Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Informatyzacja i technologie IT

Zdalna opieka medyczna dla mieszkańców Kujaw

25-10-2017
Fundacja Ekspert-Kujawy wesprze realizację projektu pod nazwą „Miasto Zdrowia” w zakresie zdalnej opieki medycznej. Będą z niej korzystać mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, biorący udział w projektach realizowanych przez Fundację.

MZ: projekt P1 nie obejmuje e-zwolnień

23-10-2017
Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, że Projekt P1 nie obejmuje usługi e-zwolnienia i przypomina, że lekarze mają możliwość wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) od 1 stycznia 2016 roku.

Nowe wymagania dla Systemu Monitorowania Dostępności do Świadczeń Opieki Zdrowotnej

23-10-2017
20 października 2017 roku przekazano do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie wymagań dla Systemu Monitorowania Dostępności do Świadczeń Opieki Zdrowotnej i Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych oraz ich minimalnej funkcjonalności. Z systemu usunięto kilka istotnych funkcjonalności.

Enel-Med uruchomił nową aplikacją mobilną

05-10-2017
Dostępność terminów, zakres świadczonych usług czy opinie o lekarzach, to dzisiaj informacje, których na co dzień poszukują w Internecie tysiące pacjentów. W odpowiedzi na ich potrzeby, Enel-Med uruchomił aplikację medyczną, która umożliwia między innymi konsultację lekarską poprzez czat, videoczat i rozmowę telefoniczną.

Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna prace nad strategią e-zdrowia

29-09-2017
W Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie inaugurujące prace nad Strategią e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-22. Jej przygotowanie jest częścią Programu e-Zdrowia, powołanego na mocy porozumienia pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a Ministerstwem Cyfryzacji.

Coraz większa jest rola telemedycyny

18-09-2017
Usługi telemedyczne, mimo że są oferowane na polskim rynku dopiero od 2016 oku, zyskują coraz większą popularność. Pacjenci, którzy zdecydowali się skorzystać z konsultacji przez telefon, czat czy wideo, coraz bardziej doceniają tę formę kontaktu z lekarzem. Telemedycyna to szansa na poprawę jakości opieki medycznej – podkreśla Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED, która od 2 lat oferuje takie usługi pacjentom.
1  2  3  4  5    20

Produkty polecane

Zarządzanie podmiotem leczniczym akredytowanym

Sieć szpitali akredytowanych to wysokospecjalistyczne, dobrze zarządzane podmioty lecznicze,...
Cena: 169.00

Leksykon prawa medycznego

W publikacji w sposób encyklopedyczny wyjaśniono najważniejsze pojęcia z zakresu prawa medycznego i...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł

LEX Navigator Ochrona Środowiska - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Navigator Ochrona Środowiska Prawo Ochrony Środowiska przedstawione w formie interaktywnych...
Cena: 1815.48
Promocja: 0.00 zł