Strategii Rozwoju e-Zdrowia w Polsce

22-12-2017
Na początku 2018 roku każdy internauta będzie mógł się zapoznać ze Strategią Rozwoju e-Zdrowie w Polsce na lata 2018-2020 - dokument zostanie zamieszczony na stronach resortów: zdrowia oraz cyfryzacji - zapowiadają ministerstwa zdrowia oraz cyfryzacji.

Osoby 50+ popierają usługi e-zdrowia

24-11-2017
Z raportu „E-zdrowie oczami Polaków”, który przygotowała firma LekSeek Polska, wynika, że 75 procent osób w grupie wiekowej 50+ chciałoby otrzymywać receptę lekarską drogą elektroniczną, a prawie 70 procent badanych w wieku powyżej 60 lat twierdzi, że rozwój telemedycyny, czyli formy świadczenia usług medycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wpłynie pozytywnie na życie społeczne.
1  2  3  4  5    21

Produkty polecane

Farmakoekonomika w zarządzaniu zasobami ochrony zdrowia

W publikacji autorzy analizują problemy istotne dla prawidłowego funkcjonowania opieki zdrowotnej w...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

System Prawa Medycznego. Tom I. Pojęcie, źródła i zakres prawa medycznego

Jest to opracowanie ujmujące wszechstronnie zagadnienia z zakresu prawa medycznego. W tomie I...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Funkcjonowanie apteki. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł