Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Sieć szpitali

Wyszukaj
Analizy i opinie Aktualności Zmiany w prawie

Szpitale poza siecią stawiają na usługi komercyjne

01-12-2017
W sieci szpitali, która weszła w życie 1 października 2017 roku, znalazło się ponad 590 szpitali. Wśród nich 10 procent – 59 placówek to szpitale prywatne. Placówki te radzą sobie na rynku, rozwijając usługi komercyjne, współpracując z ubezpieczycielami czy też z prywatnym sieciami medycznymi.

Beata Małecka-Libera: w kryteriach doboru szpitali do sieci brakuje jakości

24-10-2017
- Nie zgadzamy się z doborem kryteriów placówek do sieci szpitali – mówiła podczas panelu dyskusyjnego w ramach XIII Forum Rynku Zdrowia Beata Małecka-Libera, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia. – W kryteriach tych brakuje jakości i efektywności leczenia, a to są podstawy systemu. Jest to o tyle ważne, że w związku ze starzeniem się społeczeństwa zapotrzebowanie na świadczenia zdrowotne będzie rosło.

Okła-Drewnowicz: ratujmy najlepszą klinikę kardiologiczną w Świętokrzyskiem

06-10-2017
Posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz zaapelowała w piątek o to, by "ratować" klinikę kardiologiczną i chirurgii naczyniowej w Starachowicach (Świętokrzyskie). "Najlepszą w naszym regionie” – podkreśliła.

MZ zaproponowało zmiany w kryteriach oceny ofert

06-10-2017
6 października 2017 roku na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przepisy rozporządzenia muszą zostać dostosowane do zmian w krajowym systemie ochrony zdrowia.

Gryza: sieć szpitali działa poprawnie, nie ma żadnego chaosu

05-10-2017
Według podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia Piotra Gryzy, wprowadzony przed czterema dniami nowy system opieki zdrowotnej tzw. "sieć szpitali" działa poprawnie. Żadnego chaosu, wbrew głosom niektórych sceptycznych, nie było i nie ma – podkreślił.

Szpital w Skierniewicach: reforma służby zdrowia nie wpłynęła na dostępność świadczeń

04-10-2017
Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach po wejściu w życie sieci szpitali znalazł się wśród placówek I stopnia, do którego zakwalifikowane zostały w większości szpitale powiatowe. Dyrekcja placówki zapewnia, że nie spowodowało to ograniczenia świadczeń medycznych, a wszystkie z dotychczas funkcjonujących w szpitalu oddziałów  i poradni specjalistycznych pracują bez zmian.
1  2  3  4  5    39

Produkty polecane

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz

Książka została przygotowana przez prawników praktyków pracujących w Narodowym Funduszu Zdrowia od...
Cena: 259.00
Promocja: 233.10 zł

Zawody medyczne. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Zdrowie publiczne

Książka obejmuje pełny wykład z zakresu zdrowia publicznego. Omówiono w niej m.in.: wybrane...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł