Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Dwóch wiceministrów zdrowia traci stanowiska

Dwie osoby z kierownictwa resortu zdrowia - wiceministrowie Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz zostało w poniedziałek odwołanych przez premiera. To element szerszej akcji zmniejszania liczebności rządu.

 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek, że zmiany w rządzie "w ogromnym stopniu to nie są zmiany personalne, ani polityczne, tylko usprawniające pracę rządu". Poinformował, że łącznie przyjął dymisje siedemnastu wiceministrów.

- Redukując liczbę wiceministrów, chcemy jeszcze bardziej usprawnić prace rządu, chcemy zmniejszyć warstwę polityczną, a zwiększyć warstwę urzędniczą, podobnie jak to jest w najwyżej rozwiniętych demokracjach Europy Zachodniej - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki zaznaczył, że redukcja wiceministrów, to nie są zmiany personalne. "Przede wszystkim chcemy jeszcze bardziej usprawnić pracę rządu, zmniejszyć tę warstwę polityczną, a zwiększyć warstwę urzędniczą, podobnie jak to jest w najwyżej rozwiniętych demokracjach Europy Zachodniej" - podkreślił.

Więcej: 17 wiceministrów traci stanowiska, pozostali będą urzędnikami >>

Marek Tombarkiewicz jako wiceminister zdrowia m.in. inicjował, koordynował i nadzorował wykonywanie zadań przez Departamenty: Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Organizacji Ochrony Zdrowia oraz Ratownictwa Medycznego i Obronności.
Piotr Gryza w ostatnich dniach odpowiadał za inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie wykonywania zadań przez Departament Ubezpieczenia Zdrowotnego; nadzorował działalność Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Wcześniej zajmował się m.in. Departamentem Funduszy Europejskich i e-Zdrowia.

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Zawody medyczne. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Kontrola zarządcza w placówkach ochrony zdrowia

W książce przedstawiono problematykę stosowania obowiązkowej kontroli zarządczej w placówkach...
Cena: 149.00
Promocja: 134.10 zł

Poradnik opiekuna seniora. Pogoda na starość

Poradnik zawiera wiele aktualnych informacji i przydatnych wskazówek, które stanowią cenne źródło...
Cena: 49.00
Promocja: 39.20 zł

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

MZ organizuje bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla dzieci