Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

RODO

Wyszukaj
Analizy i opinie Przegląd prasy

RODO w placówkach medycznych: bezpłatne webinarium

22-11-2017
Od 25 maja 2018 roku placówki medyczne w całej Unii Europejskiej będą zobowiązane do stosowania nowego unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnego przepływu takich danych (RODO).  W związku z tym zarządzającymi tymi jednostkami będą musieli podjąć szereg działań przygotowawczych.

Szpitale: do RODO nam jeszcze daleko, ale cel jest osiągalny

14-11-2017
Większość prelegentów konferencji, która odbyła się 13 listopada 2017 roku w Warszawie, uznała, że wdrożenie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych do 25 maja 2018 roku w ich szpitalach jest realne przy dołożeniu odpowiedniej staranności.

Inspektor ochrony danych obowiązkowy w szpitalach

06-11-2017
Od 25 maja 2018 roku, czyli od dnia, w którym zaczniemy w Polsce stosować unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, wszystkie publiczne placówki medyczne będą musiały zatrudniać inspektorów ochrony danych (dziś nazywanych administratorami bezpieczeństwa informacji, w skrócie ABI). W przypadku większości szpitali prywatnych obowiązek ten będzie wynikał z faktu, że główna działalność szpitali wymaga przetwarzania danych o stanie zdrowia na dużą skalę.

Sektor medyczny musi wzmocnić ochronę danych osobowych

03-11-2017
Już od 20 lat w Polsce obowiązują przepisy o ochronie danych osobowych, dzięki którym dostosowaliśmy nasz system prawny w tym zakresie do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej. Oznacza to, że od 20 lat wszyscy administratorzy danych, czyli podmioty decydujące o celach i środkach przetwarzania danych osobowych, a więc również placówki ochrony zdrowia czy przedsiębiorcy prowadzący działalność leczniczą, muszą znać i stosować przepisy o ochronie danych osobowych, które zaimplementowały dyrektywę unijną 94/46/WE.

Placówki medyczne zobligowane do przestrzegania restrykcyjnych przepisów o ochronie danych

31-10-2017
Oprócz działalności leczniczej, jednym z podstawowych obowiązków nałożonych na podmioty udzielające świadczenia medyczne, jest prowadzenie dokumentacji medycznej. Wiąże się to z dostępem do danych osobowych pacjentów.

Już wkrótce najnowszy komentarz do ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO)

30-10-2017
Ogólne rozporządzenie unijne o ochronie danych osobowych weszło w życie 25 maja 2016 roku i zacznie być stosowane od 25 maja 2018 roku. W połowie listopada 2017 roku wydawnictwo Wolters Kluwer opublikuje najnowszy komentarz do tego rozporządzenia, którego jednym z redaktorów naukowych jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
1  2    

Produkty polecane

Zdrowie publiczne

Książka obejmuje pełny wykład z zakresu zdrowia publicznego. Omówiono w niej m.in.: wybrane...
Cena: 139.00

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1077.48
Promocja: 0.00 zł

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia - Nowoczesna biblioteka wiedzy o zdrowiu LEX Biblioteka Ochrony...
Cena: 2335.77