Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zarządzanie personelem

GUS: pielęgniarki to grupa najmniej zarabiających specjalistów

15-02-2018
Według raportu GUS “Struktura wynagrodzeń według zawodów”, pielęgniarki i położne znalazły się w grupie najmniej zarabiających specjalistów. Średnia pensja brutto dla pielęgniarek wyniosła 4121,40 zł, a dla położnych – 4142,36 zł. Wyższe zarobki były w podmiotach publicznych, niższe w prywatnych.

Pielęgniarki mają prawo wypisać skierowanie na badanie krwi i RTG

13-02-2018
17 lutego 2018 roku wejdą w życie przepisy, ustalające wykaz leków i wyrobów medycznych ordynowanych przez pielęgniarki i położne oraz wykaz badań diagnostycznych, na które mają prawo wystawiać skierowania. Dotyczy to między innymi badań krwi, RTG klatki piersiowej czy badania mikrobiologicznego.

Pielęgniarki: nowe normy zatrudnienia powinny trafić do rozporządzenia koszykowego

18-01-2018
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oczekuje od nowego ministra zdrowia rzeczywistego i konstruktywnego dialogu i wdrażania przede wszystkim tych postulatów, które są już możliwe do zrealizowania. Najważniejszy dotyczy nowych norm zatrudnienia pielęgniarek.

Minister zdrowia spotkał się z pielęgniarkami

17-01-2018
W środę 17 stycznia 2018 roku minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Nie padły żadne deklaracje. Było to kurtuazyjne spotkanie - powiedziała wiceprzewodnicząca OZZPiP Longina Kaczmarska.

Ukazał się nowy tekst ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej

17-01-2018
W Dzienniku Ustaw RP ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu RP w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 15 lipca 2011 roku. Ustawa określa zasady wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej oraz uzyskiwania prawa wykonywania tych zawodów.

Zofia Małas: za kilkanaście lat pielęgniarkami będą emerytki

16-01-2018
Pielęgniarek jest za mało i za kilkanaście lat nie będzie miał kto opiekować się chorymi – wynika ze strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa, opracowanej przez zespół powołany przez ministra zdrowia. Samorząd pielęgniarski nie do końca jest usatysfakcjonowany strategią, ale podkreśla, że jest to pierwszy dokument, który powstał na ten temat, co jest cenne.
1  2  3  4  5    32

Produkty polecane

Funkcjonowanie apteki. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Publicznoprawne źródła finansowania ochrony zdrowia

Publikacja jest pierwszym na rynku kompleksowym opracowaniem monograficznym dotyczącym...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Farmakoekonomika w zarządzaniu zasobami ochrony zdrowia

W publikacji autorzy analizują problemy istotne dla prawidłowego funkcjonowania opieki zdrowotnej w...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł