Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Sieć szpitali

Wyszukaj
Analizy i opinie Aktualności Zmiany w prawie

Standardy jakości w szpitalach potrzebne

23-02-2018
Zachęty ekonomiczne dobrze motywują do wprowadzania standardów jakości w placówkach ochrony zdrowia - twierdzi Waldemar Malinowski, prezes Dolnośląskiego Konsorcjum Szpitali Powiatowych. Ale dodaje, że obowiązek ustawowy może ją jeszcze wzmacniać. A generalnie uważa, że jakość leczenia zawsze przekłada się na efektywność.

Szpitale poza siecią stawiają na usługi komercyjne

01-12-2017
W sieci szpitali, która weszła w życie 1 października 2017 roku, znalazło się ponad 590 szpitali. Wśród nich 10 procent – 59 placówek to szpitale prywatne. Placówki te radzą sobie na rynku, rozwijając usługi komercyjne, współpracując z ubezpieczycielami czy też z prywatnym sieciami medycznymi.

Beata Małecka-Libera: w kryteriach doboru szpitali do sieci brakuje jakości

24-10-2017
- Nie zgadzamy się z doborem kryteriów placówek do sieci szpitali – mówiła podczas panelu dyskusyjnego w ramach XIII Forum Rynku Zdrowia Beata Małecka-Libera, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia. – W kryteriach tych brakuje jakości i efektywności leczenia, a to są podstawy systemu. Jest to o tyle ważne, że w związku ze starzeniem się społeczeństwa zapotrzebowanie na świadczenia zdrowotne będzie rosło.

Okła-Drewnowicz: ratujmy najlepszą klinikę kardiologiczną w Świętokrzyskiem

06-10-2017
Posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz zaapelowała w piątek o to, by "ratować" klinikę kardiologiczną i chirurgii naczyniowej w Starachowicach (Świętokrzyskie). "Najlepszą w naszym regionie” – podkreśliła.

MZ zaproponowało zmiany w kryteriach oceny ofert

06-10-2017
6 października 2017 roku na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przepisy rozporządzenia muszą zostać dostosowane do zmian w krajowym systemie ochrony zdrowia.

Gryza: sieć szpitali działa poprawnie, nie ma żadnego chaosu

05-10-2017
Według podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia Piotra Gryzy, wprowadzony przed czterema dniami nowy system opieki zdrowotnej tzw. "sieć szpitali" działa poprawnie. Żadnego chaosu, wbrew głosom niektórych sceptycznych, nie było i nie ma – podkreślił.
1  2  3  4  5    39

Produkty polecane

Poradnik opiekuna seniora. Pogoda na starość

Poradnik zawiera wiele aktualnych informacji i przydatnych wskazówek, które stanowią cenne źródło...
Cena: 49.00
Promocja: 44.10 zł

Prawo pracy w podmiotach leczniczych. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Farmakoekonomika w zarządzaniu zasobami ochrony zdrowia

W publikacji autorzy analizują problemy istotne dla prawidłowego funkcjonowania opieki zdrowotnej w...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł