Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Zmiany na rynku aptek

Wyszukaj
Analizy i opinie Aktualności Zmiany w prawie

Jest już ponad 15 tysięcy aptek

10-08-2017
Liczba aptek wzrosła w ostatnich miesiącach i w sierpniu 2017 roku działało ich już ponad 15 tysięcy. Liczba ta została przekroczona po raz pierwszy w historii – podaje PharmaSequence.

Włochy: zniesiono zasadę „apteka dla aptekarza”

08-08-2017
Włoski parlament przyjął pakiet ustaw o usprawnieniu konkurencji, znosząc zasadę „apteka dla aptekarza”. Zmiany te wpisują się w ogólnoeuropejską tendencję zmniejszania obciążeń regulacyjnych na rynku aptecznym na rzecz wzmocnienia mechanizmów rynkowych. Wyjątkiem w nurcie europejskich przemian jest Polska, która 25 czerwca 2017 roku wprowadziła jeden z najbardziej restrykcyjnych modeli rynku aptecznego w Europie.

NIA: zamykanie aptek nie wynika z wprowadzenia nowych przepisów

04-08-2017
Zdaniem Naczelnej Izby Aptekarskiej za nieporozumienie należy uznać pojawiające się od pewnego czasu publikacje, które winą za zamknięcie pojedynczych aptek, obarczają obowiązujące od 25 czerwca 2017 roku nowe przepisy.

NIA: likwidacja poznańskiej apteki niezwiązana z nowymi przepisami

30-07-2017
Naczelna Izba Aptekarska wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że likwidacja poznańskiej apteki Galenica nie jest związana z nową regulacją prawną zwaną „Apteką dla Aptekarza”. Potwierdza to właścicielka placówki, która  – jak sama mówi –  nie uważa się za ofiarę nowych przepisów, lecz bezduszności urzędników Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Likwidacja apteki efektem wprowadzenia nowych przepisów

25-07-2017
Pod koniec czerwca 2017 roku zlikwidowana została poznańska apteka Galenica, działająca na Starym Mieście od ponad pół wieku. Jest to pierwsza ofiara regulacji „apteka dla aptekarza", która weszła w życie 25 czerwca 2017 roku. Apteka należała do członka władz samorządu aptekarskiego, który był inicjatorem i promotorem powyższej regulacji – informuje Konfederacja Lewiatan.

Grupa Farmaceutyczne UE pochwala zmiany na rynku aptek w Polsce

27-06-2017
Jūratė Švarcaitė, Sekretarz Generalny Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej (PGEU) w liście do Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej pogratulował polskim farmaceutom przyjęcia nowych przepisów przewidujących wyłączność prawa własności aptek dla aptekarzy.
1  2  3  4  5    14

Produkty polecane

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1077.48
Promocja: 0.00 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych,...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część II

Książka jest kontynuacją publikacji Prawo farmaceutyczne dla aptek. Część I (2017) stanowiącej...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł