Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Opieka nad pacjentami

Nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia psychicznego reguluje stosowanie przymusu bezpośredniego

28-12-2017
1 stycznia 2018 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia psychicznego z 24 listopada 2017 roku. Przepisy nowelizacji mówią między innymi o stosowaniu przymusu bezpośredniego wobec osób z zaburzeniami psychicznymi. Regulują także kwestie związane z przyjmowaniem osób z zaburzeniami psychicznymi do domów pomocy społecznej.

Ustawa o POZ podpisana przez prezydenta

27-11-2017
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z 27 października 2017 roku o podstawowej opiece zdrowotnej. Jej celem jest, jak wynika z uzasadnienia projektu ustawy, zapewnienie kompleksowości i wysokiej jakości podstawowej opieki zdrowotnej oraz stworzenie warunków umożliwiających finansowe motywowanie świadczeniodawców do podnoszenia poziomu jakości udzielanych świadczeń poprzez rozwój zawodowy i współpracę zespołu.

Ministerstwo Zdrowia proponuje zmiany w dokumentowaniu szczepień

02-11-2017
Przekazany do konsultacji społecznych 30 października 2017 roku projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi przewiduje wiele istotnych zmian w zakresie szczepień ochronnych, zarówno tych obowiązkowych, jak i zalecanych. Zmiany obejmują zarówno zasady prowadzenia, jak i dokumentowania szczepień.

Ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej przyjęta przez Sejm

27-10-2017
27 października 2017 roku Sejm RP uchwalił ustawę o podstawowej opiece zdrowotnej. Efektem proponowanych rozwiązań będzie poprawa organizacji opieki zdrowotnej oraz jej skoordynowanie z innym obszarami systemu. Resort zdrowia wyjaśnia, że projekt jest uzupełnieniem obowiązującej od października 2017 roku ustawy wprowadzającej sieć szpitali.

Rzecznik Praw Dziecka alarmuje w sprawie liczby pielęgniarek i położnych

21-10-2017
Niedostateczna obsada pielęgniarek i położnych podczas dyżurów może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne małoletnich pacjentów - napisał w liście do ministra zdrowia Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Położne powinny edukować kobiety na temat nawodnienia organizmu

28-09-2017
Co trzecia kobieta ma poczucie, że nie dostała ani nie znalazła informacji o tym, ile i jakie płyny powinna przyjmować w czasie ciąży i podczas karmienia. Jak wynika z badań przeprowadzonych w ramach kampanii „Mamo, pić!” na zlecenie Kropli Beskidu, położna jest jednym z ważniejszych i najbardziej wiarygodnych źródeł wiedzy o nawodnieniu dla kobiet ciężarnych i karmiących.
1  2  3  4  5    54

Produkty polecane

Prawo pracy w podmiotach leczniczych. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody pacjenta

W publikacji omówiono prawne aspekty interwencji medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta jako...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Funkcjonowanie apteki. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł